Кампания "НИЕ ЧАКАМЕ БЕБЕ"

  • 4 311
  • 43
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 531
КАМПАНИЯ "НИЕ ЧАКАМЕ БЕБЕ"




За кампанията:
Кампанията на „Еврофутбол” – „Ние чакаме бебе” цели повишаване на информираността на бъдещите родители за здравословна и пълноценна бременност.
Тя е първата тема за 2008 година от мащабния социален проект “Печелиш и помагаш”, който “Еврофутбол” стартира в началото на миналата година.
Осъществява се в партньорство с Фондация “Помощ за благотворителността в България” и медийното партньорство на Нова ТВ, Дарик радио, в. Дневен труд, сп. ”9 месеца”, BG-Mamma.


Какво предлага кампанията:

1.   ДНЕВНИК-КАЛЕНДАР – той представя 40-те седмици на бременността, като за всяка от тях се дава информация и съвети за начина на живот, храненето, подходящата двигателна активност, правата на бременната по време на работа и отпуск за бременност и раждане и отглеждане на дете, необходимите документи, какво покрива здравната каса и т.н.
Има и специални страници за вписване на данни – мерките на майката към даден момент, места за поставяне на снимки от ехографските прегледи, препоръки към бъдещия татко и др.
Календарът ще се разпространява безплатно на различните инициативи, които се провеждат.
Електронната му версия може да бъде намерена на www.eurofootball.bg след 23.01.2008 г.



2.   ХЕПЪНИНГИ С ОПИТ ЗА РЕКОРД ЗА БЪЛГАРИЯ
Много музика и награди: дневник-календар и сувенири от „Еврофутбол”, за първите трима „най-най” бъдещи мама и татко - специални награди, както и допълнителни поощрителни награди за участниците.

Условие за участие: двойка бъдещи родители, но може и само бъдещи мами с приятелка или роднина.  Задължително условие: добро настроение и много усмивки.



гр. София - „Най-голямото мерене на кореми на бъдещи родители” >>
Дата: 30.01.2008 г.
Начало: 10.30 часа
Местонахождение: City Center Sofia- бул. „Арсеналски” 2, ет. 2 - Food Area
Водещ: Крум Савов с участието на вокална група „Смехорани”


подробности за събитието >>



гр. Бургас - ”Най-масовата гимнастика за бременни” >>
Дата: 20.02.2008 г.
Начало: 10.30 часа
Местонахождение: хотел Аква - комплекс “Лазур”, бул. “Демокрация”


подробности за събитието >>




гр. Велико Търново – „Най-изразителна рисунка от татко върху корема на мама” >>

Дата: 05.03.2008 г.
Начало: 10.30 часа
Местонахождение: Сентрал Мол, ул."Оборище" 18


подробности за събитието >>



3. БЕЗПЛАТНИ УЧИЛИЩА ЗА БРЕМЕННИ В ЦЯЛАТА СТРАНА >>
Тема: Бебето – за очакването, за първата среща и малко след това.
Лектор: Елена Василева- акушер „Майчин дом”, София


подробности за събитието >>





# 1
  • Мнения: 622
Много хубава инициатива, аз бих отишла на събитието в София, но е в делничен ден, а съм на работа... Но ми се иска да притежавам този дневник-звучи много хубаво. Дали освен на инициативите, ще се разпространява и по пунктовете на Еврофутбол?

# 2
  • Мнения: 55
Супер идея! По времето на моята бременност такива идеи бяха само откъслчни и мимолетни. Дано тази да преживее по-дълго и да помогне на всички нуждаещи се от помощ бременни "колежки" smile3521

# 3
  • Мнения: 111
Много добра идея! Жалко, че не съм в България в момента, щях със сигурност да се включа!  Hug
Искам да си изтегля този електронен дневник, но още не го намирам на сайта, дано скоро да го качат!

# 4
  • София
  • Мнения: 413
А тези които са "малко" бременни...какво да мерим на коремите си? Cry Нас ще ни пренебрегнат ли ако отидем? Sad

# 5
И аз искам да си изтегля календара, защото виждам,че в Пловдив няма да има събитие,на което мога да отида и да си взема. Но в страницата на еврофутбол все още не е качен. Ако някой има идея от къде може да се изтегли,нека каже Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 9
[/size]
И аз бих искала да съм присъствала, но уви вече е късно, пък и съм на работа до късничко, нищо че съм бременна в 6-тия месец. И на мен ми допада инициативата- бравус на таквъзи иницятори! Grinning Обаче не намерих календара, днес е 30. 01. и още го няма. Някой да ни информира, ако знае каде са го качили, за да си го дръпнем! 

# 7
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Беше много забавно и приятно събитие  Embarassed Признавам си, че с удоволствие отидохме с таткото  Rolling Eyes
Трябва да има повече такива мероприятия. А календара наистина е чудесен. Но аз не можах да намеря, къде от сайта на еврофутбол да го изтегля, за да могат и други мои приятелки да го ползват?

# 8
За съжаление и аз не го намери календара ако някой се справи с тази задача моля да каже как става много искам да се сдобия с такъв календар

# 9
  • Мнения: 506
Здравейте!Това наистина е страхотна инициатива! smile3501
Аз намерих календара в сайта на Еврофутбол:
http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf
дано да успеете да го изтеглите от този линк!
Иначе календара е много полезен и аз бих искала да си го взема,защото има много интересни неща за попълване!Ако някой има информация от къде мога да си взема календара,моля ви пишете!
Дали го има в пунктовете на Еврофутбол?? newsm12

# 10
Много ти благодаря отваря се линка

# 11
  • Мнения: 395
И на мен ми се иска да си намеря "оригинално" хартиено копие на този календар. На последната страница обаче пише следното:
"Дневник-календар „Ние чакаме бебе”- 15 000 броя, разпространява се безплатно по време на училищата за бременни, на събитията, популяризиращи кампанията „Ние чакаме бебе”, и в
лекарските кабинети в малки населени места."
Та затова си мисля, че няма да го има по пунктовете на Еврофутбол.

# 12
  • на село
  • Мнения: 56
мами аз работя като букмейкър в еврофутбол и по-късничко съм на работа и мога да попитам дали ще предоставят календари и в пунктовете

# 13
  • Мнения: 353
Браво,страхотна инициатива.Много ми стана миличко като четох.

# 14
  • хасково
  • Мнения: 378
Кампанията е страхотна,жалко,че в Хасково няма да се проведе. SadМного ми харесва календара,didulinka,какво стана полочили инфо дали можем да си го набавим от пунктовете на еврофудбол.
Благодаря ти предварително за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт