Изчезна ни апетита

  • 496
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Мили мами, помагайте. Моят син до преди 3 седмици хапваше всичко, ама абсолютно всичко. И от тогава край.... Cry За последните 3 дни е хапнал само малко мляко и солети. Той сега е и болен, сигурно му пречи, но ме е страх. Липсата на апетит не му е от болестта, а от преди. Купих му Апетон, но ме е страх да му го давам заради пчелното млечице. В момента пие Вентолин и не знам как ще се съчетаят. Какво ще ме посъветвате.

# 1
  • Мнения: 506
моя съвет е да изчакаш,да не го насилваш и щом  детето си е яло пак ще прояде Peaceможе да е от болестта,може от зъби,аз лично храна на сила не давам и резултата с първото ми дете е,че то единствено казва *мамо, гладна съм* от децата около нас Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 249
Не го насилвай - напълно възможно е липсата на апетит да е от болестта и да е била първия признак за това.

А и аз имам наблюдение, че майки споделят тук за такива периоди на неядене, в които детето се връща към млякото предимно. Щом пие течности и не е отказало и тях, бъди спокойна.

Дъщеря ми изкара такава едноседмична криза само на АМ. Лошото е, че кризата съвпадна с рождения й ден и всякакви гости, баби, лели и т.н. се шашкаха и само я чакаха да отвори уста и бутаха вътре колкото успеят. ooooh!

Детето изкара една седмица предимно на АМ и сок, друго отказваше или ядеше в съвсем малки количества и после апетитът й се върна. Peace

Сподели с педиатъра си, преди да даваш лекарства за усилване на апетита.

# 3
  • Мнения: 5 940
Много бебета като станат на година минават през период на злоядство, поне така наблюдавам, не е от личен опит. Не се тревожи, три дни не са представителна извадка за апетита му.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние също съвсем наскоро изкарахме такава необяснима криза на апетита.Както си ядеше нормално и изведнъж започна само половината от обичайното количество и то със зор.Отказваше и солено,и сладко,понякога и АМ-то буташе.Май само се кърмехме безпроблемно.Цялата работа беше за 10-ина дни,на мен ми беше много странно,защото никога не е имала проблеми с апетита,сега пак прояде добре.Четох по разни книги,че апетитът естествено се снижавал към годинката,защото детето вече не расте така интензивно.Родителите не трябвало да упорстват,защото можели да се създадат трайни проблеми с апетита занапред.

# 5
  • Мнения: 12
Започвам да се успокоявам...Е ако продължава мисля да се видим пак с педиатърката.

# 6
  • Мнения: 27 524
Съветвам те да не се притесняваш и да не го насилваш. Ако отминаваш тези нормални периоди със спокойствие, всичко пак ще бъде наред. Ако го насилваш, може да стане злояд. Всеки организъм си има етап на пренасищане и нужда от почивка. Дори и от храната. Синът ми периодично изпада в подобни етапи, но това не ме притеснява. Имало е дни наред да хапва по стотина гр кисело мляко и нищо повече.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 249
Четох по разни книги,че апетитът естествено се снижавал към годинката,защото детето вече не расте така интензивно.Родителите не трябвало да упорстват,защото можели да се създадат трайни проблеми с апетита занапред.

Да, аз също забелязах, че апетитът на дъщеря ми спадна, откакто направи 11 месеца. Яде видимо по-малко, но не съм се и опитвала да променя нещата. Също така започна да проявява капризи към това, което яде. Вече не е бебе, а малко дете.

Общи условия

Активация на акаунт