коя температура е нормална

  • 1 675
  • 31
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е с 38,2 на 7 месеца е и е в разгара на зъбите.До вчера й нямаше нищо.И днес е весела,играе си ,яде добре...всичко видимо е наред,обаче тая температура.Какво става? Не знам какво да правя?Дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 941
щом е над 38 даваш нещо да я понижиш и я наблюдаваш, може да е зъби, и да  е температурата пак е висока и трябва да се смъква,

# 2
  • Мнения: 9 973
и ние така,доки каза,че до 38 гр. не е Т Peace

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 845
Как какво да правиш - Заведи я на лекар или поне се обади на педиатъра.
В момента все пак има грип, не оправдавайте всичко със зъбите.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 174
Не е температура до 38 градуса, измерени в дупето - т.е до 37.5 реална.
Когато дъщеря ми се е движила много, се случва да вдига до 37.4 реална температура, и 15 минути след като е била спокойна, Т пада до 36.8.
Растежът на зъби не може да предизвика температура!
Задължително трябва да се пуснат изследвания на кръв и урина - вдигането на Т без симптоми на вирусна инфекция (хрема, зачервено гърло, кашлица) може да е белег на пикочна инфекция.
38.2 е температура!

# 5
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Сега върлува страшен грип за това по добре се обади на личната ви лекарка тя да ти даде съвет.Моята дъщеря е голяма но се разболя от грипа и вдигна 38 гр.,а после и повече,но не я сваляше с нищо.Дано да ви е от зъбите.

# 6
  • Мнения: 668
не трябва да мислиш че само от зъб може да има t-ra.Обади се на лекая си!

# 7
  • в Низината
  • Мнения: 705
Заведи я на лекар. Дори и от зъбите да е температурата, по-добре да ти го каже лекар, след като прегледа детето и изключи да е някакво заболяване.
Не искам да те плаша, но децата много бързо повишават температурата, затова не чакай повече!

# 8
  • Мнения: X
Имай предвид, че много деца са стигали до болница, само, защото педиатъра казва: "А, от зъбите е, ще мине". Температура над 38, особено ако се поддържа не е симптом, който трябва да се пренебрегне.

# 9
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Когато сме с температура Винаги го водя на лекар. Преди 2 седмици вдигна 37,8 наобед. Добре че веднага го заведох на лекар. До следобеда вдигна 39,2, не можеше да се понижи и се оказа грип. Така че първо на лекар, после прословутото никнене на зъби. Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Вероятно е зъбче,но аз не бих рискувала.Заведи детето на лекар,така поне ще знаеш откъде идва температурата.

# 11
  • Мнения: 510
Ох, милички и ние сме в това положение. От вчера наобед поддържа Т около 38.3...Давах панадол, нурофен /оказа се по-ефикасен/. Сутринта на лекар.
Оказа се, че никнат 4 зъба наведнъж. Док каза, че не е само от зъби и предписа сироп за зачервено гърло и капки за уши...
Дано се оправи.  Praynig Сега спи, но още има т-ра.
Така, че мога да посъветвам авторката на темата да се обърне към педито и да се въоръжи с търпение.

# 12
  • Мнения: 7 201
Как какво да правиш - Заведи я на лекар или поне се обади на педиатъра.
В момента все пак има грип, не оправдавайте всичко със зъбите.
PeaceОт лекар съм чувала,че Т до 37,5 може да е от зъби,над 38 градуса вече си е инфекция.

# 13
Обадих се на педиатъра,каза да дам Nurofen,......и утре на преглед.Аз си помислих ,че е от зъбите,защото няма сополи,не кашля...и си подскача тука.А пък и не е имала контакти почти с никой...абе кофти работа

# 14
  • Мнения: 6
малчо в момента е с 38, измерени в дупето. Днес бихме ваксина, а пък и преди да ч премеря беше дремнал...

Това температура ли е? Какво да правя????

Общи условия

Активация на акаунт