Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте,ще се опитам накратко да изложа проблема си!
Записах се октомври месец на шофьорски курс не бременна!В последствие началото на Ноември разбрах за добрата новина,но си казах,че ако нямам проблеми с бременността мога да си изкарам курсовете без проблем!Пък и не съм мислила,че едни нищо и никакви 24 учебни часа могат да се проточат три месеца!Като казах на инструктора ,че съм бременна той започна всеки път да ми повтаря,че няма да искат да ме изпитват заради бременността,че трябвало да свърша с изпита преди да започне да ми личи,щото ще бера ядове!Е хубаво ама как да стане това по бързо като ми пише по един час на седмица?Сега вече съм в четвърти месец и естествено започва вече да си ми личи!А пък и докато ми излезе дата за изпит не знам дали няма да влеза и в пети месец!Очертава се за февруари да ми е изпита!Инструктора на последното кормуване пак ми каза да внимавам с какви дрехи ще се облека, че щели да ми откажат ако разберат за бременността и ще трябва да чакам докато родя!
Въпроса ми е имат ли правно основание да ми отказват,ако ми откажат,ще ми върнат ли 45лв,които съм дала за изпита и моля за съвет как да се защитя ,защото това започва да ми прилича на дискриминация!Ще съм благодарна за  мнения и съвети,към кой да се обърна!Благодаря  предварително!  bouquet

# 1
Правен съвет не мога да ти дам.Мога да ти кажа моето мнение.Аз забременях към края на моя шофьорски курс.Казах на инструктора, а той се зарадва повече и от мен.В деня на практичния изпит попита изпитващия от ДАИ кога бременните могат да не слагат колан, а изпитващия не можа да отговори.Това ме навежда на мисълта, че няма правна норма , която да забранява изпитването на бременни.За да си сигурна иди в ДАИ и попитай.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Не съм с юридическо образование, но общата  ми култура и логическо мислене ми подсказват, че тоя инструктор ти пробутва някакви глупости. Според мен няма такова нещо. Как можеш да работиш с тумбака и 45 дни преди термин да излезеш в болнични, а да не можеш да се явиш на шофьорски изпит. Щом бременността ти позволява, не може ДАИ да те спре.

# 3
  • Мнения: 1 432
Пълни глупости,защо така те е ошашкал тоз човек?  Shocked Пиши си пове4е часове на седмица и умната зад волана  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Ха-ха-ха, ами ако работиш като инструктор? Или изпитващ, или шофьор на автобус? Аз лично подобно нещо не съм чела ни в правилника, ни в закона.

# 5
  • Мнения: 2 829
Бременните жени имат същите права, както и небременните! Щом нямаш медицински противопоказания да караш-никой няма право да те дискриминира!
Аз шофирах кола в деня на раждането. Щом е възможно бременна жена да шофира-значи може да се явява и на изпит. Инструктора ти те шашка без причина, помоли го да ти цитира закон или наретба, която забранява бременна жена да кара (или да се явява на изпит)!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 555
Края на 4 месец се записах на курсове по курмуване.  Края на 5 месец се явих на изпит и го взех.  Peace Никой нищо не ми е казал, единствено един от проверяващите на листовките каза, че едно време май не разрешавали на бременни жени да се явяват на курмуване и ме погледна скептично. Да имаше късмет да ми каже и още нещо.... Twisted Evil
Давай смело - никой няма право да ти отказва нищо. По-добре да вземеш книжка сега, защото после, когато бебето се роди ще ти бъде по-трудно. Успех!

# 7
  • Мнения: 58
Мерси за подкрепата!
Инструктора ми казва,че тези от ДАИ не искали да изпитват бремменни,защото ако станело нещо ,се страхували ,че мога да ги съдя!
Аз също мисля да си защитавам правата,но се притеснявам ,че могат да се заядат с мен!

# 8
  • Мнения: 1 334
аз бях бременна когато се явявах на изпит и двата пъти
първия път ме скъса (имаше защо де), на мен ми личеше корема много малко, но дайаджията забелязал и ме попита, като му казах че съм бременна ми каза че нямало да ме къса ако знаел;
втория път като се явих вече бях в 7 месец.... много лесно минах

# 9
  • Мнения: 11 003
В правилника никъде не пише, че бременни не могат да шофират. Crossing Arms Но ако стане нещо, не можеш да ги съдиш, понеже сама си решила да се явиш на кормуване. Рискът си е твой.

# 10
  • Мнения: 941
когато почнах курсовете бях бременна в края на 3 или началото на 4тия месец, личеше ми, не съм имала проблеми с кормуването, само инструктора ми казваше че няма нужда да слагам колан, и всеки път ми го повтаряше
На изпита се явих в края на 6тия месец, никакъв проблем не съм срещнала, бях си наравно с останалите кандидати.
Инструктора ми разправяше за бременни кандидат шофьорки на изпит в 9тия месец,

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Гова са пълни глупости Crazy

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
По един час на седмица?
Що за курс е това?

Будалкат те нещо.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
когато почнах курсовете бях бременна в края на 3 или началото на 4тия месец, личеше ми, не съм имала проблеми с кормуването, само инструктора ми казваше че няма нужда да слагам колан, и всеки път ми го повтаряше
На изпита се явих в края на 6тия месец, никакъв проблем не съм срещнала, бях си наравно с останалите кандидати.

И аз така даже бях към 5м. когато започнах курса не съм имала проблем към края на 7м. спрях защотото беба беше много ниско долу и трябваше да лежа  Peace

# 14
  • Мнения: 411
Хм,много странно ми звучи всичко това...Аз записах курсовете когато бях в третия месец.Още в началото предупредих инструктора си,който не виждам как би могъл да има нещо против! NaughtyКоренно не си промени отношението,но стана малко по-внимателен с мен.Дори няколко пъти се случваше да имам кормуване в определен час и да му се обадя,че ми е зле и днес няма да карам.Нито на изпит по листовки,нито на изпита на кормуване съм имала проблеми.И сега си имам книжка и шофирам,макар не толкова често.

Общи условия

Активация на акаунт