Грип ?! Температура 41 градуса ? :(

  • 16 389
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Привет.. не знам какво да правя и дали е тук мястото но реших да пиша ..
Момче на 16 съм и преди седмица бях болен от някакъв грип с 41 температура.. за 5,6 дена ми мина и сега след седмица пак същото ми стана само че с 42 градуса почти.. не знам какво става но усещам че мозъка ми кипи.. ще се пръсне.. даже през ноща се побърках защотот не знаех какво става.. и не знаех какво правя... седях в кревата и мислех в момента жив ли съм ? Не знаех че човек може да спи.. и се чудех тази .. функция така да кажа че съществува..
Правя си компреси и я смъкнах до 39 но повече не мога.. Пия течен аналгин, нурофен и парацетамол, но не иска да се смъкне под 39..
Усещам че се побърквам цяла нощ не спах и се тресях ..
Как бога ми да я смъкна ?! Личния ми лекар казва че седмица ще ме държи така .. няма да издържа просто..
Дано не го приемете като някакво лигаво състояние..
Четох в интернет че при 41,42 клетките на мозъка почват буквално да кипят.. и ме е лекооо страх.. хах..?

# 1
  • Мнения: 3 036
Няма ли при теб някой възрастен?
Защото при такава висока температура може да изгубиш съзнание.
Знам че при такава висока Тем.се съблича човека и се обвива в мокри чаршафи.
Наблегни на течности

# 2
  • Мнения: 12
Няма ли при теб някой възрастен?
Защото при такава висока температура може да изгубиш съзнание.
Знам че при такава висока Тем.се съблича човека и се обвива в мокри чаршафи.
Наблегни на течности

Това правя.. разбира се има възрастни... Лекари идваха от поликлиниката ама и те толкова са лекари..
И наще не знаят какво да ме правят.. Пия хапчета овивам се в чаршафи и пия сокове но нищо не става..
Ще видим с времето какво ще стане.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Чорапи натопени в равни части оцет и вода. В същата смес натопени чаршафи с които да се увиеш. Мокра кърпа на челото - пак оцет и вода. На свивките на ръцете и карката и на китките - пак оцет с вода. Лекарства, редуват се през два часа - умишлено не пиша какви. Родителите ти знаят. бърза помощ при много висока температура без повлияване .

# 4
  • Мнения: 12
До колкото знам тези кърпи на краката и ръцете се слагат за да смъкнат температурата от главата и ако си сложа на челото тия градуси ще се качат право в главата и тогава не знам дали ще оживея.. иначе точно такива компреси си правя..

# 5
  • Мнения: 68
а течен аналгин пи ли?  Как си сега ? Според мен след като свалиш температурата трябва да отидеш да направиш кръв и урина, независимо, че личната ти лекарка те е "успокоила", че ще си поне 1 седмица така.

# 6
  • Мнения: 46 430
Имаш ли подути лимфни възли?
Да ти пуснат изследвания, може да е инфекциозна мононуклеоза.

# 7
  • Мнения: 2 005
Вземи прахче Нимезил , но попитай цяло ли , или половинка лекаря си , защото мисля , че за теб половинка ще е дозата , но попитай , веднага смъква температурата  PeaceУспех, дано скоро се оправиш Hug Hug Hug
На сина ми давам третинка от прахчето и като беше с 40 градуса веднага я смъкна .

# 8
И АЗ СЪМ ВДИГАЛА ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА,СТИГАЛА СЪМ ДО 40,5 ГРАДУСА И ЗНАМ КАКВО ТИ Е,БОЛКАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПИШЕ!НО ВИНАГИ ДО ТЕБЕ ТРЯБВА  ДА ИМА ЧОВЕК,КОЙТО ДА СЛЕДИ СЪСТОЯНИЕТО ТИ,ЗАЩОТО МОЖЕШ ДА ИЗГУБИШ СЪЗНАНИЕ И ДА ПОЛУЧИШ ГЪРЧОВЕ.НО ОБЩО ВЗЕТО НАЙ-ПОМАГАТ МОКРИТЕ ЧОРАПИ С ОЦЕТ И ВОДА,КОМПРЕС НА ЧЕЛОТО И ТРЯБВА ДА СИ ЗАВИТ С ДОСТА ДЕБЕЛИ ОДЕЯЛА,ТА ДА СЕ ИЗПОТИШ КОЛКОТО Е ВЪЗМОЖНО ПОВЕЧЕ И ДА СМЕНЯШ ТЕНИСКИ ИЛИ ТАМ С КАКВОТО СИ ОБЛЕЧЕН.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сам ли се грижиш за себе си? Аз мисля , че трябва да отидеш на лекар и да има някой до теб задължително. Тази температура е опасна. Да се оправяш по бързо ти желая.

# 10
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Пробвай да смъкваш Т със "Аолин-Аулин"(не съм сигурна точно как се изписва)Съпругът ми,когато се разболее започва да вдига много висока Т.Единственно със тези хапчета я смъква.
Дано бързо се оправиш.

# 11
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Това си е сериозна температура потърсете веднага друг лекар да ти направят изследвания.Бързо оздравяване.....

# 12
  • Мнения: 12
Значи пия течен аналгин и той ми смъква.. сега съм с 38 без малко... но от снощи не иска да падне до нормалната 36.7 ..

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25
и моят съпруг от снощи е така. 39.1 с нищо не се смъква. Редувам лекарства изпи ампула течен аналгин и нищо. Правя компреси с оцет и вода. Ефект никакъв. Какво да правя.? За колко дни минава този грип?

# 14
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Айде и аз да се разпиша: снощи Маги си беше абсолютно наред - през нощта каза, че я боли главата (температура 38), а от сутринта е с 39,5 и не ги смъква, и не ги смъква въпреки Панадола и Нурофена и хладните бани. С грипа ще се борим с Осцилококсинум и Парагрип засега - дано утре да е по-добре  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт