Зехтинът

  • 12 353
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Какво ще кажете за зехтина, момичета ....smile3503 smile3503...
Намира ли той приложение във вашите малки тайни за красота???

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Фризьорката ми ме съветва да си мажа краищатата със зехтин,така прави и тя и е доволна от неговото въздействие върху гривата й.Пък и доста маски има със зехтин,домашни имам впредвид.

# 2
  • Мнения: 2 475
Използвам го в маските за коса и лице,правя си пилиг на тялото с утайка от кафе и зехтин.Отделно се мажа само с него и се завивам в затоплена хавлия и стоя 1 час след това кожата ми е разкошна на допир.

# 3
  • Мнения: 757
редовно си правя маски със зехтин и съм много доволна,само от него косата ми се оправя след третирането с изрусители.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не, само вътрешно  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 094
преди време като нямаше нищо по магазините, а и като по-голяма част от харата нямах никакви, камо ли излишни пари си правех за коса следната маска.
1 супена лъжица зехтин
1 супена лъжица отлежал коняк
1 супена лъжица кисело мляко
1 супена лъжица оцет
1 жълтък
1 ампула витамин С
1 ампула витамин В12
1 ампула витамин А
1 ампула витамин Е

Маската се втрива в корените и се разпределя по дължината на косата. Косата ми тогава беше много дълга - до под кръста, така че на който му се виждат големи пропорциите може да ги намали съответно. След това се завива косата с найлоново фолио или по просто с еднократна найлонова шапка за баня, отгоре с памучна хъвлия и така се стои около един час. После се измива с шампоан.

# 6
# 7
Mnogo 6te sam blagodarna ako nqkoi napishe po-podrobni recepti sas zextina  chef ,ot skoro si maja  liceto ve4er i emoga da napravq razlika,znam 4e trqbla da iz4akam izvestno vreme`................blagodara predvaritelno..... Grinning

# 8
  • Мнения: 5 643
Зехтинът го използвам в различни маски за косата и за лицето.Употребявам го и при приготвянето на  салати,т.е. ползвам го външно и вътрешно и съм много доволна!

# 9
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Една моя клиентка Фризьорка ме светна на следната маска....
Ве4ер косата се намазва със зехтин...., но не много, слага на дланите и се масажира косата..... преди лягане се прибира с 6нола или с 6типка( без да се измива) на възглавницата се слага   накаква стара хавлиена кърпа.....  сутринта се измива.... става супер...( ако се сложи пове4е от необходимото,  става мазно  и косата  и трябва да се  изплакне   с вода .., изсу6ава се....  съ6тата процедура и на сутринта се измива....
Аз ли4но съм привърженик на първия вариант.....
Единствена особеност  4е звхтинът трабва да е VIRGEN, като не е задължително да бъде студено пресован.....


# 10
  • София
  • Мнения: 1 511
Външно и вътрешно....как звучи само  Mr. Green
Та и аз така...
Вътрешно  Mr. Green за овкусяване на салати и по-рядко за готвене.
Външно:
  • маска за коса
      - смесвам по 1 супена лъжица зехтин,мед,кисело мляко,ракия и 1 жълтък. Нанасям в корена и по цялата дължина на косата.Завивам с вестник,найлон и топла хавлиена кърпа. Стоя 2 часа.
  • за нокти
      - загрявам зехтин в купа и потапям ноктите си за окло 5 минути,после масажирам по някакъв си мой начин и подсушавам със салфетка. Каквото остане от купата понякога си го нанасям по ръцета....чак до рамото.
  • Мажа си корема и бедрата в момента,тъй като съм бременна.
  • Мазала съм сина си след като се роди доста време - около година и половина...ще повторя и с бебето живот и здраве.

# 11
  • Мнения: 875
Отделно се мажа само с него и се завивам в затоплена хавлия и стоя 1 час след това кожата ми е разкошна на допир.

това много ми хареса. ще опитам.  Peace

аз съм го използвала само за ръце и нокти: слагам в една купичка гореща вода и зехтин и потапям за десетина минутки.

а вътрешно - картофките пържени със зехтин нямат нищо общо с тези пържени със слънчогледово олио. страхотни стават!

# 12
  • Мнения: 1 802
Ползвам го само във домашни маски за косата.
На вътрешен прием - не ми е по вкуса нещо  Sick

# 13
  • Мнения: 613
Намира ли той приложение във вашите малки тайни за красота???

Като бременна се мажех само със зехтин (проблемните зони Simple Smile). Нямам никакви стрии. Аз го дължа на зехтина, въпреки че има теории, че и с и без спомагателни средства, кожа, предразположена на стрии, ще образува такива.

Но, истина или не, при повторна бременност ще го използвам отново.

# 14
  • Мнения: 3 050
Все още не съм си купила, но бих го ползвала за следното(освен от вас изброените Peace):
кафява захар
зехтин
мед
хума

За ексфолиант на тялото Peace
В момента вместо зехтин слагам масло от жожоба или друго масло Wink

Общи условия

Активация на акаунт