За ортопедичните гащички

  • 737
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Здравейте момичета. Днес бяхме на ортопед детенцето е здраво, но майка ми е с луксация и ортопеда каза, че попадаме в рискова група и трябва да носим ортопедични гащички докато Никола навърши 4 месеца. Има ли майки с подобен проблем или майки на които децата им са носили такива гащички. Споделете мнението си с мен.
ПС. Чудя се дали да потърся мнение и на друг ортопед.

# 1
  • Мнения: 872
Дъщеря ми е носила ортопедични гащички един месец, след преглед при ортопед, горе -долу на същата възраст е била.
Няма да му навредят ортопедичните гащи на бебчето, в това положение препоръчват ортопедите да се държат крачетата. Когато е в кенгуро положението на крачетата са в това положение, също се препоръчва и носене на детето "на хълбок".

# 2
  • Мнения: 261
Слагай му ги на детето гащичките. И аз слагах и на двамата. И си мислех, че е страшно неудобно, но ми казаха, че не им пречат на бебетата. Даже малкия по принцип си лежеше с вдигнати и разкрачени крачета. Смело. Няма да навредят!

# 3
  • Мнения: 2 242
консултация с още един ортопед!!!!
преди 2години ни побъркаха - двойна луксация на Зори, да носела няколко месеца гащи. Ходихме при Алексиев за второ мнение (много съм доволна) - човека гарантира че детето няма ама никакъв проблем!!!! И беше прав!!! Зори така и не носи гащите, само упражнения правехме
Апропо - подарявам гащите, ако някои има разкарване към Люлин да пише на ЛС

Колкото и да е странно и грозно - но има ортопеди, които правят бизнес с тези диагнози. Навремето бях бясна как за 15лв за гащи и 15 лв за месечни консултации някои болен мозък може да изкарва акъла на родителите. Е може - тази диагноза е по-скоро профилактична, отколкото клинична


ПС като ти каза за гащите, показа ли ти упражненията? Хващаш сгънатото коляно и въртиш около ябълката

# 4
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Моята дъщеря носеше такива гащички когато навърши 1 месец, защото си държеше крачетата постояноо изпънати и педиатърката ни се притесняваше това да не създаде проблеми.  Носи ги месец и половина, но всичко беше ОК. Няма да навредят в никакъв случай.

# 5
  • Мнения: 157
На нас ни казаха да ги носим профилактично,защото са близнаци.Купихме 2 номер,но ги носихме много малко,защото беше лято,а те допълнително спарват.Остана ни един чифт-ако някоя майка желае,мога да и го дам.Живеем в Захарна фабрика.

# 6
  • Мнения: 511
И ние носихме ортопедични гащички един месец,но беше лято и предимно вечер й ги слагах.Правихме и едно упражнение-крачетата сгънати като жабка се разтварят с кръгово движение на страни,посъветваха ни и това
в кенгуро положението на крачетата са в това положение, също се препоръчва и носене на детето "на хълбок".
[/quote

# 7
  • Мнения: 1 212
Аз също съм с луксация на тазобедрените стави.
По тази причина и синът ми трябваше да носи такива гащи, за които пишеш.
Купих ги , напраих няколко опита да ги слагам на младежа, но въпреки че беше зима не ги намирах за удобни и така си омаляха.
Виждам, че и ти си с момче, а те са много по малко предразположени и по-малко опасна за тях дисплазията на ставите.
Щом прегледа ви е бил с диагноза О.К .... не виждам нужда да се консултираш и с друг ортопед.....
Гащите са наистина профилактични / и явно не само мнение/ ..... бизнес на някои ортопеди / да не цитирам кои или кой по-точно/
В края на краищата решението си е твое ...
Успех и всичко да е наред !  Peace

# 8
  • Мнения: 9 467
Нашият син също носи такива-нямаше луксация.
Те не се носят само заради риск от луксация, а и защото положението на ставите на бебетата в тази поза, единствено гарантира правилно и равномерно натрупване на хрущялна тъкан в/у ставите. Това е от съществена значимост на един мн по-късен етап от живота ни-старостта...именно тогава започват болежките  в следствие на износената хрущялна тъкан от местата където е била по-малко-демек разните видове артрози.
Това ми обясни детския ортопед при когото ходихме /и аз ходих за второ мнение, което си беше излишно../-просто това се вижда единствено на ехограф в ранните месеци, а след това /когато обаче е вече късно за корекции/ на рентген.
Така че изобщо не се замисляй-слагай ги на бебето си Peace
Сега не ми се рови  за наредбата към всички родилни домове, в която пишеше за тези гащички, че а задължителни още от раждането на бебето като превантивна мярка.

# 9
  • Мнения: 71
Здравейте,
Някой може ли да ми каже къде в Пловдив могат да се купят профилактичните гащи на д-р Владимиров.
Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт