Уж съм прагматик, обаче не мога да си го обясня това....

  • 2 842
  • 20
  •   1
Отговори
Не пиша с реалния си ник, защото не искам отговарящите да се влияят, а да отговорят нормално.
Прагматик човек съм, не вярвам в магии, уроки и тем подобни, но от известно време наблюдавам следното: когато се чувствам зле, особено при главоболие, ми е достатъчно любимият човек да положи ръка върху болното място.....и неразположението намалява силно....или си отива. Превъртам си лентата назад и се сещам, че почти от самото начало на връзката ни винаги съм обичал особено много да се гуша в другия. Не непременно с цел възбуждане и последващ секс. Обикновено се случва след ден на много напрежение и нерви.
Забелязам, че и детето инстинктивно много търси партньора ми и се гуши в него ( а то е емоционално като мен).
Та....вярвате ли в енергията? В положително излъчената енергия? Случвало ли ви се е да преживеете подобно нещо? А използвате ли вие някого, за да се 'зареждате"?

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мене и слънцето ме зарежда, хората пове4ето ме разреждат или минавам в негатив! и после що ми се ка4или нервите? вярвам, познавам и енергийни вампири!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Вярваме и в енергиите, и в самовнушението.

# 3
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Хех, то не става въпрос за магия. Например аз откакто съм със мъжа ми нямам пристъпи на мигрена. Според мен такива неща се определят от обкръжението - ако се чувстваш спокоен, сигурен, приятно ти е и т.н., естествено е проблемите на нервна основа да не се проявят.

# 4
  • Мнения: 5 539
Не знам дали има някой, който не вярва в енергията. Друг въпрос е какви видове енергия има. Вярвам, че има видове енергия, които не са достатъчно добре изучени, но това не е повод да ги отричаме.
Мислила съм си по въпроса, че бебетата и малките деца излъчват силна положителна енергия, затова е приятно да бъдеш до тях. Аз лично чувствам, че се зареждам от бебето ми, когато го гушкам, когато си играем, когато общувам с него. Това дали не е обаче своего рода енергиен вампиризъм? Rolling Eyes

# 5
  • наоколо
  • Мнения: 55
Та....вярвате ли в енергията? В положително излъчената енергия? Случвало ли ви се е да преживеете подобно нещо? А използвате ли вие някого, за да се 'зареждате"?

Не съм използвала никого да се "зареждам" в смисъл, че не съм енергиен вампир, но съм убедена, че положителната енергия е нещо съвсем реално и необходимо на всеки. Какво е любовта, приятелството, състраданието ако не е добра енергия?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не знам какво да ти кажа, но и аз съм забелязала, че при силни менструални болки, ми става по-добре, ако се гушна в мъжа ми и той си сложи ръката на корема ми. Но, честно казано, по-скоро ми минава от топлината на ръката му. Нагрята с ютия кърпа върши същата работа Laughing А сега де?

# 7
  • Мнения: 3 423
Та....вярвате ли в енергията? В положително излъчената енергия? Случвало ли ви се е да преживеете подобно нещо? А използвате ли вие някого, за да се 'зареждате"?
Да.

# 8
  • Мнения: 95
Мхм, да вярвам! Познавам и хора, с които след като се срещна съм разбита направо, даже може и глава да ме заболи от тях! Не знам дали ви се е случвало?! 

# 9
  • София
  • Мнения: 406
Положителната енергия е реална,но за всеки се "зарежда" по различен начин и от различни неща и хора.Особено приятно е,както ти сам си разбрал,откъде черпиш енергията.
Мхм, да вярвам! Познавам и хора, с които след като се срещна съм разбита направо, даже може и глава да ме заболи от тях! Не знам дали ви се е случвало?! 

Да и мисля,че на повечето се е случвало.

# 10
  • Мнения: 340
Вярвам в самовнушението и в placebo effect

# 11
  • Мнения: 114
Не знам какво да ти кажа, но и аз съм забелязала, че при силни менструални болки, ми става по-добре, ако се гушна в мъжа ми и той си сложи ръката на корема ми. Но, честно казано, по-скоро ми минава от топлината на ръката му. Нагрята с ютия кърпа върши същата работа Laughing А сега де?
и при коликите на бебоците, когато ги сложим върху нашия корем веднага се успокояват и им минава newsm78.има си магийка Wink Laughing

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Дали вярваме или не,тя енергията си съществува и бива положителна и отрицателна.И мен,когато ме боли нещо и любимия човек си подържи ръката там известно време,се успокоявам.Така беше и едно време с майка ми,баща ми,сестра ми,защото са все хора,които те обичат и ти мислят доброто. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 19
Още като малка разбрах, че когато баба ми я боли глава и положа ръцете си върху нея, главоболието и минава.
След време като започнах връзката си със съпруга ми, пробвах и при него, когато имаше силно главоболие и хапчетата не му помагаха. Концентрирах се и за няколко минути му минаваше. И днес ако има такива болки в главата, коита не се влияят от медикаменти му прилагам "моето лечение".
Така че за биоенергиите, вярвам от собствен опит Grinning

# 14
  • Мнения: 606
Работих фитнесинструктор и си тренирах както винаги - идиотски. Кунтузих си лакътна става. И то лошо. Управителката мина, погледна ме и попита какво ми е? Казах и. Почна да ми масажира лакъта със смешни движения и си изтръскваше ръцете. След малко болката изчезна. Каза че можела да лекува някои неща, най вече "женски" болести....  Ефекта от масажчето беше стрескащо реален. Имам още 1 случай с една бабка която вече едва ли е жива. Настръхвам като си го спомня.

Общи условия

Активация на акаунт