Относно раждането вкъщи

  • 6 274
  • 144
  •   1
Отговори
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Предварително бих искала да помоля да се премести темата,ако не е за тук.

Току що гледах по БТВ предаването "Часът на мама". Там една от темите беше за раждането вкъщи. Бременната дама се опитваше да обори поканения лекар и да го убеди, че да родиш вкъщи е по-добре.
Ето моето мнение, а очаквам и вашето, момичета:
Аз лично не бих родила вкъщи. Не бих рискувала живота на детето си. Бременната говореше за поставяне на гърда, удобни пози при раждане и намесата на лекарите, която усложнявала раждането. Съгласна съм с това, че може да се модернизира начина на раждане,  черепейки опит от Германия например, като техники ,пози и повече внимание. НО не бих родила вкъщи.

# 1
  • Мнения: 4 965
Категорично против съм.
Първото ми дете /мир на душичката му/ родих вкъщи по стечение на обстоятелствата - стана прекалено бързо. Не бих си причинила съзнателно подобно изживяване.
Ако второто ми раждане беше вкъщи - сега нямаше изобщо да пиша тук, защото децата ми нямаше начин да се родят без да се направи секцио.
Ако се наложи медицинска намеса /животоспасяваща/ кой и как ще я окаже вкъщи??? Ами ако детето има нужда от специфични грижи? Или майката?
За мен лично е безумие.

# 2
  • Мнения: 2 082
Цитат
НО не бих родила вкъщи
...и аз-нямам пригодено за целта място  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз я гледах госпожата.Мисля дори,че е някоя от ентусиазираните дами,които понякога пускат теми за домашното раждане тук.На мен едно нещо ми е чудно.Каза,че процентът на злополуките при домашните раждания е много по-нисък от тези в болнична обстановка.Добре,но в миналото когато се е раждало основно вкъщи случаите на смърт по време на раждане са били страшно много!Освен това тази информация идва от западните държави,където тези раждания са практика и все пак на тях присъстват обучени акушерки.Но в БГ(както вече се обсъжда в една друга тема преди време),почти 100% няма да се намери лекар или акушерка,който да асистира на такова раждане.Така че според мен тези данни немогат да се пренасят на наша територия,защото не са обективни.
Аз лично не бих играла хазарт с живота на детето си и собствения си живот!Понякога нещо уж елементарно може да доведе до фатален край и нито йогата,нито добрите вибрации изпращани от майката към бебето ще помогнат!

# 4
  • Мнения: 11 003
Категорично съм Против! Няма аргумент, с който мога да бъда убедена в противното, няма Crossing Arms

# 5
  • София
  • Мнения: 35 918
Лудост - ПРОТИВ СЪМ

# 6
  • Мнения: 4 965
... Освен това тази информация идва от западните държави,където тези раждания са практика и все пак на тях присъстват обучени акушерки....

А и дори в тези държави, за да родиш вкъщи трябва да си се консултирал с лекар, че раждането има изгледи да протече нормално; трябва да си се уговорил с професионална акушерка и винаги в болницата имат готовност да изпратят линейка, която да вземе родилката, при нужда.

# 7
  • Мнения: 922
Категорично против съм.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
... Освен това тази информация идва от западните държави,където тези раждания са практика и все пак на тях присъстват обучени акушерки....

А и дори в тези държави, за да родиш вкъщи трябва да си се консултирал с лекар, че раждането има изгледи да протече нормално; трябва да си се уговорил с професионална акушерка и винаги в болницата имат готовност да изпратят линейка, която да вземе родилката, при нужда.
Именно

# 9
  • Мнения: 11 003
Чела съм и са ми разказвали, че в Холандия за да те приемат да родиш в болница, трябва да има сериозна причина или да си платиш. А след раждането по най-бързия начин натоварват майката и бебето на количка и ги изкарват да си ходят, независимо по кое време на денонощието. Така ли е? Shocked

# 10
  • Мнения: 961
Аз като знам колко ме е страх от раждането, не мога да си представя да раждам у дома без лекари и екип.

# 11
  • Мнения: 4 965
Ето как е описала една българка раждането си в Холандия:
http://www.9m-bg.com/display.php?show_article=11&open_article=667

Не съм чувала такова нещо да ти откажат да родиш в болница. Но за бързото изписване - да, на доста места по света е така, защото се предполага, че след естествено раждане /специално/ жената се възстановява първоначално за няколко часа /след това продължава да поддържа при нужда контакт с лекар/.

# 12
  • Мнения: 1 197
Аз лично не бих раждала вкъщи,но определено трябва да има възможност за тези,които искат.И да се уважава техния избор,а не да с нахвърлят срещо тях,че са безотговорни и т.н.т. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 037
По света раждат в къщи, но присъстват поне акушери при радането, ако не и лекари и могат да стигнат мн бързо до болницата ако се наложи - всичко е готово за този вариант.
Тук ако раждаш в къщи си раждаш малко като животно - сама и ако нещо се обърка е много по-голяма вероятността за фатален край при майката и/или бебето...

Аз лично не бих раждала в къщи - освен при естремни състояния...

Колкото до пози, системи, кърмене и т.н. - болниците и лекарите има върху какво да помислят, как нещата да станат по-добри...но съм на мнение, че не им пука особено и им е по-удобно да си карат по установената схема...

# 14
  • Мнения: 1 479
Гледала сьм филм на ВВС,в който англичанка роди в кьщи вьв ваната на банята си.Помагаха и акушерка, и сьпруга на жената.Видя ми се сьвсем нормално.И в Холандия има жени,които раждат в кьщи,но отвьн чака линейка с екип,ако се наложи да се включи.За Бьлгария това ми се струва невьзможно.

Общи условия

Активация на акаунт