Полезни плодове- статия.

  • 4 081
  • 8
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 569
КАКВИ ПЛОДОВЕ Е ДОБРЕ ДА ИМАМЕ НА МАСАТА

БРЕМЕННИ ЖЕНИ

Те не трябва да сядат на масата без пресни сокове, зеленчуци, плодове и ядки- лешници, бадеми, орехи. За свежа кожа и добро настроение трябва да се ядат повече плодове богати на силиций, манган и мед, а това са кестени, боровинки, сливи, ябълки, вишни, круши, ягоди, малини.

ДЕЦА

За да е здраво едно дете, в дневната му порция храна трябва да има достатъчно количество белтъчини, мазнини, витамини и въглехидрати. Въглехидратите и витамините могат да се набавят чрез плодовете и от ядките на орехите, бадемите, лешниците.

Съвременната медицина горещо препоръчва вместо изкуствени витамини да се приемат покълнали бобови растения, пресни плодове и зеленчуци в съответствие с региона и сезона. Нещо повече, според д-р Бергер, основател на водеща детска клиника в Германия и ръководител на Института по цялостна медицина, витамините на таблетки са противопоказни за здравословното хранене.


Това го преписах от в-к Здраве, има и полезна инф. какви плодове да ядат възрастните хора, но сметнах, че няма да ви е интересно.

Ако кажете- местя тази тема в готварския. Grinning

# 1
  • Мнения: 2 274
Само да добавя, че бременните не трябва да ядат  АНАНАС.

# 2
  • Мнения: 1 250
Според мен бременните трябва да ядат всичко каквото им се яде!

Кърмачките също!

Първото бебе кърмих 6 месеза, воторо - 1! Предполагам, защото много ми се пиеше бира, а не смеех заради алкохола - затова ми спря кърмата.

# 3
  • Мнения: 2 028
а защо не трябва да папкаме АНАНАС? не че ям ананас всеки ден Stuck Out Tongue , но ми е любопитно?

# 4
  • Мнения: 955
И аз не знаех за ананаса, но от една друга тема тук по повод какво да правим и ядем за да родим /за тези, които преносват/ разбрах, че ананаса предизвиква контракции.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Ивета Вучева
И аз не знаех за ананаса, но от една друга тема тук по повод какво да правим и ядем за да родим /за тези, които преносват/ разбрах, че ананаса предизвиква контракции.  Rolling Eyes

Да,точно заради контракциите..В Малайзия го използват като контрацептив (на който му интересно -ttp://www.obgyn.ru/co/f_h.aspx) и то с доста дълъг период на действие.

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: dete_viara
Според мен бременните трябва да ядат всичко каквото им се яде!

Кърмачките също!



Според теб, но лекарите казват, че не е съвсем така. Бременните трябва да избягват черен дроб например, а кърмачките- алергенни храни (като цитруси).

# 7
  • Мнения: 779
Аз пък ядях ананас докато бях бременна и не съм имала проблеми. Мисля, че ако много ти се прияде и не си похапнеш е по-опасно отколкото няколко резенчета ананас.

# 8
  • Мнения: 6 472
Лелееее хора разбивате ме Grinning  На моменти направо се чудя, как баба ми е успяла да роди 4 деца от 4 бременостти, като е била тоооолкова невежа Mr. Green
Ако почна да спазвам всичко, което пише, мога направо да легна и да почна да умирам!
Добрече с първата бременност бях абсолютно невежа, пък това е съществена предпоставка за успешно начинание Grinning  Набивах Ананас като умопомрачена, а любимият ми чай беше от лайка. За масажите на краката с утайка от кафе, даже няма и да споменавам, че някой ще ме изяде Grinning
Това на майтап Tada Аз спазвам принципа, че нищо прекалено не е хубаво!
Сугласна съм, ме при кърмачките трябва да се избягват храни, предизвикващи алергии. В случаи на генетична предразположеност към подобни проблеми е желателно и бременната жена да спазва подобни ограничения през последните месеци.

Общи условия

Активация на акаунт