температура

  • 3 537
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте,искам да попитам трябва ли да се притеснявам от температура-37.5,трябва ли да и дам нещо за сваляне,или само с компрес?И на какво може да се дължи,рано ли е за зъбки,или е настинка?Тя е на 4м почти.Преди да и я измеря мрънка малко,но след това пък заспа...

# 1
  • Мнения: 6 438
Следи дали се дига температурата.Ако остане 37.5 според мен няма нужда да се два нищо.Но ако се вдига потърси лекарска помощ.Може и зъбки да са.При някой деца никнат и на  4 месеца.

# 2
  • Мнения: 506
по принцип вечер температурата на децата е малко по висока/37,1 - 37,2/,правилото е ,че трябва да се следи общото състояние на детето,то може да се чувства добре и на 37,5 и да няма нужда от температуро-понижаващо средство,но ако почне да се покачва позвъни на лекар,той добре познава детето и ще те посъветва,защото промяната при малките бебета и деца  е много бърза Peace
може да е всичко,което ти си изброила
аз давам сироп за да не се мъчи детето и по-бързо да свали температурата,ако не се чувства добре

# 3
  • Мнения: 941
аз знам че до 38гр не се дава нищо, а се оставя организма сам да се бори, при бебетата много лесно се покачва температурата от претопляне, да не е било по облечено и повече завито, ако е спало също може да се покачи, мисля да изчакаш и да следиш

# 4
  • Мнения: 52
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА СЪВЕТИТЕ,АМИ ДА МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ЧЕ Е ПО ОБЛЕЧЕНА,СЕГА СПИ ,НО КАТО СЕ САБУДИ ЩЕ Я ПОРАСЪБЛЕКА МАЛКО И ЩЕ Я СЛЕДЯ Т.

# 5
  • Мнения: 2 000
А къде я измери? Питам, защото ако е в дупето измерена трябва да извадиш 0.5-0.7 градуса.
Аз за температура под 38 градуса нищо не давам. Ако се вдигне повече тогава. Да не ваксина да сте слагали и да е от това? А ако е настинка трябва да има и други симптоми като сополи, кашлица, хрема.

# 6
  • Мнения: 52
ПОД МИШНИЦАТА Е ИЗМЕРЕНА,НЕ НЕ СА И БИЛИ ВАКСИНА,НЯМА ДР СИМПТОМИ,САМО ПЛАКА,НО СЛЕД ТОВА ЗАСПА.

# 7
  • Мнения: 382
Възможно да е от зъбки,макар,че на 4 месеца е раничко,но не невъзможно.Следи я за други симптоми.Апетит има ли детето? Нослето чисто ли е ?До 37.5 не се дава нищо,но ако се покачва аз действам с Нурофен,че Панадол-а нещо много слаб ми се вижда.Има си табличка за дозировка според килограми.Дано размине  бързо на мъничето!!! Hug

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
До 38 градуса нищо не давам.

# 9
Според мен ако я подържа дори да е ниска дай малко панадол,нурофена вярно, че е по силен но по добре първо да се пробва с нещо по слабо.

# 10
  • Мнения: 52
примерих я бе6е се вдигналас 0,1-0,2 дадах ефералган за деца,одеве ч примерих уж нямаше,дано не вдига

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Най-вероятно е зъби.Павел на 4 м. и половина имаше два зъба.Дай 2.5 Панадол хем за температурата хем да облекчи болката от никненето Peace

# 12
  • Мнения: 52
Сутринта пак и дадах ефералган,няма температура за сега.

# 13
Несе претиснявай явно е нещо моментно но я наблюдавай.

# 14
  • Мнения: 6 438
Сутринта пак и дадах ефералган,няма температура за сега.
Ако няма температура не й давай лекарства. Hug

Общи условия

Активация на акаунт