Пак за свекървата и още нещо...

  • 2 381
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Незнам какво да кажа за свекърва си. Уж не е лоша жена, но откак се е родило детето имам чувството, че иска да си го присвои. Ужасно ревнувам и се дразня. Тя има двама сина и още като се роди малката направо пощуря - търси поводи да дойде или ние да идем и детето да е при нея. Разбирам, че бабите искат да се радват на внуците, но от известно време като отидем при тях на гости, се чувствам ужасно излишна - тя все иска да й оставям детето (уж да съм си починела), мъкне го насам натам по съседи и го показва и се гордее с него, все едно й е собствено дете. Бе може и да преувеличавам, но така го усещам. И друго - не слуша съветите ми по отношение на хранене - тъпче го с кво ли не. Дава му много месни продукти, което не одобрявам. А малката я боготвори и как няма - не й се повишава тон за нищо, яде квото иска, няма забрани за нищо, само позволени неща. Незнам. Вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 1 186
Чесно да ти кажа ти завиждам благородно Peace...де да беше и моята свекърва такава Peace....при нас е точно обратното-все трябва ние да ги търсим да гледат,ние да водим детето като се има напредвид че живеем врата срещу врата  #2gunfire....все са изморени и изобщо не искат да я гледат...дори последния път когато щяхме да излизаме вечерта,тя каза че нямала да гледа детето и това си е...като го оставим да го гледа пък-заспива преди детето и с цялата си наглост идва и ни казва на следващия ден защото знае че няма да и го оставим повече-но на нея така и отърва...абе изобщо е за разстрел ooooh!...Затова минаваме на варианта-Като не искат да я гледат,няма да я виждат Crossing Arms
Не се дразни от това...радвай се че обичат внучето си и го искат да го гледат а ти да си вършиш твоята работа Peace...но все пак това е само моето мнение и ти си реши как да постъпиш Peace

# 2
  • Мнения: 1 367
Мисля си,че трябва да има някаква мярка.Няма нищо лошо,че обича внучето си и се гордее с него,но да не слуша съветите ти за хранене и възпитание и да я разглезва излишно,не съм съгласна.Нали накрая тя си отива и оставаш ти-ти ще излезеш лошата,че не позволяваш това или онова,което си преценила като неправилно,на теб малката ще се тръшка,че не си дала еди какво си за ядене и така нататък.Затова трябва да се намери балансът между двете крайности.

# 3
  • Мнения: 1 186
Мисля си,че трябва да има някаква мярка.Няма нищо лошо,че обича внучето си и се гордее с него,но да не слуша съветите ти за хранене и възпитание и да я разглезва излишно,не съм съгласна.Нали накрая тя си отива и оставаш ти-ти ще излезеш лошата,че не позволяваш това или онова,което си преценила като неправилно,на теб малката ще се тръшка,че не си дала еди какво си за ядене и така нататък.Затова трябва да се намери балансът между двете крайности.
И аз съм съгласна с това Peace...относно възпитание и хранене-няма място за свекърви,майки и дядовци....това го правят родителите....така стана при нас-ние сме строги,аз все викам и се карам и накрая като отиде при баба и всичко се проваля от към възпитание и после пак на моето дупе се пишат инатите на дъщеря ни ooooh!....затова и го кажи и да си знае че за това да не се обажда

# 4
  • Мнения: 804
Не си създавай излишни драми. Единственото наистина притеснително е, че не спазва изискванията по отношение на храненето на детето. Намери начин да я убедиш, че храната е важна за здравето на детето.   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 131
Когато гостуваме на родителите намъжа ми, аз съм много доволна, защото грижите за бебо се поемат почти изцяло от свекърва ми и аз мога да се поотпусна малко. Тя го храни, преоблича, приспива и т.н. Та в този смисъл, това според мен е хубаво. Мен не ме дразни, в никакъв случай, нито пък ревнувам.
ОБАЧЕ...... относно твоя случай - поговори със свекърва си и й обясни, че, ако иска да гледа детенце, трябва да се съобразява с твоя начин. Защото така и ти ще бъдеш спокойна, че е в добри ръце, а няма да се притесняваш дали не му натъпкала в устата нещо, от което, не дай Боже, ще направи после хранителна алергия.

# 6
  • Мнения: 753
Честно да ти кажа ти завиждам благородно Peace...
Не се дразни от това...радвай се че обичат внучето си и го искат да го гледат а ти да си вършиш твоята работа
не ти пожелавам другата ситуация....

# 7
  • в Низината
  • Мнения: 705
Няма смисъл да ревнуваш. Нормално е да иска да прекарва време с детето. Радвай се, че толкова силно обича внучето си.

# 8
  • Мнения: 2 556
От опит мога да кажа, че този вариант е хилядократно за предпочитане пред обратния, тоест бабата и дядото изобщо да не се вълнуват особено ще си видят ли внучето или не. Но аз никога не съм си ревнувала децата от баба им или от когото и да е. Наясно съм, че за всяко дете майката е супер важна е никой не може да я измести от сърцето им.

Ако успееш да се разбереш с жената само да няма издънки с храненето, някой ден ще оцениш колко много всъщност дава тя на детето, а и на вас като семейство. Няма по-ценно нещо от обичта, а ти се дразниш, е това не мога да го разбера, аз се дразня пък от обратното...

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Незнам какво да кажа за свекърва си. Уж не е лоша жена, но откак се е родило детето имам чувството, че иска да си го присвои. Ужасно ревнувам и се дразня. Тя има двама сина и още като се роди малката направо пощуря - търси поводи да дойде или ние да идем и детето да е при нея. Разбирам, че бабите искат да се радват на внуците, но от известно време като отидем при тях на гости, се чувствам ужасно излишна - тя все иска да й оставям детето (уж да съм си починела), мъкне го насам натам по съседи и го показва и се гордее с него, все едно й е собствено дете. Бе може и да преувеличавам, но така го усещам. И друго - не слуша съветите ми по отношение на хранене - тъпче го с кво ли не. Дава му много месни продукти, което не одобрявам. А малката я боготвори и как няма - не й се повишава тон за нищо, яде квото иска, няма забрани за нищо, само позволени неща. Незнам. Вие какво ще кажете?


Няма нищо лошо в това една баба да си обича внучето.Също така е нормално да и угажда да я лигави и т.н като всяка баба.Много мами биха ти завидели за това пък ти се оплакваш.Кажи на жената с какво ти храниш детето и как искаш да бъде и така...

# 10
  • София
  • Мнения: 191
Според мен много се вторачваш и изживяваш излишни емоции. Ти си му майка на детенцето, няма опасност баба му да го присвои и да те измести. Мани я тая ревност, няма смисъл.
Жената наистина обича детето, гордее се с него, иска да го гледа... Ти не се ли радваш на тези неща?!?!

# 11
  • Мнения: 315
нямам свекърва.имам проблем с майка ми,но от съвсем друго естество.говори с жената да храни детето здравословно и се радвай на възможността да оставиш детето си на човек, който го обича.майка ми също обича много моето дете, но тя е жена с професия-цял живот кариерата е била по-важна от семейството и.сега живее в съседен блок, но доскоро нямаше време въобще да го гледа.сега, понеже сме в конфликт му обръща повече внимание/3 часа на седмица/но детето не е свикнало с нея и не иска да ходи.
въобще-хора разни, свят широк... newsm78

# 12
  • Мнения: 1 731
Според мен много се вторачваш и изживяваш излишни емоции. Ти си му майка на детенцето, няма опасност баба му да го присвои и да те измести. Мани я тая ревност, няма смисъл.
Жената наистина обича детето, гордее се с него, иска да го гледа... Ти не се ли радваш на тези неща?!?!

Само храненето уточнете и НЯМАШ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ .Де да можех и аз същото да кажа .Нашите баби са на 200км от тук .И да искам ,няма как да ги гледат и за половин час даже. newsm78

# 13
  • Мнения: 274
От опит мога да кажа, че този вариант е хилядократно за предпочитане пред обратния, тоест бабата и дядото изобщо да не се вълнуват особено ще си видят ли внучето или не.

Тесс, не мога да се съглася с теб, и то точно от опит. Дъщеря ми отрасна под "грижите" на свекърва ми и по неин вкус. В резултат сега се боря с нейно копие по отношение на вкус и поведение. А е вече на 13....не ме питай какво ми е. Така че - бабите са си баби, майката си е майка. Не оставяйте в чужди ръце възпитанието на вашето дете - родители и свекъри са до време. И проблемът с храната е най-малкия.
П.С. А за всички, които ще скочат да ме питат защо, аджеба, съм оставила Свеки да ми гледа детето - живеехме в нейната къща, дъщеря ми е кръстена на нея, първа внучка.....достатъчно ли са основанията? И като добре възпитано дете от патриархално семейство и през ум не ми минаваше да споря с нея.

# 14
  • Мнения: 4 362
Незнам какво да кажа за свекърва си. Уж не е лоша жена, но откак се е родило детето имам чувството, че иска да си го присвои. Ужасно ревнувам и се дразня


При нас също го има този проблем до някъде,само че моята свекърва тауж се обърква и постоянно казва "ела мамо,дай мама ще ти донесе" и т.н.т .Както вместо да каже дядо ти еди какво си,казва "татко ти" /за свекъра ми/ Дразня се единствено от това.
Когато оставяш детето си при нея,гледай да не си там,та няма да виждаш какво става.Намали малко посещенията,докато детето ти порасне,иначе повярвай ми от опит мога да ти кажа,че детето ще копира грозните им навици.

Общи условия

Активация на акаунт