Дискусия относно закованите теми в Клюкарника

  • 1 129
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
В един друг подфорум в момента тече дискусия за това дали да има заковани теми най-отгоре или да няма и изобщо как да става тази работа с важните теми. Ето някои от мненията които извадих от там на потребители на форума за закованите теми:

Цитат
....за закованите теми гласувах против, защото почти даже не ги поглеждам като заглавия....

Цитат
....По зададения въпрос: лично аз имам наблюдение, че закованите теми стават нещо като "невидими" - много често хората ги прескачат и тръгват надолу да търсят това, което им трябва.....

Цитат
....Разписвам се и тук, против закованите теми съм. Заемат много място. Има търсачка, кой каквото му трябва може да си го намери там....

Цитат
.....аз вчера казах 'да' на заковаването на 'модерните тенденции', но днес малко съм разколебана.  Да не стане така, както в клюкарника - сто заковани теми, които никой не чете и темите започват към средада на страницата.....

Цитат
....аз лично изобщо не поглеждам в заковани теми .....

Цитат
....Аз лично съм против 18 заковани теми на първа страница, които както казахте просто стават " невидими" в определен момент.....

Цитат
....Гласувах за библиотека. Много по-добре от заковани теми, които никой не чете....

В тази тема бих искал да се чуе мнението на повечето от вас за закованите теми точно в Клюкарника.
Мамма преди известно време беше направила прочистване на закованите теми защото от толкова много заковани теми Клюкарника всъщност започваше най-отдолу на първа страница. Напоследък гледам пак се е появила тенденция към лавинообразно увеличаване на закованите теми в Клюкарника.
Аз лично не мога да разбера защо точно в Клюкарника всеки държи да закове тема от вида - "Дайте пари да помогнем на един кой си.... Нищо против нямам тази призиви но според мен мястото им не е в Клюкарника поради няколко причини:
1. Самия Клюкарник е създаден за цитирам " Място за мнения и дискусии по теми, които не се засягат в останалите форуми. Общи приказки, клюки, спорове, актуални събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството. ". Не мога да разбера как се вързват сериозни и най-често трагични теми с теми за това кой с кого е спал и коя звезда си е сложила силикон в циците. Отговора е не се вързват никак. Някак си несериозно звучат призиви за болни деца смесени с обсъждане на пениса на Азис например...
2. Най-честия довод на хората които държат да заковат тема за болни деца в Клюкарника е че видите ли тук влизали най-много хора. Ами на тоя принцип дайде да затворим всички други подфоруми и всички теми да ги заковем в Клюкарника защото тук има най-много хора. Освен това аз смятам че ако някой иска да дава пари за болни деца той ще го прави и без да има сто заковани теми в Клюкарника. А ако някой не иска да дава пари и първите две страници в Клюкарника да са заковани теми това няма да го накара да даде пари.
3. Не смятам че някой влиза точно в Клюкарника с мисълта "Чакай сега да вляза в Клюкарника и да видя за кого да дам пари да помогна" Сигурен съм че никой от десетките хора влизащи на ден в Клюкарника не влиза с цел да дава пари а просто да се развесели и да разпусне малко
Има още много причини да се премахнат закованите теми в Клюкарника но да не става много дълго.
Кажете си и вие вашето мнение по въпроса. Смятате ли за удачно темите в Клюкарника да почват от средата на първа страница заради многото заковани теми или е крайно време вече да се разчисти малко.

# 1
  • Мнения: 46 437
Обсъждано е вече.
Клюкарникът е по-различен от другите подфорум, текущите теми и на трета страница да идат, няма никакво значение, от друга страна това е мястото, през което минават почти всички потребители, независимо заради кой подфорум за се регистрирали, т.е. вероятността да забележат тема за помощ тук е по-голяма, отколкото в друг подформ.   

# 2
  • Мнения: 750
Борисе....слушай с'я мойто дете,какво ще ти разкаже кака ти!
Закованите теми са си тоооочно на местенцето където трябва да са!
Ама ти не си си на мястото!
За темите,да те светна нещо.....
Преди година когато се регистрирах тук,влизайки в клюкарника(като всеки човечец тук Mr. Green) уж клюкичка да прочета......закованите теми ми избождаха очите!И хич не ми е правило впечетление,че под темата да се помогне на едикое си дете,стои темата за бездомни кучета.Не е нужно да има поставени граници между тия ''два свята''!
Ако сам не умееш да си поставиш границата то и начертана да е пак няма да я видиш!
И такааа....всеки път когато влизах в Клюкарника,закованите там теми си седяха кротко чакайки някой клюкар да ги погледне!И мога да ти кажа,че доста клюкари идвайки в Клюкарника да поклюкарстват,са отворили въпросните теми!Аз също!И добре,че са там!Това е психология Борисе.Не си я учил май тази материя!Личи си!
Ако направят специално едина отделна тема ''Дарения и помощ за деца''....то тогава посещаемоста в тази тема ще е нулева.
Нали се сещаш,че като влезнеш в магазин като Била да си купиш хляб.....почти винаги ще излезеш с хляб и още нещо!
Дори то да не ти е належащо!
Закованите теми в Клюкарника също така имат шанс да станат ''жертва'' на правилото за реципрочност!Макар и резулата да е като погледнат през криво огледало.....Но все пак го има!
И защо трябва 100 човека да пишат в темата.....за да обедят един,че темите са си на мястото!
Пак ти казвам.....темите са си там където трябва.....но ти дали си....

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
дот ком

Общи условия

Активация на акаунт