откриха ми киста:(

  • 2 066
  • 10
  •   1
Отговори
здравейте,днес ми откриха киста на десния яйчник и ми предписаха лекарсва,но ми споменаха ,че можело да се спука..  #Crazy #Crazy #Crazy какво значи това ?? Cry много ме е страх,аз преди не съм имала никога киста..много ви моля да ми кажете ,който има опит,каква е "процедурата"-има ли болки,кръв какво е това спукване??много ще съм ви благодарна!!!

# 1
  • Мнения: 34
Не се тревожете,че са Ви открили киста-доста често срещано образувание при жените е.Важното е дали са уточнили вида на кистата,мерките,които трябва да предприемете.Пускам линк с една статия,която ще е от полза.Ако имате притеснения,потърсете консултация при лекаря,който Ви е прегледал или друг такъв.Нека Ви обяснят подробно,защото спукването на киста,по принцип,не е нещо невинно и без  последствия.Стискам палци!Кураж!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 335
gost1000, кистата, която са ти открили по всяка вероятност е т. нар. фоликулярна киста - задържана яйцеклета, която вместо да се отдели от стената на яйчника, се е задържала и се е получило джобче, пълно с малко кръв. Спокойно, няма нищо страшно. Често се случва и не  повод за притеснение. Спукването също не трябва да те притеснява - няма да разбереш кога ще стане.
Изписаните ти лекарства са хормоналини препарати (Дуфастон или противозачатъчни). Не харесвам изписването на хормонален препарат без изследване, но щом лекаря ти е преценил ...
Болезнена менструация ли те заведе на преглед?
Ако да, трябва да имаш предвид, че ще е добре да следиш хормоните и за поява на нова киста по-нататък

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Не се тревожи. Най-вероятно кистата ти е фоликулярна, както е писала Arcana. И на мен преди 4-5 месеца ми откриха такава киста и то беше доста голяма - около 5 см. Изписаха ми противозачатъчни за 2-3 месеца, след което отидох на преглед и кистата вече я нямаше - изобщо не съм усетила никакви болки, пукала ли се е , какво е станало не знам. Понеже моята беше доста голяма лекарката ме предупреди само, че ако случано се спука кистата и ме заболи много силно долу ниско корема трябва задължително да ме види лекар, за да не стане перитонит. Най-важното е да не вдигаш тежко през това време и всичко ще мине, не се безпокой.  Hug

# 4
  • Мнения: 1 029
аз 2 пъти съм имала кисти, които са били под наблюдение и двата пъти се пукаха.
първия път припаднах,втория път ми стана зле,но за кратко и после всичко ок.
Имам приятелки,които пък по никакъв начин не са усетили пукането.....
успех Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Ако се спука кистата,просто ще изчезне,но след месец два пак може да се появи и пак да се пукне........Една приятелка е така,през месец кистата й се пука и има по обилна менструация и малко по силни болки в областта на съответният яйчник,където е била кистата.АЗ също имах киста вследствие хормоналния дисбаланс по време на бременността,но пих противозачатъчни Оргаметрил и се махна.

# 6
  • Мнения: 3 456
Аз в момента съм съм с такава фоликуларна киста- 4 см.Лекарката ми изписа Дуфастон, но честно казано не съм го пила, защото приемах други лекарства. След няколко дни ще ходя на контроллен преглед- да видим, дали не се е махнала(пукнала) от само себи се9лекарката каза, че е възможно) Ако не е - ще пия Дуфастона.

# 7
  • Мнения: 2 401
Хич да не ти дреме, няма да я усетиш кога се е пукнала, не я мисли  newsm10

# 8
мерси за успокоението  Hug значи не е толкова страшно надявам се!но на мен не са ми изписали противозачатъчни или хорманални таблети,а нещо на билкова основа-май е Цистофемин и още едно с невен в него. Thinking надявам се и това да действа!а също ме интересува мога ли да продължавам да правя гимнастика?и да правя секс?  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 456
Можеш. Peace

# 10
  • Мнения: 1 335
Хм ... да, лекарят може би е прав, защото предполагам си малка. То ще си покаже. Иди следващия месец да видите там ли е или не кистичката. Гимнастика, секс, каквото се сещаш, всичко може да правиш  Peace
Само не разбрах болезнена менструация ли те накара да отидеш на лекар или профилактично?

Общи условия

Активация на акаунт