ЕШЕРИХИЯ КОЛИ - ПОМОЩ

  • 49 448
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Здравейте, откриха ми Ешерихия коли във влагалищния секрет, прочетох доста в нета, но искам да попитам някоя от вас имала ли е и как се е справила с нея. Лекува ли се с хомеопатия? Ще съм благодаряна ако някой ми помогне с инфо Simple Smile Благодаря

# 1
  • Мнения: 250
Никой ли не се е сблъсквал с тази бактерия ??

# 2
  • Мнения: 1 763
Докато бях бременна имах този проблем, пих антибиотик- Аугоментин, не знам дали е помогнал, след раждането не съм ходила на контролен преглед.

# 3
  • Мнения: 680
Никой ли не се е сблъсквал с тази бактерия ??
Да, лекуват се с антибиотик и глобули изписани от лекар.
Ако са в пикочния мехур възпаляват стената на мехура и може да се превърне в хрон.цистит.  ooooh!
Но мисля, че ако е инцидентно във влагалището ще се изчистят с антбиотика бързо.

На всяка цена се консултирай с гинеколог.Той ще ти пусне микробиология и ще ти даде необходимите лекарства. Laughing

# 4
  • Мнения: 1 802
Лекува се със подходящия АБ.
За хомеопатията... аз не съм привърженик.
Успех в лечението  Peace

# 5
  • Мнения: 1 586
И на мен ми откриха и то точно в началото на деветият месец,наложи се да пия антибиотик и всичко се оправи. Flutter

# 6
  • Мнения: 7 201
Никой ли не се е сблъсквал с тази бактерия ??
Лятото я лекувах.Пускаш си микробиология и антибиограма,за да видиш от кой АБ ще се повлияе+ваг.глобули,които лекарят ще изпише. Peace
Лекува се,спокойно! Hug

# 7
  • Мнения: 250
Здравейте, много ви благодаря за отговорите, много ме успокоихте. Ешерихия коли ми се появи на МБ, правих си 2 стерилни урини и там нищо не излезе.По-спокойна съм, защото си мисля, че още не са отишли гадините навътре. Тази седмица ще ходя лекара да ми види и стерилните урини и да ми изпише някакво лекарство, още веднъж ви БЛАГОДАРЯ

# 8
  • Мнения: 1 984
външно замърсяване... вземи си добър интимен измиващ гел ... примерно лактацид...

# 9
Може да се консултирате и с гастроентеролог.
Там ще ви дадат указания за да не допуснете повторно Е.коли.
 Naughty

# 10
  • Мнения: 20
Na men mi otkriha v urinata( v 5 mesec sym ) i sega sym na AB, no imam lo6oto use6tane, 4e sa se prehvarlili i vyv vlagali6teto ( ili e reakciq ot AB ). Prou4ila sym i naistina tezi gadinki nai-dobre se lekuvat s AB. No moga da ti prepora4am i nqkoi drugi profilakti4ni merki:
1. Manuril( nqma go v BG), ako ima nqkoi da ti go donese, struva 15 evro( po savet ot mamita , trqbvat ti 2 prah4eta )
2. Sutrin na gladno 1s.l. zehtin+ soka ot 1 lemon , priema se okolo mesec (izpitan metod ot priqtelka, dava izklyu4itelni rezultati)
3. Tantum roza ( tova mi go kazaha kato analogi4no na Manurila, no ne sym 4uvala otzivi )
Uspeh

# 11
  • Мнения: 250
Здравейте, вчера ходих на лекар и той ми изписа Аугментин и Макмирор комплекс. Притеснявам се само от антибиотика да не хвана гъби. Знаете ли дали тези лекарства са добри? Ако някоя ги е взимала да сподели впечатлението си , благодаря Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 201
Знаете ли дали тези лекарства са добри? Ако някоя ги е взимала да сподели впечатлението си , благодаря Simple Smile
Аугментин е един от най-пречистените антибиотици,но заедно с него вземай вит.С или вит.В комплекс. Peace
Макмирор комплекс е комбиниран препарат-има трихомонацидно, антибактериално и антимикотично действие.
Така че ще те предпази от гъбичките. thumbsup

# 13
  • Мнения: 250
Mam4e, много ти благодаря за инфото Simple Smile

# 14
Здравейте, искам да споделя с вас моя проблем.
Аз съм на 21 год. и от почти 3 години имам един проблем: през около 2-3 месеца вдигам висока температура и имам болки отдясно на корема, в областта на бъбреците. Първият ден ми се гади, повръщам, след 3 дни всичко отшумява с антибиотици против грип или нещо подобно. И след 2 месеца същото, просто не знам кога и къде ще ме свари. Заболили ме вдясно корема, знам че на др. ден ще съм с температура (вдигам 39 градуса). Първият път ми се случи 4 дена преди абитуриентския бал, после малко преди кандидатстудентския изпит и личната лекарка смяташе, че е от стрес, напрежение и т.н. Изпих страшно много лекарства за имунната с-ма (респистим, изопринозин и др.) и без резултат. Едва преди около 7 месеца новата ми лична лекарка вкара идеята, че може да е от бъбреците. Прати ме при уролог, правихме посявка (урина в стерилна чашка), установиха ЕШЕРИХИЯ КОЛИ, и урологът ми изписа Бисептол, Неоренал. Изпих ги, но бактериите не се бяха повлияли, пих после Ципрофлоксацин, също без резултат. Наскоро малко преди Коледа пак: температура и т.н., пих Аксеф, много бързо се почувствах по-добре, но сега преди 10 дена, края на февруари пак се разболях и пак Ципрофлоксацин. Този път личната ме
прати при нефролог, правихме посявка пак и урината се оказа този път стерилна (не знам как така!?) newsm78Той в началото искаше да ми прави цветна снимка, но като видя стерилната урина, каза че няма да ме облъчват засега, а да пия 3 месеца Уроваксон, по 1 на ден. Каза, че бактериите са причина за температурите и с Уроваксон-а ще предотвратим повторната им поява.
    Наистина се надявам да е прав, защото ми писна да се тъпча с антибиотици през 2 месеца. Чудя се дали да отида при друг специалист, за второ мнение??? Или да си се лекувам сега с това, пък да видим след 3 месеца каква ще бъде биограмата?
  Моля ви дайде си мнението по моя проблем!!



 

Общи условия

Активация на акаунт