Жилаво свинско месо?!?!

  • 10 978
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 883
Здравейте,
Имам в камерата свинско месо-домашно. Всеки път като го готвя и си остава жилаво , дори да го вариш 2 часа  Rolling Eyes Мъжа ми каза, че е защото е прясно, ама то вече е 2 месеца в камерата Shocked и пак е жилаво.
Сега съм извадила един пакет и искам да направя шишчета на скарата  Rolling Eyes но се чудя дали няма да ми изгорят зеленчуците докато стане месото Thinking

Дайте съвет, до го сваря ли предварително? Да го накисна ли в нещо? В какво newsm78

 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 903
За съжаление не мога да ти дам много добър съвет, защото аз месото го купувам от магазина, и никога не ми остава жилаво ( което сигурно означава, че е бая старичко месото, ако мъжа ти е прав).  Да не би да става жилаво, защото го вариш?  newsm78 Аз почти никога не варя свинско месо, освен ако не е за чорба с картофи.

Единственото, което се сещам в момента  е да пробваш да го мариноваш месото в нещо, преди да го сложиш на скарата? Знам, че като е мариновано, месото става по-крехко. Но пък мариноването изисква време ( поне 2-3 часа), а ти ако искаш да го готвиш за довечера май няма да имаш толкова време.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 883
И съм го пекла за пържоли и пържила, все си е жилаво newsm78
Отказах се да е за днес, утре ще готвя. Имам време за марината, обаче не знам  рецепта Blush
Кажете нещо за крехко месо Praynig

# 3
  • Мнения: 6 029
Освен марината препоръчвам в гювеч да го печеш със зеле/картофи/грах. 2 часа на 200 градуса и после още 2 часа да стои във фурната. Е няма как да не стане на мозък.

# 4
  • София
  • Мнения: 903
Ами честно казано аз обикновено си купувам направо мариновано, но съм правила няколко пъти марината с вино, сол, черен пипер, чесън( ако искаш) и някакви други подправки ( които биха били подходящи според теб). В готовите мариновани меса май няма вино ?!? 
Май не ти помогнах особено. Виж в готварската книга - там сигурно има нещо подходящо.

# 5
  • София
  • Мнения: 903
Другото, което се сещам е да го мариноваш в соев сос.

Освен в готварската книга на форума виж и тук:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,71.0.html

# 6
  • София
  • Мнения: 35 931
Ако не ви пречи миризмата на канела, сложи му малко - става по-меко.  Направи суха марината /сол, пипер и т.н +канела/, отгоре го намажи с мазнина
Опечи го в  тава с малко водичка, с фолио.
Печи на 120-140 градуса поне 3 часа, ще стане мозък.

# 7
  • Мнения: 983
Ето какво направих днес със свинско-домашно, месото стана много крехко и сочно.

Сложих месото за около 2 часа в соев сос, осолих ги и овкусих с черен пипер.

Отделно задуших окло 300гр. гъби с масло за около 15 мин. на кутлона овкусени само с малко сол.

Пекох ги в иенска тенджера като слагам ред пържоли, ръся отгоре зеленчуков бульон предварително стрит на прах, топено сирене и час от гъбите. След това втория ред пържоли, и другата час от останалите продукти. Заливам с половин чаена чаша бяло вино и пека около 1ч.20м. на 180градуса.

Като правя пържоли на скара отново използвам същата марина и стават много крехки.
.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 883
Ама момичета аз искам шишчета да направя Rolling Eyes

Нали на дивеча се прави марината, защото е жилав newsm78 Някой знае ли каква е   newsm78

# 9
  • Мнения: 983
Не само на дивеча Кети, нищо не пречи да сложиш и на шишчетата т.е. свинското да стои 2 часа с марината, после пак го направи на шишчета. Няма проблем Peace

# 10
  • Мнения: 25 586
За шишчета - нарежи месото на хапки и го мариновай в маринатата на Пеп-чо. Соев сос, лимонов сок, ракия (коняк, водка), черен пипер, горчица. Добре е месото да престои поне няколко часа в нея. Ако може цяла нощ, още по-добре. После нанизваш шишчетата и печеш. След като ги свалиш от скарата, не е зле да ги сложиш в захлупен съд на топло да се задушат.

# 11
  • Мнения: 27 524
Начуквай го хубаво, кисни го една нощ в сосев сос или предложената марината и подправки и не може да остане жилаво.

# 12
  • Мнения: 240
Най-редовно приготвям по всякакъв начин домашно свинско месо и никога не ми е оставало жилаво.Правя си марината, в която месото кисне цяла нощ, нарязано на кубчета.Марината - ракия / водка , сока от 1-2 портокала и прясно мляко + сол и черен пипер ако обичате.Преди да нанижа месото ако го правя на шишчета го запържвам в малко масло съвсем за кратко, така се капсулова и отвътре остава сочно.После си нанизваш парченцата и печеш по обичайния начин.
Опитай, не става сухо месото.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 883
Оф, огладнях Crazy как ще изчакам до утре не знам Mr. Green
Много ви благодаря Hug Ей сега ще видя какво имам и ще му спретна марината за цяла нощ Wink
Имам и домашна ракийка Joy

# 14
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Аз също съм чувала, че ако е жилаво месото, се маринова в някакъв алкохол. Другото е подправки, каквито искаш и да си кисне там известно време. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт