Знаем ли всичко за коликите. COLIEF намалява часовете плач.

  • 6 315
  • 16
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 531
************************** рекламна публикация **************************




Знаем ли всичко за КОЛИКИТЕ

КОЛИКИТЕ  - произхожда от гръцката дума kolikos и означава болки в колона (част от дебелото черво), всъщност никой не знае с точност какво точно представляват коликите. Някои лекари се шегуват, че колики е шестбуквена дума, използвана от тях, за да не кажат “не знам”. Сигурни обаче са две неща:

•   бебето изпитва болки в червата.
•   бебето е изключително раздразнително.

Коликите не са болест, а състояние на неудържим плач на иначе здравото бебе.

Според критериите на Wessel, можем да говорим за КОЛИКИ когато:


БЕБЕТО е по-малко от пет месеца
БЕБЕТО плаче повече от три часа на ден
БЕБЕТО плаче винаги след хранене
БЕБЕТО плаче най-силно между 6 часа вечер и полунощ.
БЕБЕТО плаче  в продължение на три или повече дни от седмицата
БЕБЕТО плаче през последните три седмици
БЕБЕТО плаче и няма медицинска причина за плача         

Когато БЕБЕТО плаче:
•       плачът е силен и продължителен
•       лицето му е почервеняло и като че пламтящо
•       присвива колене кьм коремчето си
•       държи краката си изпънати и неподвижни
•       коремчето е твърдо на пипане
•       коремчето е подуто
•       изпуска газове
•       около устата се наблюдава посиняване (при малките бебета)
•       ръцете понякога са стиснати в юмрук

40  - 60% от БЕБЕТАТА СТРАДАТ ОТ КОЛИКИ

КОЛИКИТЕ започват между 2-та и 4-та седмица след раждането, като това състояние се среща:
•   както при първородните, така и при следващите по ред бебета
•   както при момичетата, така и при момчетата
•   както при кърмените, така и при бебетата хранени с адаптирани млека

Това състояние не продължава вечно ☺ : най-тежкия етап на КОЛИКИТЕ
е до 3-тия месец, на 4-месечна възраст  90% от бебетата вече нямат този проблем.



www.colief-bg.com
Colief ® Капки за бебета... Colief ®  против КОЛИКИ

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 00:33 от BG-Mamma

# 1
имате ли наблюдения от ефективността на този продукт?

# 2
  • Мнения: 865
принципът на действие е по-различен,премахва причуните за образуване на коликите.струва около 30 лв в аптеките Peace
тези от представителството нещо много бързо атакуваха и форума Crossing Arms.

# 3
  • Мнения: 378
В Варна в почти всички аптеки проверих те хората дори не знаят че има такива капки а камоли да ги получат не знам защо се раздува че ги има по аптеките newsm78,а ефект поне при мен има ама дадох 30лв.за 7мл.,това е за 5-6 дни,определено намаляват часовете плач,но не минават

# 4
  • Мнения: 865
те сега излизат,може още да не е минал представител,който да им каже за съществуването им.

# 5
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
те сега излизат,може още да не е минал представител,който да им каже за съществуването им.
Или по скоро не ги зареждат самите аптекари заради високата им цена.В нашата аптека също ги няма.

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
...премахва причуните за образуване на коликите...

При положение, че не е съвсем ясно кое точно причинява коликите, много чудно как този препарат премахва нещо, което не се знае какво е?!  Grinning

# 7
  • Мнения: 756
тези капки са предназначени за бебета , които не могат да разтворят правилно лактозата - прочетете на гърба им че активното вещество при тях е ензим , който помага да се  а разтвори лактозата . Прочетох за lactose intolerance  , това за което се предлагат капките и каква е връзката с коликите - не срещнах никъде нещо общо между колики и непоносимост към лактозата . Най - вероятно намаляват часовете плач , защото помагат за по - лесното усвояване на храната , но аз се замислих дали са ги взема именно поради факта че активното вещество е ензим , който спомага усвояването на лактозата при условие че детето ми няма такъв проблем- просто не знам какъв страничен ефект би предизвикала употребата им newsm78 Thinking

