Повръщане на годинка

  • 770
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте, д- р Слънчева! Накратко ще ви разкажа. До 6- тия месец дъщеря ми си повръщаше нормално за всяко бебе. След това всичко изчезна. Но от 2 седмици насам забелязвам, че й се случва пак. Например след като си е изяла цялото пюре го връща на фонтан. Или пък сутрин докато пие мляко, смесено с някакво плодово пюре и пак още в началото й се сгажда някакси и връща, но после си изяжда всичко без проблем. Тази вечер например докато си пиеше млякото и накрая хоп всичко на две на три на фонтан. Мъжът ми ме упреква, че я насилвам с храната. Чудя се може ли да е прав? Тя напоследък се храни само с книжки в ръка и доста се улисва в тях, а аз бутам ли бутам с лъжицата. Тя само отваря машинално уста. Много съм притеснена да не е нещо сериозно.Може ли според вас да е някакво заболяване?

# 1
  • Мнения: 5 760
Малко е възможно. Може да е леко раздразване на стомахчето. Добре е да се предържате към по-диетични храни ориз, картофи, овесени ядки каша и да ограничите цитросовите плодове.  Хранете я не с желание да изяде точно определеното количества а колкото желае. Между храненията давайте само прод- ябълка, бана , а не зрънчо или нещо подобно.
 Ако това повръщане продължи се консултирайте с детски гастроентеролог.

Общи условия

Активация на акаунт