Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 596
Бих се радвала да ми посочите такива книжки.Поредицата на изд.Просвета от 7 книжки вече я имаме.Ако знаете други,ще ви бъда благодарна Praynig

# 1
  • Мнения: 3 740
"Фют" имат доста такива книжки, виж в сайта им.

# 2
  • Мнения: 786
Нашите деца в градината работят по книжките на Моливко, разделени са по възрастови групи и са много разнообразни. Ей тук ти ги намерих http://www.veren.org/rubrik3.php?T2=10067&T3=10069  Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Ние имаме една доста дебела книга Мисли бързо, решавай бързо, бъди пръв.
Според мен е за тази възраст, че и за малко по-големи деца.

# 4
  • Мнения: 5 877
Мислите ли, че има наистина нужда от специални книжки?

Една съвместна игра на магазин няма ли да свърши по-добра работа? Ако въобще е нужно нещо специално. Според мен интелектът им така или иначе се развива доста по-бързо от нашия.

# 5
  • Мнения: 3 491
Мислите ли, че има наистина нужда от специални книжки?

Една съвместна игра на магазин няма ли да свърши по-добра работа? Ако въобще е нужно нещо специално. Според мен интелектът им така или иначе се развива доста по-бързо от нашия.
Съвместната игра и соловите занимания не се изключват взаимно.
Моите деца и сега обичат всякакви такива книжки и разпечатки. Дори им е къде-къде по-хубаво да е книжка, купешка, с плетеници, лабиринти, пъзели, търсене на думи в решетка, събиране, изваждане, вече и задачи по математика. У дома има купища такива, сами си ги търсят и ги искат. Така че - да, има нужда, за моите деца поне има.

# 6
  • София
  • Мнения: 460
Има едни книжки Голяма книга със забавни игри 1,2 (Да играем с Лола и Чарли) - много са приятни.
Освен голямата книжка "Мисли бързо, решавай бързо, бъди пръв" има и 5 малки книжки също много хубави. Синът ми много обича да решава тестовете от тях.

# 7
  • Мнения: 5 877
блажка, може и да е така. сигурно е до дете - аз понеже не купувам специално, се замислих дали пък не пропускам нещо - но като я знам Ането, ми се видя излишно. Ще ръчне, ще го направи както й дошло от пръв път и ако й кажа, че не е така, ще го остави  Confused иначе в съвместна игра търпи много повече да я поправяш.
Сигурно е някаква индивидуална особеност.

# 8
  • Мнения: 3 740

До дете е.  Simple Smile Но тези книжки не изключват съвместна игра. Те само ти подават идеи, които може да доразвиваш, почти всичко там може да се прави заедно, ако това доставя удоволствие на детето. Ама ти и без мен си знаеш, че всичко може да се обръща на игра и забавление заедно.  Wink

Друг е въпросът, че сега си давам сметка, че съм отдавала прекалено голямо внимание на развитието на интелигентността на децата си в тази възраст за сметка на други неща. Но човек все има какво да научи.

# 9
  • Мнения: 1 434
Здравейте моето дете  също много    харесва серията Моливко   Играй и мисли ,също и  Картинни загадки на Моливко  препоръчвам я  цялата серия   е с много  хубави тестови     от 3 год   до   7 год ,Родна реч   на Моливко  .Серията Ръка за  ръка  също не е лоша но мисля  че Моливко е по добра  Hug

# 10
  • Мнения: 512
Заинтригувахте ме с тези разиващи интелигентността книжки.
В детската градина работят по "Моливко", но не е излишно да правим и нещо вкъщи - засега само рисуваме с водни бои и оцветяваме, защото в началото на есента забелязах, че не се справя добре с тези неща и реших, че не е лошо да се позанимаваме. Тренираме ръчичката за писането по-нататък.  Crazy
Между другото, Никола още не си е определил окончателно ръката, с която иска да пише/рисува - нормално ли е това почти на 5 г.? newsm78
Баница Йованица (страхотен ник имаш!), каква е тази поредица на Просвета, която сте купували?

# 11
  • Мнения: 342
Ние имаме една доста дебела книга Мисли бързо, решавай бързо, бъди пръв.
Според мен е за тази възраст, че и за малко по-големи деца.
Despina.а за тази книжка"Мисли бързо, решавай бързо, бъди пръв" можеш ли да кажеш на кое издателство е?

# 12
  • у дома
  • Мнения: 7 140
На издателсво "Фют" е:http://www.fiut.bg/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=51&Itemid=32

# 13
  • у дома
  • Мнения: 7 140
И тази Голяма книга със забавни игри 1,2 (Да играем с Лола и Чарли) е на същото издателство
http://www.fiut.bg/index.php?page=shop.browse&category_id=56 … art&Itemid=32

# 14
  • Мнения: 1 512
Поредицата "Аз съм на ...  (4,5,6 години) и вече мога" с героите на Дисни, изд. Егмонт. Дават идеи за измисляне на други подобни задачки и игри.
Харесват ми и книжките със шаблони - цифри, динозаври, форми и цветове.

Общи условия

Активация на акаунт