Към мамите с Jane

  • 7 729
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Кажете впечатленията си за тези колички, и по-точно Nomad, тъй като нямам възможност да разгледам "на живо", евентуално ще поръчвам през интернет. Не са малко парички, а предимствата не могат да се преценят само на картинка. newsm78

# 1
  • Мнения: 360
Аз също съм се спряла на нея, но още не сме я купили. Иначе количката изглежда много добре на живо. Аз също не разбирам много, така че ще се радвам мамите с опит да дадат мнение.

# 2
  • Мнения: 6 712
И аз ще следя темата Peace

Пуснах тази тема съвсем наскоро: тук се коментира Номада и най-новата Карера - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258478.0

Аз пък имам въпрос към мамите с Номад и Карера Про - тези колички имат ли пълно легнало положение (не ства дума за коша за новородено)?

И още - коша за новородено има ли опция да се постигне повдигане от единия край - т.е. да стане полу-легнало положение? Виждала съм, че Пег Перегото има такава опция Simple Smile

Много въпроси, много нещо ooooh! Hug

# 3
  • Мнения: 4 428
Аз съм ги разглеждала количките. Номада няма напълно легнало положение. Кареррата е с почти легнало положение. Коша за новородено има степени и може да се повдига  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам Номад.
Права е Веси, няма напълно легнало положение. Шасито и е 6,5 кг. като прибавиш към него кош или летния вариант става около 9 кг. което пак си е малко.
Количката е много хубава, много маневрена и много лесно върви. Цветовете са много хубави също. За мен лично обаче най - голямият плюс на тази количка е размера на седалката - ширина и дължина. Детето ми спи навън в нея, облечен в зимни дрехи и завит с пухкаво одеало и пак не му е тясно.
Количките реално са двулицеви, всичко е на ципове и тик - так и можеш да обръщаш сенника и от двете страни, в два различни цвята.
Ако искате нещо по - конкретно да питате - насреща съм. Hug

# 5
  • Мнения: 24
Момичета, благодаря за отговорите, много са ми ценни, още повече че в сайта на Симонови явно има подвеждаща информация, а именно че Номад-а е подходящ за "бебе от 0-36 месеца". Опита и практиката на майките са много по-достоверна и точна информация.
Ники, по-конкретно искам да те питам, възможно ли е все пак въпреки че няма напълно легнало положение, да се подложи тънко одеалце или пеленка, за да се ползва да речем от втория месец на бебето, не веднага? Дано не звучи глупаво въпроса ми, но вече почти съм решила да я купувам, тъй като ми допадат тъкмо предимствата които ти си изброила - това че е лека, широка и дълбока, което я прави много комфортна количка, и не на последно място красиви цветове.
Пег Перегото също е вариант, както и Инглезина Зипи - много ми харесват и двете колички, но Номад като че ли повече ми допада. Simple Smile

# 6
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
здравей!
Аз си купих Jane Nomad. Тя е по-подходяща за новородено бебе от CARRERA.
Летния кош няма 180 градуса. Аз комбинирах с кош за кола MATRIX, който има 3 положения на гръбчето и изцяло легнало положение - 180 гр.
ЛЕтният кош е много широк и количката е страшно стабилна и маневрена.
И аз като Ники съм насреща за повече информация.
Количката съм я избирала повече от 4 месеца и смятам, че направих добър избор.
Дано и на бебето му хареса, като се роди Grinning

ПП: Самите вносители също я категоризират, като количка подходяща на 0-36 м., а Карера е за 6-36 м.
ето сайта им http://www.adria2001bg.com

# 7
  • Мнения: 4 428
Инглезина Зипи също няма напълно легнало положение  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники, по-конкретно искам да те питам, възможно ли е все пак въпреки че няма напълно легнало положение, да се подложи тънко одеалце или пеленка, за да се ползва да речем от втория месец на бебето, не веднага?

Това трябва да си прецениш на място ако ти е възможно някъде да я видиш на живо преди да купуваш. Иначе е напълно възможно, все пак като гледам кошниците за кола са с по-голям наклон и много майки ги ползват и като количка, и като кошница, като подлагат пелена. Аз я купих когато детето ми беше на 10 месеца и въобще не съм се замисляла за новородено как ще е.

# 9
Ники, по-конкретно искам да те питам, възможно ли е все пак въпреки че няма напълно легнало положение, да се подложи тънко одеалце или пеленка, за да се ползва да речем от втория месец на бебето, не веднага?

Това трябва да си прецениш на място ако ти е възможно някъде да я видиш на живо преди да купуваш. Иначе е напълно възможно, все пак като гледам кошниците за кола са с по-голям наклон и много майки ги ползват и като количка, и като кошница, като подлагат пелена. Аз я купих когато детето ми беше на 10 месеца и въобще не съм се замисляла за новородено как ще е.

# 10
Това трябва да си прецениш на място ако ти е възможно някъде да я видиш на живо преди да купуваш. Иначе е напълно възможно, все пак като гледам кошниците за кола са с по-голям наклон и много майки ги ползват и като количка, и като кошница, като подлагат пелена. Аз я купих когато детето ми беше на 10 месеца и въобще не съм се замисляла за новородено как ще е.
[/quote]
[/quote]


e

# 11
Това трябва да си прецениш на място ако ти е възможно някъде да я видиш на живо преди да купуваш. Иначе е напълно възможно, все пак като гледам кошниците за кола са с по-голям наклон и много майки ги ползват и като количка, и като кошница, като подлагат пелена. Аз я купих когато детето ми беше на 10 месеца и въобще не съм се замисляла за новородено как ще е.
[/quote]



da

# 12
  • Мнения: 24
Момичета, пак благодаря за отзивчивостта, все повече се убеждавам че това е верния избор за нас. Simple Smile
Наистина и аз съм забелязала, че много често се носят бебета (и то новородени) в кошници за кола, въпреки че няма напълно легнало положение на гръбчето, това си е собствен избор разбира се и няма нищо лошо. Дори съм чувала коментар, че повърхността им е анатомична, което ги прави подходящи за новородени.
Бих си купила кош за кола Матрикс, но ми става доста скъпичко, евентуално бих се заитересувала от такъв втора употреба ако се намира лесно. Видях, че по-евтините варианти са Ребел Про и Страта (този го няма при Симонови и не мога да видя цена), но не знам дали имат 180 гр. newsm78
Diana, ти скоро ли си купувала количката, ако да - би ли ми казала от кой магазин и дали знаеш с какви цветове разполагат в момента? Аз се притеснявам да не възникне проблем с поръчката през нета. Бебето ще се роди съвсем скоро (термина ми е 09.02.2008г.) и не мога точно сега да пътувам, но може съпругът ми да отиде на място да я вземе.
Да, най-важното е удобството на малките ни съкровища! Grinning

# 13
  • Мнения: 24
Инглезина Зипи също няма напълно легнало положение  Grinning

Пак съм се подвела по коментара в сайта на Симонови Simple Smile, наистина нямам възможност да ги видя на живо, иначе ми харесва количката. Благодаря ти!

# 14
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
meg76, аз я купих преди 2 седмици от Палнет Бейби - те са официалните вносители и имат всички цветове. В сайта на вносителите има телефон - обади им се и ще ти кажат най-близкият магазин до теб. Според мен количката може да се ползва от новородено. Факт е, че кошниците за кола са почти 90 гр., а са за  новородени.
Ето снимка от близо с летен кош http://images23.snimka.bg/004937278.jpg

Леко раждане ти желая  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт