Къса или дълга коса?

  • 19 107
  • 149
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Случайно попаднах в една друга тема, тук, в този форум. Конкурс за най-красива удължена коса.
Разгледах снимките и ми направи впечатление, че 99% процента са дълги свили, до кръста почти.
И това ме накара да се замисля по въпроса за дължината. Вярно е, че почти всяка жена си мечтае за буйна и гъста коса, а малките момиченца обичат да правят прически на куклите си.... Аз самата не харесвам твърде късите, момчешки тип прически / макар на някои жени да им стои перфектно, но това е само в случай, че имат съвършен профил/. Същевременно напоследък се наложи един емблематичен образ от екрана, на който точно тази коса / голямата и дългата/ е основна характеристика.
Та се чудя какво ли е съотношението на харесващите дълги коси и съответно по-къси...Кое е по-привлекателно, по-харесвано, по-модерно дори?
Едно време жените са притежавали основно дълги коси, едва миналият век се наложи образа на еманципираната жена, работещата и отстояваща правата си. Дали по-късата коса не е начин за утвърждаване позициите на този образ и опит да се притъпи, маскира изначалната женственост, която в голяма степен се идентифицира с дългите коси?


Обръщам внимание, че темата не е за и против удължаването на косата!!!
Моля да се въздържате от лирични отклонения в тази посока.

# 1
  • Мнения: 7 474
Винаги съм била с дълга коса, много дълга даже. Когато косата е хубава и гъста е много красиво и женствено Flutter.
Не свързвам жените с дълга коса с въпросният екранен образ Stop
Въпрос и на вкус е все пак, а и дългата коса има нужда от повече грижи Wink

# 2
  • Мнения: 4 435
За мен не може да става въпрос за мода.Не всичко модерно отива на всеки.Примерно, би ми се искало да се видя с прическата на Рияна,но не е за мойто лице.Харесвам всякакви коси,стига да отиват на човек.Но за себи си,с две ръце съм за дълга коса.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Жената я краси косата,за мен късата коса не е никак женствена,много често когато гледам жена с къса прическа си я представям колко по красива би била с дълга коса.Не мисля,че в днешно време късата коса е знак за еманципирана жена,ако правилно съм разбрала въпроса ти.Смятам че дългата коса прави жената по привлекателна,по харесвана и по женствена.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
За мен не може да става въпрос за мода.Не всичко модерно отива на всеки.Примерно, би ми се искало да се видя с прическата на Рияна,но не е за мойто лице.Харесвам всякакви коси,стига да отиват на човек.Но за себи си,с две ръце съм за дълга коса.

Да, така е. Макар и практиката да те опровергава. Точно тази прическа, която си споменала, повлече кохорти от последователки -  жени и девойчета от всякакъв калибър.

# 5
  • Мнения: 487
Абсолютно и за мен жената е женствена с дълга коса!На мен например много ми отива с много къса коса,почти мъжки фасон,но нямам тая женственост както когато съм с дълга коса и това излъчване.Винаги когато видиш една жена в гръб с дълга коса,ти се ще да се обърнеш и да я погледнеш и в лице,особено когато косата е хубава.
Това е личното ми мнение!

# 6
  • Мнения: 4 362

Едно време жените са притежавали основно дълги коси, едва миналият век се наложи образа на еманципираната жена, работещата и отстояваща правата си. Дали по-късата коса не е начин за утвърждаване позициите на този образ и опит да се притъпи, маскира изначалната женственост, която в голяма степен се идентифицира с дългите коси?

Почти цял живот съм била със дълга коса,харесват ми късите коси,но немога аз лично да се възприема така.Моята същност е дългата ми коса.Мисля,че и косата говори много за жената .
Може би с дългата си коса в мое лице се идентифицирам като малко дива,малко свободна,истинска ....

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Не мисля,че в днешно време късата коса е знак за еманципирана жена,ако правилно съм разбрала въпроса ти.Смятам че дългата коса прави жената по привлекателна,по харесвана и по женствена.

Това беше аспект от въпросите ми. Моето мнение е, че както панталоните, които навлязоха в женското ежедневие през 20-те години на XX век / по-рано, през XIX, Жорж Санд се появява в обществото с мъжки дрехи, което допринася и за скандалната и слава/, така и късата коса в самото си начало представлява  опит за отстояване и приравняване.

# 8
  • Мнения: 1 282
Определено дългата коса привлича вниманието на околните. Една добре поддържана, красива и здрава коса говори много за притежателката й. Прави я по-женствена.  Дългата коса дава възможност за различна визия, различни прически и т.н.


P.S. Сега се сещам, че имам колежка от Плевен, която е с къса, момчешка прическа, но е изключително сладка, красива, привлекателна, женствена.

# 9
  • Мнения: 3 575
Харесвам дълга, буйна и добре поддържана коса. Peace
Цвета няма значение, стига да е жива и лъскава.
Наистина голяма част от красотата на жената е в нейната коса....
Отделно съм чувала мъже да коментират как жени с къса коса не ги признават за жени  Confused

# 10
  • Мнения: 1 069
За себе си съм се спряла на вариянта- дълга! Може би дори прекалено дълга за ръста ми.
Мислите ли, че на 163см, коса до кръста спомага са още по- тапишонкси вид?

# 11
  • Мнения: 27 524
Дълга. С двете ръце. И за себе си, и за останалите жени. Има жени, на които безумно им отива къса коса, спор няма, и макар визуално да ми харесва, пак някакси ми остава нещо като неудовлетворение. Но наистина, както казва Надето, косата трябва да е красива и поддържана, иначе е доста неприятна гледка и се разминава с думата красота и естетичност.
Косата е най-хубавото украшение на една жена. Не харесвам чак до дупето, но под раменете е прекрасно  Simple Smile Удължените си личат и също не ми харесват.

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Предпочитам жени с дълги коси, но  самата аз обичам разнообразието и често сменям прическите, затова все не успявам да си отгледам дълга коса Sad

# 13
  • Мнения: 3 622
Била съм с много къса коса, но сега съм с дълга и се чувствам по добре  Peace

Но често виждам момичета с дълги, цъфтящи и неподържани коси, което не е приятна гледка  Confused

# 14
  • София, България
  • Мнения: 5 573
Определено дълга!
И аз по едно време бях с много къса коса. Дългата е по-женствена и по-впечатляваща! Определено късите коси ми изглеждат някак скромнички.

Общи условия

Активация на акаунт