обезкосмяване на порастнало дете...

  • 6 510
  • 22
  •   1
Отговори
Обезкосмяване на порастнало момиченце на 10,5г.с епилатор под мишниците опасно ли е?Става въпрос за дъщеря ми,започнахме да чистим мишниците и с епилатор,но тъй като е под мишниците и там има лимфни възли се притесних,пробвахме с депилатоар на крем, нещо не съм доволна,все едно се бръсне.Дайте съвет,благодаря ви предварително Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 1 320
Незнам, аз не мога да си спомня от колко години съм почнала да се чиста под мишниците! Сега ги чиста с крем, с епилатор е доста болезнено. Едно съм забелязала, при мен на краката с крем или с епилатор растат еднакво бързо. Не мога да ти кажа, дали е опасно обаче с епилатор.  Peace

# 2
  • Мнения: 3 306
и аз ползвам крем депилатоар  Peace

# 3
  • Мнения: 288
Обезкосмяване на порастнало момиченце на 10,5г.с епилатор под мишниците опасно ли е?Става въпрос за дъщеря ми,започнахме да чистим мишниците и с епилатор,но тъй като е под мишниците и там има лимфни възли се притесних,пробвахме с депилатоар на крем, нещо не съм доволна,все едно се бръсне.Дайте съвет,благодаря ви предварително Grinning

Преди нямаше ли същата тема?  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 775
Имаше такава тема, че и от същата авторка. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243527.0

# 5
  • Мнения: 288
Знам аз!  Laughing  Laughing

# 6
  • Мнения: 7 723
Кво сте се разспамили, бре? ooooh!

Отговорете на жената по същество....
....видимо е притеснена Rolling Eyes

Монлор, аз не мисля, че е опасно.
Верно е, че има лимфни възли,
но пък и косъмчетата на 10 годишно
дете не са дебели и с дълбоки корени.
По- добре е от разни депилатоари и бръснения Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
По-добре я заведи на кола маска.
Чувала съм,че не е хубаво да се минава с епилатор под мишниците.
Даже и го четох наскоро.

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 00:26 от Исайкова

# 8
  • Мнения: 7 723
По-добре я заведи на кола маска.
Чувала съм,че не е хубаво да се минава с епилатро под мишниците.
Даже и го четох наскоро.
Да. Или й вземи течна такава, за домашна употреба Wink

# 9
  • Мнения: 10 758
Щерката е почти на 9 години и вече има под мишниците и на тутурутката.Лятото я видях, че си ги беше обръснала и й теглих една.Как не се беше заклала, не знам ooooh!И от къде знае, че трябва да се обръсне, при положение, че аз ходя на козметик е ги махам с кола маска Thinking
Питах козметичката, тя каза, че й е рано още.Питах и дерматолог.И той каза същото.
Ще й взема един депилатоар, да пробвам с него.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 100
Моята дъщеря е на 12 и ги махаме от 1,5 година с кола маска при козметичка - подмишници + до коляното.зимата само подмишници.

# 11
  • Мнения: X
и аз мисля,че ако я заведеш на кола маска ще е по-добре, и мисля,че няма да я боли чак толкова Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 316
На кола маска известно време - ще свикне и после може и с епилатор. Аз сега под мишниците се почиствам само с епилатор и не ме боли.

# 13
  • Мнения: 10 758
Добре бе, мойта като няма 9, кво да я правя?НА козметик ли да я водя?
Все ми се щеше да й дойде и тогава да почна с кола маската.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 052
Ле лее, вярно, че децата се развиват по-рано от нас. (Аз на 10-11 г. си шиех дрешки на куклите) Цикълът им идва по-рано, започват да се окосмяват по-рано, съответно обръщат внимание на промените по-рано...к`во ме чакаа...?
По темата мисля, че е най-добре, като ще започва, да е при някоя изпитана козметичка. Хем да и свикне кожата и да избегне по нататъшни проблеми, хем да се направи както трябва и детето да расте със самочувствие. Хубаво е, че взимаш мерки.

Общи условия

Активация на акаунт