# 8
  • Мнения: 8
лично на мен никакви медикаменти не ми помогнаха спаси ни само грейка тези които се пълнят с вода но има и бебешки те са по малки от стандартните

# 9
  • Мнения: 1 674
[
[/quote]

При положение, че не е съвсем ясно кое точно причинява коликите, много чудно как този препарат премахва нещо, което не се знае какво е?!  Grinning
[/quote]и аз това се чудЯ Thinking

# 10
  • Мнения: 865
тези капки са предназначени за бебета , които не могат да разтворят правилно лактозата - прочетете на гърба им че активното вещество при тях е ензим , който помага да се  а разтвори лактозата . Прочетох за lactose intolerance  , това за което се предлагат капките и каква е връзката с коликите - не срещнах никъде нещо общо между колики и непоносимост към лактозата . Най - вероятно намаляват часовете плач , защото помагат за по - лесното усвояване на храната , но аз се замислих дали са ги взема именно поради факта че активното вещество е ензим , който спомага усвояването на лактозата при условие че детето ми няма такъв проблем- просто не знам какъв страничен ефект би предизвикала употребата им newsm78 Thinking
млякото и кърмата съдържат лактоза,която трябва да се разгради до захариди чрез този ензим.но той е в малко количество  при бебетата и неразградената кърма ферментира и образува газове-колики.

# 11
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
млякото и кърмата съдържат лактоза,която трябва да се разгради до захариди чрез този ензим.но той е в малко количество  при бебетата и неразградената кърма ферментира и образува газове-колики.

Но това не е валидно за всички бебета, които имат симптоми, наречени с общото име "колики". Още по-малко е валидно за всички бебета по принцип.  Явно препаратът е предназначен  за бебета, които имат недостиг на лактаза (ензимът, за който иде реч) или по някаква друга причина не могат да се справят с лактозата.

# 12
  • Мнения: 756
мисля че има разлика между газове и колики  или най- малко газовете може да съпровождат колики , но никъде не съм срещнала че газовете са колики - дават определение само на реакциите на организма причинени от колики , но никъде не се дефинира какво точно са кооликите , освен така познатите симптоми плач и т.н.

# 13
  • София
  • Мнения: 672
Аз ползвах Колийф още преди да дойдат в България - донесоха ми ги от Англия. Хора - ефектът при нас беше нулев. Инфаколът беше в пъти по-добре - поне го успиваше.

А и 30 лв ще ме извините, ама злато ли има в тези капчици?

Само се чудя, какво прави тази тема с очевидно рекламно съдържание тук  newsm78 Май някой добре си плаща и е бая агресивен...

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мен ме дразни тотално подвеждащата информация на листовката и абсолютно погрешните представи, които създава.
Здравите бебета без вроден проблем в обмяната на веществата нямат недостиг на лактаза! Предвид че лактозата е есенциално важна за развитието им, организмът си е напълно способен да разгражда количеството лактоза, което нормално приемат чрез млякото. Колики при кърмените бебета, които се дължат на натрупване на лактоза (т.е. на повече от нормалното количество лактоза) се получават при грешки в организацията на кърмене и при майки с прекомерно много мляко. Тук решението не е в капките с лактаза! - изобщо е изключително порочна практика да се лекува симптом, а не причина!
Прости промени в организацията решават проблема перманентно, без да е нужно човек да дава цяло състояние за капки.
Повече приложение виждам в случаите, когато организмът има временен проблем с лактозата заради друго състояние - примерно след тежка чревна инфекция. Тогава понякога се препоръчват безлактозни млека - които обаче пак излизат по-евтино, отколкото обикновено мляко плюс капките Rolling Eyes
Такива решения в стил лепенка са жива безсмислица и обир.

Общи условия

Активация на акаунт