Относно диетите

  • 1 123
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте диетуващи или не- момичета,
искам да попитам тези които са спазвали диета,пък и другите.
В момента спазвам една диета-днес ми е 7ми ден,остават още седем,а след това друга която също продължава 14 дни.
Когато живот и здраве я свърша,и съм постигнала задоволителни резултати,какво да правя за да не върна обратно килограмите?
Как да се предпазя от тъй нареченият йо-йо ефект?
Много ще съм благодарна да ми кажете.

Мерси Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 596
Бихте ли ми казали по време на цикъл спирате ли диетата?
Аз съм с много ниско кръвно и незнам какво да правя,а пък не искам да я прекъсвам,след няколко дни трябва да ми дойде.
Дайте съвет моля Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 599
Здрасти,

Аз по принцип съм против гладуването. В момента съм на диета от диетолог, който с времето ти увеличава яденето... След постигане на желаното тегло се започва свободно хранене .. задължителните неща при неговите диети са умерено и редовно хранене. Един път седмично можеш да ядеш и сладко и каквото си поискаш.
 Според мен за да си слаб трябва винаги да се съобразяваш какво ядеш ... и колко !!!!
 Laughing

# 3
  • Мнения: 127
Само не гладувай !Храни се по малко и редовно ,включи много плодове и зеленчуци .Когато организма дълго време е подложен на глад, когато приключи диетата започва да трупа запаси евентуална за следващо гладуване и се получава йо-йо ефект. По-добре си избери някакъв режим според предпочитанията ти към различните храни .

# 4
  • София
  • Мнения: 1 950
Диетата ти , или по-точно трябва да го наречем режим на хранене трябва да е добре балансиран и да продължи и след постигане на желаното тегло, ако след като свалиш определен брой килограми започнеш веднага да се храниш ще си ги възвърнеш , че и отгоре - това го казвам от собствен опит.
Разгледай темите и виж има много хубави режими и повечето включват и режими за поддържане и запазване на теглото.
А ако диета та ти не е базирана на пълен глад не виждам причина да я спираш при цикъл. Ако обаче не се чустваш добре през този период ще е добре да хапваш малко повече, за да не ти става лошо.
Успех! Peace

# 5
  • Мнения: 943
И аз да попитам....от 10 дни съм на Скарсдейл и има резултат - 5 кг.,но вчера като бях на фитнес и ми се замая главата едвам се освестих.Реших да си взема натурален шоколад и изядох едно парче.Много ли е лошо,това което съм направила според вас?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Когато не съм на диета ,поддържам линия чрез разделно хранене. Това хранене се е превърнало в свободния ми режим.  Grinning По този начин никога няма да има йо-йо ефект. Това ,обаче съм го установила за мен си.
По време на цикъл не спирам диетата, но може евентуално да се увеличи количеството на същата храна, ако ти става лошо . Също така пия много вода.
И по време на цикъл забрави кантара. Peace

_bebka_ , едно парченце шоколад и то натурален едва ли е толкова фатално. Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
.Реших да си взема натурален шоколад и изядох едно парче.Много ли е лошо,това което съм направила според вас?

ОООО боже ooooh! ooooh! ooooh!, стига глупости. Помислете малко логично преди да питате глупости - едно парче Shocked, явно диетата ти те е замаяла.

По темата - по време на цикъл не виждам причина да се спре диета. Друг е въпроса, че през този период човек се подува, задържа течности и кантара показва повечко Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
....По темата - по време на цикъл не виждам причина да се спре диета. Друг е въпроса, че през този период човек се подува, задържа течности и кантара показва повечко Wink

Не само това. Увеличава се апетита. Затова по-добре е да не се спира точно тогава. Най-вече. Peace

# 9
  • Мнения: 943
.Реших да си взема натурален шоколад и изядох едно парче.Много ли е лошо,това което съм направила според вас?
ОООО боже ooooh! ooooh! ooooh!, стига глупости. Помислете малко логично преди да питате глупости - едно парче Shocked, явно диетата ти те е замаяла.

Абе да ти кажа има логика в това ,което ме съветваш,защото то човек като започне някаква диета и като вижда резулати и всичко му се вижда много и започва почти да не яде,защото едва ли не и от една ябълка ще надебелее.то така се раждат анорексичките и болимичките!!!!!!!1

# 10
  • Мнения: 1 632
Аз не съм от тези които спазват диети,но ще ви кажа за нещо на което станах свидетел.Една позната пиеше горещ билков чай след всяко ядене.Яде колкото иска и каквото иска,но задължително и след семки дори пии горещ чай.Трябва да ви кажа,че ефекта беше страхотен.След 1 месец беше смъкнала 7кг.Не можах да повярвам,защото я виждах че си хапва стабилно по няколко пъти на ден.Това е за хора които не издържат на диети.Успех от мен

# 11
  • Мнения: 943
Аз не съм от тези които спазват диети,но ще ви кажа за нещо на което станах свидетел.Една позната пиеше горещ билков чай след всяко ядене.Яде колкото иска и каквото иска,но задължително и след семки дори пии горещ чай.Трябва да ви кажа,че ефекта беше страхотен.След 1 месец беше смъкнала 7кг.Не можах да повярвам,защото я виждах че си хапва стабилно по няколко пъти на ден.Това е за хора които не издържат на диети.Успех от мен
Обикновен чай ли имаш в предвид или нещо от сорта на зелен и др.?

# 12
  • Мнения: 1 632
Обикновен билков чай!Горещото убива мазнините и от там идва ефекта.За това е важно да се пие колкото може по-горещ,и непосредствено след ядене.

# 13
  • Мнения: 888
Аз не съм от тези които спазват диети,но ще ви кажа за нещо на което станах свидетел.Една позната пиеше горещ билков чай след всяко ядене.Яде колкото иска и каквото иска,но задължително и след семки дори пии горещ чай.Трябва да ви кажа,че ефекта беше страхотен.След 1 месец беше смъкнала 7кг.Не можах да повярвам,защото я виждах че си хапва стабилно по няколко пъти на ден.Това е за хора които не издържат на диети.Успех от мен
Това е просто невъзможно  Naughty .Според мен де  Wink
Може да е взимала нещо,което не ти е споделила  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 632
Не,не е взимала нищо друго-сигурна съм.Живееше в нас.През цялото време бяхме заедно.На нея и е казала майка и за това,а на нея диетолог в Испания.Маика и също много е отслабнала.Познавам и други които са го приложили и има ефект.Аз казвам просто това което знам.Все пак това е само чай,не мисля че ще навреди.Който иска да пробва.

Общи условия

Активация на акаунт