астма-алергии

  • 1 019
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 489
Здравейте д-р Слънчева!
Имам въпроси към вас. Сина ми е на 1г. и 9м.Води се асматик ве4е.Постоянно боледува и правеше бронхити/последния с пристъпи нощем-стряскане и неможейки да си поеме въздух, свирене/и така тогава се установи и астма.
След кръвен тест при алерголог се установи алергия към 20 показателя: Полени/няколко вида/,дом.прах,микрокърлежи,влага,кон,котка, ку4е, риба и рибни, соя, бяло брашно, бял ориз, крави белтък, морков, картоф, ябълка, белтък на яйце.

1. Теста е взет наобед след като детето е закусило/попара/-какво променя това?
2.Само изброените ли да ограничавам или има неща, които си вървят винаги в диетата при алергия?/Докторката ми каза да опитвам дадена храна например цитрусув плод и да следя за реакция, а не да го подлагам на дръсти4на диета.Но при него признаците не са обриви ,а се изразяват в  задна хрема, кашлица или ... бронхитите за които споменах./
3.Астма като неговата остава ли за цял живот или се израства?

Преди въпросното боледуване и на пулмулог ходихме и там ни казаха, 4е е здрав и му лекуваха хремета с ТобраДекс, която след няколко дена от спиране на ле4ението се възобнови. Нямаше бактерии и кръвта беше ОК. Кашлицата си остана лека.
Ходили сме и на УНГ след това-там вси4ко беше наред.Изписа ни Кузихром за задната хрема и след 10-тина дена тя спря, после пак по4на.
Сега сме на Сингулар,Зиртек2х5к/1,5г ще го пием/, Флексотид2х2/1м и постепенно разреждане/. При нужда Вентолин.
Давам мултивитамини Саностол или Киди.
Ходи на ясла и преди 5 дена се обзаведе с ларингит-бързо се оправи и днес отново е на ясла, но хреми4ка си има.

Благодаря предварително за търпението и разбирането към обърканите ми въпроси. Hug


# 1
  • Мнения: 5 760
Хремите са постоянен спътник на деца посещаващи детски ясли и градини! Cry
Този тип алергия, особено ако получава пристъпи на спазъм в хода на вирусна инфекция при правилно лечение се преодолява и изчезва към 5-6 годнка. При всички случаи е добре да се консултирате с детски пулмолог, занимаващ се с алергии при деца и астма напр. д-р Гизова, която е зав. детското отделение в Окръжна болница -София.

# 2
  • Мнения: 489
Ходили сме на детски пулмулог- във Варна.
А въпросния алерголог при който се установиха алергиите е и специалист по астма.

А дали може да ми отговорите и на първите два въпроса.
Благодаря предварително. Hug

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 19:05 от rody

# 3
  • Мнения: 5 760
За кръвния тест храненето няма значение- търсят се антитела към определени алергени. За съжаление резултата от тези тестове не е винаги 100% сигурен.
Ограничете или изключете от храненето риба, цитросови плодове, цяло яйце и краве мляко до към 2 год. възраст. Останалите продукти можете да ги въвеждате едно по едно към храненето. Най.вероятно е алергично към белтъка на кравето мляко, което променя общата алергичност на организма и към другите храни.

# 4
  • Мнения: 489
Благодаря ви много!

Доста ме успокоихте, че не е толкова страшно положението!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт