как се приготвят овесени ядки?

  • 3 022
  • 12
  •   1
Отговори
интересува ме как се приготвят и откога може да се дават?благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 27 524
Има два основни начина - или ги сваряваш (аз така ги правя) и след това добавяш АМ, масло, сирене, захар, по вкус. Или се накисват за една нощ във вода и после пак същото. Дават се поне след 8-ми месец, когато може да се въведе вече глутенът.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Когато започнах да ги давам ги сварявах и след като изстинат добавях настъргана ябълка и намачкан банан.

  Ако ще ги вариш винаги преди да ги махнеш от колтлона гледай да има вода в тях.Когато изстинат поемат водата и стават на туткал.

# 3
# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
След 10 месец мисля, че се дават овесени ядки. Аз ги сварявах и добавях АМ.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Въведох с тях глутена на 10 м. Варя ги и след това добавям масло и сирене.

# 6
  • Мнения: 486
Кисна овесените ядки въвъ вряла вода за 2 часа после прецеждам, добавям АМ и настъргана ябълка/ круша или банан/.Купувам финни овесени ядки и не ги пасирам.

# 7
  • Мнения: 24 467
Има много добри "Фини овесени ядки"- стават чудесни при накисване в гореща вода. След това им добавям АМ и сирене. Подслаждам ги с малко мед. Започнах да ги давам след годинка и рядко ги приготвям, тъй като малкият ми син е склонен към разстройство, а те разхлабват, медът- също. На големият обаче действаха чудесно.

# 8
  • Мнения: 30 969
Слагам водичка и ги варя за 2 мин. точно в микровълнова печка/иначе изкипяват/. После слагам различни неща всеки ден.




# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз започнах да давам след седмия месец, когато въведох и глутена.
Варя ги, докато омекнат, после прибавям плод и малко АМ и пасирам.
Няколко пъти съм давала съм и със сирене и масло. Peace

# 10
  • малкия град
  • Мнения: 127
След 7 - мия месец започнах да давам, след като въведох глутена. Сварявам около 2 с.л. във вода /варя около 5 мин./ и след това добавям масло, сирене, ябълка и пасирам всичко.

# 11
  • Мнения: 508
Има два основни начина - или ги сваряваш (аз така ги правя) и след това добавяш АМ, масло, сирене, захар, по вкус. Или се накисват за една нощ във вода и после пак същото. Дават се поне след 8-ми месец, когато може да се въведе вече глутенът.
Ок,но искам да питам нещо-моята педиатърка каза че слагайки в попарата или в овесените ядки масло,сирене и захар като добавя АМ ще стане много калорично и е излишно.Аз не съм мн сигурна и затова питам.И само една доза АМ ли слагате или  повече newsm78  bouquet

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Има два основни начина - или ги сваряваш (аз така ги правя) и след това добавяш АМ, масло, сирене, захар, по вкус. Или се накисват за една нощ във вода и после пак същото. Дават се поне след 8-ми месец, когато може да се въведе вече глутенът.
Ок,но искам да питам нещо-моята педиатърка каза че слагайки в попарата или в овесените ядки масло,сирене и захар като добавя АМ ще стане много калорично и е излишно.Аз не съм мн сигурна и затова питам.И само една доза АМ ли слагате или  повече newsm78  bouquet
Слагаш масло, сирене или АМ - това са 2 различни варианта. Не всичко накуп! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт