Kak се прави пай?

  • 4 970
  • 12
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
гледам ,гледам по американските филми все за някакви пайове говорят,  а представа си нямам как се прави такова нещо? те4но ли е , като кекс с крем ли става ... изобщо що за 4удо е това . направи ми впе4атление , 4е го правят във високи купи.
кажете що е туи и даите някоя рецепти4ка моля Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 414
    Май се прави от маслено тесто.Пълнежа си измисляш сама. Simple Smile
   Ето ти една рецепта от този форум! Grinning

# 2
  • Мнения: 22 867
Американски ябълков пай

Овчарски пай по американски

Американски ябълков пай от Масачузетс

Коледен пай с кафе

Още един ябълков пай, авторката пише, че е американски, не знам дали е такъв, но е много вкусен и красив. Снимката е нейна. Моят не стана ЧАК толкова красив. Grinning

# 3
  • Мнения: 22 867
А ако решиш да направиш вишневия пай на Тина-Рина със сигурност ще ти хареса. Става и с други плодове, но с вишни и сини сливи на мен лично най-много  ми допадна!

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Лабрекс мерси за рецепти4ките . някак оба4е ми се струва 4е имаме разминаване в преставите за пай и сладки6 ...или моите представи за пай са съвсем други .  това което виждам аз по филмите е пове4е като парфе или нещо си с много крем  . например в " от4аяните съпруги" жените правеха пай в дълбоки купи  и не го вадеха от там (предполагам защото не може да се извади ) .......като се замерят по филмите с "пай" ...доста бял крем остава ..незнам ..дано се влю4и някоя американка да ми разясни тоя конфликт в мен . пая обикновен плодов сладки6 ли е или нещо друго ? ако не направо в темата им ще ги запитам Simple Smile

# 5
  • Мнения: 481
Паят е точно това, което е показала Лабрекс, да не би да се бъркаш с пудинг?

# 6
Здравейте:)
ЛаАдаДеспейнада, наистина тези пайове, които са ти предложили са същите, които мойеш да намериш и в САЩ. Те тук това са едни от най-простите рецепти - особено ако купиш от готовото им тесто.
Пай може да се направи от всякакав плод - приготвяш тестото по рецептите и после само правиш смес от плодовете нарязани, малко брашно да се сгъсти, захар и каквото друго искаш - канела, орехи и т.н. Разстилаш тестото на дъното на купата, изливаш сместа и в повечето случаи покриваш пак с тесто и печеш.
Нищо особено, вкусно е, но не е кой знае какво:)

# 7
  • Мнения: 1 777
Лабрекс мерси за рецепти4ките . някак оба4е ми се струва 4е имаме разминаване в преставите за пай и сладки6 ...или моите представи за пай са съвсем други .  това което виждам аз по филмите е пове4е като парфе или нещо си с много крем  . например в " от4аяните съпруги" жените правеха пай в дълбоки купи  и не го вадеха от там (предполагам защото не може да се извади ) .......като се замерят по филмите с "пай" ...доста бял крем остава ..незнам ..дано се влю4и някоя американка да ми разясни тоя конфликт в мен . пая обикновен плодов сладки6 ли е или нещо друго ? ако не направо в темата им ще ги запитам Simple Smile
Има няколко вида пайове.Има с крем,пудинг,вишни,ябълки,ягоди и др. Simple Smile
За такъв ли търсиш рецепта? 
.

# 8
  • Мнения: 1 777
Аз съм правила ето този -пудинг пай



1ч.ч.-240мл

блат
100 гр.масло или маргарин
1ч.ч.брашно
2с.л.пудра захар
1/2ч.ч. натрошени пеканс или орехи

пълнеж
1 пак(200гр.).филаделфия креме сирене
3ч.ч. разбита сметана
1ч.ч.пудра захар
2ч.ч.прясно мляко
1 пакетче инстант пудинг
1/2ч.ч  натрошени на ситно пеканс или орехи

Размесваме добре продуктите за блата.Разстиламе във форма за торта и с пръсти притискаме добре.Печем на 180 градуса около 15 минути.
В купа смесваме размекнатото крема сирене,1 1/2 ч.ч. от сметаната и пудрата захар.След това намазваме крема върху охладения блат.
Приготвяме пудинга с 2ч.ч.прясно мляко или следваме както е описано  на пакетчето и намазваме върху крема.След пудинга намазваме останалата сметана .Отгоре поръсваме с натрошените 1/2 ч.ч. пеканс/орехи. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 818
ЛаАдаДеспейнада  Hug имам усещането ,че говориш за пудинг,не за пай...пудинга го правят във високи форми на водна баня .

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
незнам Simple Smile във "филмите " говорят за пай-ове Simple Smile може и да съм с грешка  тогава и за да не пиша нова тема какви по интерсни пудинги знаете (изпитани рецепти )
имах предвид нещо то4но такова като на Пети(между другото рецептата веднага ще си я запиша и някои ден ще се пробва ).явно по клони работата към пудинг Simple Smile

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Мисля, че с това наименование се наричат по принцип всякакви сладкиши с плодове.

# 12
soww.... ami nachi nesnam mnugo bolgarski  Embarassed Sad da so minem na temo Amerikanskia pue e nopraven ut : 1 kg qbulki so krem karamele po vkus qebulkite gi pravosh na umlete a 200 gruma brashno 4-5 vaniiliiikipresno mlako po tochno qbulkova pue se kaza u amerikan

Общи условия

Активация на акаунт