запек

  • 1 006
  • 9
  •   1
Отговори
Имам 2-годишно момченце.От около месец и половина е със запек.Пробвах какво ли не,включително и Дуфалак и Импортал,но засега ефект почти никакъв.Пихме и овесена вода,круши,сливи-не става.Дайте още идеи!Не съм се консултирала още с лекар,защото ми се струва,че се поуплаши в началото,защото го болеше дупето при изхождането и сега май повече се дължи на това.Затова си  мисля,че му трябва нещо,което да направи акото по-меко,за да го убедя,че всъщност няма нищо страшно.Посъветвайте ме!  Rolling Eyes

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сещам се за още няколко неща - лъжичка мед,разтворена в чаша хладка вода сутрин на гладно или пшенични трици,объркват се с кисело мляко примерно,и регулират изхожданията - има ги в почти всеки магазин при овесени ядки и т.н. И другото,вече по-гадно - течен парафин - пие се сутрин на гладно,но за дозировката за вашата възраст трябва да попиташ аптекарката(безвреден е и не се усвоява от организма,може да се дава на деца).Той прави аките по-меки,а и действа като смазка.
Наистина опитай още някои неща и дано да не се наложи да ходите по лекари,за да не се травмира детето.

# 2
  • Мнения: 7 106
Хедра както винаги е толкова изчрпателна, че след нея човек почти няма какво да добави  Grinning

Искам само да потвърдя полезното действие на парафина с два примера. Едната ми приятелка през бременността имаше ужасен запек и само парафина я оправи. Пиеше по 1 с.л. три пъти на ден с основните хранения.
Другата ми приятелка има момченце на 3 годинки сега и си спомням, че като беше на около 2 годинки и 4-5 месеца имаше същия проблем като вашият. Много трудно и болезнено се изхождаше и беше придобил направо страхова невроза от акането (това естествено е много силно казано). Стискаше с дни и утежняваше още повече положението. Оправи се с течен парафин и разтворена лъжица мед с топла вода сутрин на гладно. Само че незная каква е била дозата на парафина.Но мила, в никакъв случай не експериментирай без лекарско мнение!
Дано скоро намерите лек и дечко се оправи, защото знам колко е неприятно и мъчетилно това за детенце!

# 3
  • Мнения: 7 106
Сетих се за още нещо - прясно изцеден сок от червено цвекло - има силно разхлабващо действие. Понеже е малко гадничък на вкус опитай да го смесваш с сок от круша примерно или някакъв друг плод, но започни с по-малка доза, защото на всеки влияе различно разхлабваЪо и да не го подрискаш дечко  Wink .

Крушата трябва да е много омекнала и я давай на гладен стомах за да има ефект.

# 4
  • Мнения: 1 214
Сутрешна закуска-филийка с мед и масло(хлябът да е типов,а не бял)
Нектари от разбит компот-кайсии,праскови -много.

Диета от само разхлабващи храни-чушки,спанак,тиквички,кисело мляко,овесени ядки,мюсли,плодове

Никакви моркови,ориз,картофи,солети и т.н.т

оризът може да се замести с овесени ядки(последните дори са по-хранителни).

Абе,давай всяка сутрин по една филийка с мед и масло и ще има ефект със сигурност,но не го спирай.То и без това си е толкова полезно Simple Smile и вкусно  Wink

# 5
  • Мнения: 6
Сърдечно благодаря на всички за изчерпателните отговори!Надявам се в скоро време да се похвалим с редовно стомахче! Laughing

# 6
Zdraveite Simple Smile Preporuchvam goreshto 'Blevit L',na ORDESA.
Razbira se konsultiraite se s lekar,predi upotrebata mu,no na nas(Na sina mi,koito e na 3 meseca i polovina) mu podeistva ot dva puti po 10ml Grinning  Grinning
 Uspeh!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
Дано скоро с оправите бързо.
Веча са ти отговорили изерпателно-за круши, сливи, червено цвекло,  овесени ядки.
Моята педиатърк мисли, че е по-добрсов плод от круша,отколкото на пюре-в пюрето всичи власинки изчиезвали.
Аз предлагам след изядането на няойплод-круша,череша или нщо пообно, прсо да му дадеш да си пийне водичка.

# 8
  • Мнения: 1 586
Една лъжичка студено пресован зехтин сутрин на гладно също е хубаво слабително. Но не знам дали детенцето ще го хареса.

# 9
  • Мнения: 8 585
Цитат на: мами Деси
Имам 2-годишно момченце.От около месец и половина е със запек.Пробвах какво ли не,включително и Дуфалак и Импортал,но засега ефект почти никакъв.Пихме и овесена вода,круши,сливи-не става.Дайте още идеи!Не съм се консултирала още с лекар,защото ми се струва,че се поуплаши в началото,защото го болеше дупето при изхождането и сега май повече се дължи на това.Затова си  мисля,че му трябва нещо,което да направи акото по-меко,за да го убедя,че всъщност няма нищо страшно.Посъветвайте ме!  Rolling Eyes


Една от причините за запек в тази възраст е непоносимост към кравето мляко (не алергия, нито АБКМ!). Обикновено ни информират,че детето пие повече от 500мл прясно мляко дневно. Спирането на млякото за около 2 седмици обикновена дава много добър резултат. Не е нужно да спирате киселото мляко или млечни продукти-само можете леко да ги ограничите. Даването на някой храни с твърди влакна като спанак например усилва запека при тези деца също.
Някой деца реагират със запек и на прекомерната употреба на макарони и фиде (глутен).

Общи условия

Активация на акаунт