Болест на Ходжкин - съвет, помощ

  • 205 356
  • 788
  •   1
Отговори
Вчера поставиха тази диагноза на майка ми. Утре ще я приемат в Онкологията на МА. Моля, ако някой има опит, да ме насочи към добро лечебно заведение, добри специалисти и да ми обясни какво да очаквам. Благодаря.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
В сградата на 5-та градска болница има Хематологичен център - частен. Там работят добри хематолози.
Много добра е Хематологията на "Александровска" като лекари и усилия, полагани за пациентите. Но Клиниката страда от липса на финанси.
В Онкологията имат повече лекарства, опитни са.
Общо взето много голям избор няма.
Пожелавам здраве на майка ти. Не се отчайвайте, има много добри резултати от лечението. Познавам не  един човек, практически излекувани.

# 3
Благодаря за информацията и за благопожеланието. Толкова съм невежа в тази област, че обърках дори болницата. Тя е в Хематологията на Александровска болница (успокоихте ме, а ако се наложи, ще търсим начин да купуваме най-доброто). Благодаря и за изпратения линк към сайта.

# 4
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 285
http://www.arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2540/subprm/haematology/alpha/0.html

 - това е доста специализирано, Дано да изясни поне малко нещата.


Има един много човешки направен блог
http://dni.li/2006/02/03/nhl/
, но е за Неходжкиновата лимфома. виж го ако прецениш  - Там се засягат обаче и някои в-си за Ходжкин, препраща  към пациентски листи за лимфомата по принцип. Предполагам, че има такива и на български език - струва си да се поровиш за да контактувате с хора, които вече са минали по вашия пъти, като лекари и болници и като подкрепа.


Желая от сърце оздравяване на майка ти , а на теб възможно най-голямото спокойствие ,
 и на двете оптимизъм и вяра.

# 5
Блогът направо е ужасяващ. Засега не мога да намеря информация за конкретни хора, които да попитам за препоръка и съвет, но продължавам да търся. Надявах се тук някой да сподели нещо, но от друга страна по-добре е човек да няма такъв житейски опит.

# 6
  • Мнения: 155
във франция в някаква клиника е било най-доброто лечение , на приятеля ми съпругата починала от тази коварна болест през 20000г  на 26г ,а наскоро четох тука в  един здравен сайт ,че ве1е е напъно лечимо ,ако се сетя ще ти пиша на всяка цена  Embarassed

# 7
Благодаря предварително. Наистина ще съм признателна за всякаква информация. Желая здраве.

# 8
  • Мнения: 9 063
Посети ли клуба на раково болните в dir.bg ?
Там ще получиш адекватни съвети, много информация и може да питаш за всичко.
Желая ви борбеност и добри резултати - и най- важното, да вярвате и да сте позитивни. Тази болест се надвива не толкова с лекарства, колкото с позитивизъм!

# 9
Да, регистрирах се в клуба. Наистина има страшно много информация, но явно всичко е толкова индивидуално, че... Например, там препоръчват хранителен режим, добавки, имуностимулатори и т.н., докато никой лекар не се ангажира с подобно нещо - да си я карала по старому и толкова. Оказа се, че злокачествения рак на Ходжкин се води леко заболяване (и в сравнение с други наистина е така), но не мога да се примиря, че за благоприятна прогноза се води 5 години живот след поставяне на диагнозата.

# 10
  • Мнения: 9 063
Добавките само могат да помогнат, тъй като засилват имунната система, особено се минава през химиотерапия. Няма да минете без добавки, а относно това, че лекарите не предписват - не знам защо...
Но там, в клуба, са доста по-компетентни, така че бих се доверила на тях Praynig

# 11
  • Мнения: 231
brendyпратих ти ЛС прочети ги.Дано да съм ти от полза spoko Hug

# 12
  • Мнения: 155
мацко, не се предавайте в тази област имало  някаъв лечител в тази област ,дано не е починал ще се опитам  да му взема координати  ,ще направя всичко възможно да помогнем  Wink
според проучване на приятеля ми и не само на него,  психически не трябва да се предавате , защото в България това е заболяване познато  само по учебници -вярата лекува Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
според проучване на приятеля ми и не само на него,  психически не трябва да се предавате , защото в България това е заболяване познато  само по учебници -вярата лекува Simple Smile
Мацко, внимавай какви ги пишеш, някой ще вземе да ти повярва.

# 14
  • Мнения: 92
И аз от няколко дена съм със същата диагноза CryА съм смо на 26г.А сега накъде?Моля ако някой може да ми даде повече информация за лечението или пък за някакви алтернативни методи,ще съм много благодарна,з-то вече изчетох всичко в нета,но... Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт