За поредната бабина деветина

  • 7 183
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Сестрата на съпруга ми има бебче, момиченце и утре ще я изпишат, чакаме с нетърпение да видим малката принцеса, но аз съм в месечен цикъл и днес когато бяхме  в тях стана въпрос за това, че жени които са неразположени немогат да ходят при бебчета до 40 ден.
Аз си замълчах и не казах в какво положение съм, мисля да отида утре. Все пак нали станах вуйна и съм много щастлива.

# 1
  • Мнения: 1 132
Е, това го чувам за първи път.  Shocked Не мога да повярвам, че млади хора вярват в такива неща.

# 2
  • Мнения: 2 677
Стига бе!
Бабините деветинини да си гледат работата!

# 3
  • Мнения: 1 900
Аман, аман, аман, от бабешки щуротий вече. Ако не е едно ще е друго ooooh!

# 4
  • Мнения: 3 932
Ти отиди ма си трай, че разни хора, рАзни идеали...

# 5
  • Мнения: 6 441
ООоо,чувала съм го това и още как  Joy hahaha При мен имаше такъв случай.Най са интересни,когато започнат да ти обпсняпват със серизона физиономия:"Ама ти знаеш ли еди-кой си на еди-кого си как се обрина целият по дупето,защото едно еди-какво се влчзла при него!!" hahaha
Да си гледат работата!Върви и виж детето и да е живо и здраво и честито на неразположената Wink вуйна!! Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 668
Ти отиди ма си трай, че разни хора, рАзни идеали...

и аэ това щях да ти кажа Wink

# 7
  • Мнения: 145
Аз съм го чувала,даже и допълнението,че жената била "мръсна" щом е в цикъл.
40-я ден е свързан с религиозните порядки,на майката и бебето се чете чиста молитва,но какво общо има състоянието на хората около тях нямам идея.
Аз бих отишла без да казвам   Whistling  Ти нали не се връзваш? Wink

# 8
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Ти иди но не казвай.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 739
Това е единственото суеверие, което съм чула от мама. И то не, че не може да идва до 40, а трябвало да каже, че била в цикъл.
На Дияна нищо й нямаше, така, че споко.

# 10
  • Мнения: 84
Ще отида разбира се и ще си мълча, няма да казвам, че свекърва ми ще ме разпъни на кръст Simple Smile

# 11
  • Мнения: 93
Абе и аз не вярвам на тия дивотии
 По-добре не казвай, защото ако бебето се обрине /нали и без друго още кожата му се чисти/ ще обвинят теб.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
 ooooh!
Акушерки, санитарки, докторки - какво не ходят на работа когато са неразположени - да не се обринат бебетата ли???

# 13
  • Мнения: 1 193
О, това и на мен са ми го казвали  Mr. Green В допълнение, че неразположената жена трябва да донесе сапун с който да се изкъпе бебока за да не се обрине  ooooh!
Добре, че не ги вземах на сериозно нещата  #2gunfire
Не им обръщай внимание, да е живо и здраво детенцето   bouquet

# 14
  • Мнения: 750
Божеее, Божееее....
Простотията ходи по хората все още!
Я върви, това са пълни глупости, а майка му като е неразположена, това какво е?!

Общи условия

Активация на акаунт