И ние се отбихме

  • 544
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Повечето сигурно се почесвате зад ухото и се питате "Добре, а вие пък кои бяхте?"  Grinning А пък аз си спомням съветите ви и подкрепата в ужасно трудното начало, сякаш е било вчера, а не преди година и девет-десет месеца (кога станаха  #Crazy)

Решението дойде доста внезапно, малката беше навършила 21 месеца, след като три месеца съчетавах работа през деня с гледане на бебе вечер и среднощно редовно кърмене. (На година и четири-пет месеца бяхме махнали нощното кърмене, но когато тръгна на ясла нещата бързо-бързо се промениха.) Плюс доста дълго боледуване (мое) на крак.  Наблюдавах я, видях че вече е уверена и адаптирана в яслата, че лесно я залисвам и пропуска кърмене през деня когато е с мен... С две думи дадох си сметка че май вече повече аз се държа за кърменето отколкото тя, а физически започва да ми тежи. След едно намазване на гърдите с Даум Ексол и само едно близване, моето уж пристрастено кърмаче отказа да погледне гърда повече. Минахме без нервничене и кризи, за два дни свикна да заспива с песнички и гушкане вместо кърма и да спи сама в стая, спря да се буди нощем (естествено сигурно не всички кърмачета се будят заради кърменето, но с моето така излезе). Вече 20 дни откакто не се кърмим не се е сещала да си поиска, дори като ме види гола не реагира, с гърдите проблеми не съм имала макар че един-два пъти се наложи да се цедя по мъничко, но още пия по един  лецитин за всеки случай - не знам дали наистина има нужда но съм по-спокойна.

Забелязах, като пуснах на търсачката отбиване на голямо кърмаче, че повече майки питат как става отколкото споделят - вероятно който отбие по-рядко влиза във форума. Затова реших да споделя как беше при нас. Другата причина е да кажа едно голяяяямо благодаря на всички и особено на трима души - един ангел-помощник благодарение на който продължихме когато беше най-трудно и две мами от кърмаческите срещи които също бяха до нас в тежкото начало - но няма да ви изреждам поименно че ще стане като на "Оскарите", сигурна съм че и трите ще се познаете  Grinning С дъщеря ми имахме едно прекрасно, несравнимо с нищо изживяване, благодарение на вас. Малко хора са изигравали толкова важна и хубава роля в живота ми.

# 1
  • Мнения: 2 614
Ани,
не очаквах да намеря такъв постинг от теб  Heart Eyes Hug, не и преди моята подобна тема...
Радвам се, че минало така леко и безпроблемно!!!  Hug
Спомням си, когато дойдохте първите пъти на кърмаческите срещи с Вени, тя една такава малка, а ти надъхана и с много въпроси ...
Прегръщам ви, и ви пожелавам много прекрасни мигове и ...още малки мечета  Hug Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 988
Правде благодаря ти  Heart Eyes живот и здраве да е, и аз искам още едно мече-кърмаче, но по-нататък.
За изненадата - и аз винаги съм мислела, че ще се кърмим до самоотказ, но това се оказа нашия момент и нашето решение. Пожелавм на всички майки и бебета да намерят толкова щастие в кърменето, колкото и ние, да могат да се кърмят докогато искат и да погледнат с удовлетворение назад,  .

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре, че успях да видя Вени и по-голяма веднъж, иначе и моите спомени са основно за миниатюрно бебче в слинг Heart Eyes
Страхотни сте - и браво на вас за всичко постигнато Hug Не ти беше никак лесно, но преодоля много сериозни пречки - и си подарихте прекрасното изживяване. Дължиш го основно на твоята упоритост и убеденост - а следващият път ще е по-лесно Hug

# 4
  • Мнения: 353
Браво, Ани,
Много добре си те спомням (въпреки, че ти надали), помня как нашите бебчета бяха много малки като отидох за пръв път на кърмаческа среща Simple Smile
Като разказваше през какво си минала си мислех, боже, дано не ми се налага да показвам, че имам този кураж и сила на волята! И искам да си призная, че на всичките си познати, които родиха след мен и са имали кога дребни, кога по-големи проблеми, съм разказвала твоята история и перипетии и съм те давала за пример как не се отказа и как въпреки трудностите, може! Дано не се сърдиш, че съм ти говорила един вид зад гърба, но винаги е било с най-добри чувства  Embarassed  Hug
Много прегръдки и целувки на Вени от нас с Боби Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 760
Ани,  Heart Eyes
Нацелувай малката (леле колко е порасналааа  Shocked)! Надявам се да продължиш да ни наглеждаш във форума, по-нататък да доведеш още едно мече  Hug

# 6
  • Мнения: 364
Браво ! Поздравления   bouquet Ей такова отбиване пожелавам на всички !
И  наистина е много хубаво да се споделят историите за отбиване  , дори може една постоянна тема да се заформи .

Общи условия

Активация на акаунт