Филе от бяла риба с морковена коричка

  • 1 255
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 614
Много изискано и вкусно блюдо, за специални случаи и специални хора. Аз си го приготвям и без специални поводи, стига да имам нужните продукти. Peace


Филе от бяла риба с морковена коричка

          Запържваме филе от бяла риба /най-подходяща е треска/ в зехтин Екстра Върджин.

          Смесваме 1 шепа галета с 1 жълтък, настърган морков, 1 ч.л.хрян /ако ви се намира, ако не - лъжица лютива дижонска горчица/, 1 ч.л. едрозърнеста горчица, 20 мл. течна сметана /или лъжица кисело мляко/  и сол.  Към сместа прибавяме 1 белтък, разбит на сняг.

          Запържените рибни филета покриваме с дебел пласт от морковената смес и печем на 200 градуса.

          Сервираме със салата "фризе", подправена  с винегрет от балсамов оцет, щипка захар, сол, пипер и зехтин. Може и със всякаква зелена салата /айсберг или обикновена маруля/ Peace


 

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 23:11 от tsetseto

# 1
  • Мнения: 689
Много интересна и лесна рецепта-ще я опитам.Освен това изглежда добре и ако ми харесана вкус,ще я приготвям и за гости.
Мерси tsetseto  bouquet-тъкмо търсех рецепти с риба и морски дарове за спецялни случаи!

# 2
  • Мнения: 3 622
Ще го пробвам  Peace

# 3
  • Мнения: 1 679
Записвам рецептата - интересно ми е да опитам този морковен вкус Grinning

# 4
  • Мнения: 549
Благодаря за рецептата  bouquet.

# 5
  • Мнения: 1 312
Ще се пробва.
Мерси.

# 6
  • Мнения: 6 713
Изглежда страхотно! Мислех да правя друга риба за довечера, но може би ще пробвам твоята рецепта!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 505
Може ли да не се добавя въобще този хрян или заместителя му и да се замени с обикновенна горчица,другата горчица.И колко време се пече във фурната-приблизително.

# 8
  • Мнения: 134
Страхотно изглежда newsm10 newsm10 предполагам че е доста вкусно. Благодаря за рецептата.   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 614
Може ли да не се добавя въобще този хрян или заместителя му и да се замени с обикновенна горчица,другата горчица.И колко време се пече във фурната-приблизително.


Ами просто сложи повече от едрозърнестата орчица - примерно 2 лъжички, вместо една.

30 минути на 200 градуса са достатъчни, за да се опече  Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хммм, звучи ми малко странно, но нали съм си експериментатор.........

Общи условия

Активация на акаунт