7г.с. бременност с близнаци и проблем с едното сакче

  • 3 106
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте мами  Hug

Пиша  от  имато  на  моята  на сестричка!
Тя е  в 7 г. с.
На  предния  преглед  на  ехографа се  видяха две сакчета  ,  но от  днешния  преглед  се  установи  , че едното е  наедряло достта , а  другото не е  порасноло  никак (имат  вече  2 седмици разлика, според големината им)  Rolling Eyes
При голямото  има сърдечна дейност  , а  при другото няма.

Искам да  попитам,  при този случай явно е  възможно второто бебе да  не е  бебе , а  кухо яйце  или пък да е  било първоначално бебенце  , но е  спряло да се развива  и  може  би не  ще се развие.
Та  при такъв  случай  има  ли  опасност  от спонтанен аборт, понеже  организма  ще се  опита да  изхвърли едното сакче, дали това  няма да  доведе  и до изхвърляне  и на  другото ?  Cry
И още  , чудя се  дали , ако малкото сакче  си  остане  и не се  развие , може да  направи  проблем на другото бебенце  ?  Rolling Eyes
Или пък трети вариант  , все  пак  и малкото сакче да  започна  да  нараства и да си имаме  бебенца  близначета  Heart Eyes
Ох знам , че  много объркано  го казах , ама дано някой да  ме е  разбрал  Rolling Eyes
Моля ви, ако има  мами или близки на такива  мами изживяли подобна ситуация  да  ми  пишат!

И се  извинявам, ако е  имало такава тема  вече  , но незнам  как да я  намеря с търсачката, така че  ако някой ме  насочи пак  ще  съм благодарна  Wink

Благодаря  предварително  Hug

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Никой не може да предвиди как точно ще се развият нещата, но някои от възможните варианти - това, че едното не се развива и може да бъде изхвърлено от организма, изобщо не значи автоматично изхвърляне и на здравото ембрионче, в повечето случаи здравото си остава, независимо от кървенето (има поне няколко мами от форума с подобни преживявания, сигурно ще кажат от опит). Възможно е и организмът да не изхвърли спрялото да се развива бебе - и това да не създаде никакъв проблем. Когато бях бременна с дребната, в болницата лежахме с една мама, която беше бременна с близнаци в 5-6 месец. Едното бебе беше починало, но според лекарите нямаше нужда да се прави нищо - организмът по някакъв начин усвоявал обратно веществата от него и накрая щели да се родят едно бебе и две плаценти, върху едната от които щяло да има само нещо като отпечатък от бебе и ципи.
Дали все още има надежда другото сакче да се развие - ако предишния път двете сакчета са били с еднакви размери и етап на развитие, тогава вероятността е малка. Но понякога при разнояйчните близнаци едното бебенце е заченато доста по-късно от другото и е възможно да се развива по-бавно. Така че някаква надежда има Hug
Пожелавам възможно най-доброто развитие на ситуацията Hug

# 2
  • Мнения: 5 401
Не бих могла да отговоря на въпроса ти, но ще се моля бременността на сестричката ти да се развие и всички да се радвате на здраво бебче или бебчета!   bouquet  Hug  Praynig

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
[виж тук
 

   тук

 И с търсачката може да откриеш много подобни теми.

 Имам позната която "изхвърли" едното бебе, което беше спряло да се развива.Другото се роди живо и здраво.

 Пожелавам успех на сестра ти!

 

# 4
  • Мнения: 2 746
Най-вероятно едното не е било добре формирано от самото начало и организма го елиминира.Накрая няма да остане и следа от второто сакче.Ако сестра ти няма проблеми като кървене и т.н. още по-добре.Но дори и да се получи такова, както беше при мен, няма страшно, ще пие лекарства известно време и това е.Още повече, щом едното се вижда, че расте и е със сърдечна дейност, значи всичко е ОК  Peace На толково ранен етап от бременност определяща роля има естествения подбор или както казват старите хора "здрават ябълка не можеш да я обрулиш".

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 845
При мен се получи така,
в 8г.с единият сак имаше сърдечна дейност, другият -не, а отговаряше по размер на 6 г.с.
В последствие се разви само единият.
Когато плодът нарастна, по -малкият спря да се вижда на видеозона.
Проблеми не ми е създавал, но пък имах кървене точно в този период, явно е било кухо яйце
 и така е било писано да стане.

Няма страшно! Да си ходи редовно на прегледи  и всичко ще е наред  Hug!

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Hugстискам палци на сестра ти да си роди живо и здраво бебче  Hug

# 7
  • Мнения: 252
Благодаря  ви  момичета   Hug


За сега са  й  предписали да  пие дуфастон . Не е  имало  кървене, дано всичко мине  добре  Praynig



# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Дано всичко да е наред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт