криви краченца на бебе 9 мес

  • 1 585
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте мами!
Искам да споделя с вас притеснението им относно моята дъщеричка - забелязах, че крачетата от коляното до ходилото са леко извити навън т.е костта - незнам как точно да го обясня. Казва се крива подбедрица.
След консултация с ортепед  - той ме увери, че когато детето проходи костта ще се изправи.
Искам да разбера някоя от вас имала ли е такъв проблем и как е бил разрешен?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 35
Здравейте мами!
Искам да споделя с вас притеснението им относно моята дъщеричка - забелязах, че крачетата от коляното до ходилото са леко извити навън т.е костта - незнам как точно да го обясня. Казва се крива подбедрица.
След консултация с ортепед  - той ме увери, че когато детето проходи костта ще се изправи.
Искам да разбера някоя от вас имала ли е такъв проблем и как е бил разрешен?
Благодаря ви предварително!
И аз мисля, че няма място за притеснения. Успокой се и изчакай да порасне детенце, тогава ще видиш какви хубави крачета си има.
Пиша от личен опит, защото и аз като теб на тая възраст на моето дете се притеснявах.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте мами!
Искам да споделя с вас притеснението им относно моята дъщеричка - забелязах, че крачетата от коляното до ходилото са леко извити навън т.е костта - незнам как точно да го обясня. Казва се крива подбедрица.
След консултация с ортепед  - той ме увери, че когато детето проходи костта ще се изправи.
Искам да разбера някоя от вас имала ли е такъв проблем и как е бил разрешен?
Благодаря ви предварително!

Точно така! Когато детето проходи ще се изправят! Проблемът ще се реши сам постепенно след прохождането.  Самото активно движение на мускулите ще спомогне за това.
Нормално бебето в утробата на майката е с такова положение, че крачетата му са изкривени през цялото време, особено под коляното /подбедриците/ и почти обездвижени. След раждането движенията на крачетата и мускулите спомагат постепенно това да се коригира от самосебе си. За това се отрича и едновремешното повиване - то пречи на изправянето и засилва проблема при луксациите и дисплазиите на тазобедрената става!
На дъщеря ми крачетата бяха много криви, а сега...... Grinning няма и следа от това....

# 3
Незнам къде си ходила на ортопед но ти препоръчвам да отидеш в ортопедията в Горна Баня тамвсички са много добри специалисти.Няма да збъркаш.

# 4
  • Мнения: 19
блгодаря ви
Дано това което казвате се случи   Grinning
всичко най най Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 83
Консултирай се не само с един ортопед. От опит знам, че специалистите в Горна Баня са много добри. Преди години на съпруга ми двама ортопеди му объркаха диагнозата, а там му спасиха крака.

# 6
  • Мнения: 6
Пиша тук, надявам се, че не е проблем, просто не исках да пускам нова тема, и без това си имате достатъчно:)

Винаги съм се чудела... кривите крака могат ли да се коригират по някакъв начин когато си в тинейджърска възраст? Има ли някакъв метод, упражнения, знам ли... Някой чувал ли е?

# 7
  • Мнения: 48
Пиша тук, надявам се, че не е проблем, просто не исках да пускам нова тема, и без това си имате достатъчно:)

Винаги съм се чудела... кривите крака могат ли да се коригират по някакъв начин когато си в тинейджърска възраст? Има ли някакъв метод, упражнения, знам ли... Някой чувал ли е?
мен също много ме вълнува този проблем и дано запознати с тази тема пишат

Общи условия

Активация на акаунт