Оставяте ли децата си сами?

  • 3 281
  • 65
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Интересува ме откога оставяте сами децата си за 2-3 часа? Дъщеря ми е на 5 год. и половина и понякога не иска да излиза с мен. Нормално ли е да я оставям вече в къщи сама?
Ще се радвам да споделите мнения.

# 1
  • Мнения: 1 092
Максимум  за половин час!
Докато съм до магазина.
Иначе рискувам или да се избият помежду си или къщата да съборят ooooh!

# 2
  • Мнения: 3 880
Моята е на 4 и естествено не я оставям сама, но и на 5 и половина ми се струват още прекалено малки за това, всичко става и детето може да не се справи със ситуацията. Аз бях на 5 и нещо, когато баба ми ме остави в къщи само за малко, докато купи хляб, но избухна пожар в кухнята, където седях аз. Огънят препречи пътя към врата и ако баща ми не се беше върнал точно в тази мунута от работа аз нямаше да мога да си помогна сама. Баба се върна 3 мин. след това, но тогава вече щеше да е прекалено късно. Така че предвиждайте и такива "неочаквани" ситуации, всичко става. Аз чак в първи клас бих се замисилила над това да оставя ли детето за малко само в къщи, но пак зависи от детето, ако се покаже достатъчно отговорно и оправно, ще видим тогава.
Отделно, че тук има закон да не се оставя детето само до определена възраст....

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Оставям ги, да. И аз съм човек. Но имам страхотна вяра на щерката, която е 10г., да гледа брат си (на 4г. е).
Нея я оставям от около 4-5 годишна възраст сама за по малко... И така, на 7г. и половина почна да си седи сама в нас по цял ден (лятната ваканция).

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не и май няма и до го оставя скоро, пък и той няма да иска да остане сам... Честно казано не смея да го оставя сам за дълго време и в другата стая, все проверявам дали не е сътворил някоя опасна беля  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
Преди 2 месеца се престрашихме да оставим щерката(почти на 8г) сама за цял ден. Цяла седмица се гледа сама. Преди сме я оставяли за час-два само.

Двамата с брат й(на 4 г) заедно все още не смея да ги оставям, защото тогава измислят доста глупости.

# 6
  • Мнения: 8 999
По отделно ги оставям от 4-5 годишни. Но, ако са и двамата вкъщи, не рискувам за повече от 30-40 мин. Определено възможността за избухване на някоя Пуническа война е прекалено реална, а изходът от битката - непредвидим.

# 7
  • Мнения: 700
Надявам се, че авторката няма да се сърди, ако обърна въпроса.

Децата откога ви оставят да ги оставите?

Ето авторката споменава, че дъщеря й на 5 не иска да излиза винаги с нея.

Аз се притеснявам, понеже вече 2 години не ходя сама дори там, където всеки ходи сам Rolling Eyes

Извинявам се за отклонението от зададения въпрос Peace

# 8
  • Мнения: 639
Дъщеря ми започнах да я оставям сама за по няколко часа, откакто беше на 7 1/2 - 8 години. Тя е много самостоятелна, внимателна и т.н. и може би бих я оставяла сама и преди това, ако не живеехме толкова далеч - тоест, ако нещо станеше и трябваше да се реагира бързо, не можехме да стигнем достатъчно бързо. Когато тръгна в 1 клас, се преместихме в центъра, много близо ми е и работата и започнах да я оставям без да се притеснявам. Обаче брат й...е друга работа. Той сега е на 5 год. и не би ми минало и през ума да го оставя сам - заради собствената му безопасност и заради целостта на кооперацията Joy Joy Joy Сега вече ги оставям двамата - на каката мога да разчитам 100%. Казвам сега вече, защото това го правя от последната една година - преди това не смеех, защото не знаех малкият бандит какви ще ги натвори. Компютърът е много полезна вещ в тези моменти - сядат двамата и играят на разни игри и хем не усещат как минава времето, хем не се карат, хем не срутват къщата... Но най-дългото време, за което съм ги оставяла сами, е 3-4 часа и то не вечер.

# 9
  • Мнения: 4 965
Зависи от деца.
Вероятно след 5-тата година моите ще ги оставям сами за по няколко часа. Те дори и сега са достатъчно самостоятелни, но пък ми се струват прекалено малки. Засега съм ги оставяла максимум за 10-20 мин., докато сляза до магазина под блока, но в това време им намирам някакво занимание /примерно, да редят пъзел или да гледат филмчета/, а сърцето ми е свито и добре, че продавачките ме познават и ме обслужват с предимство.

# 10
  • Мнения: 2 700
Оставям я от 6 годишна възраст за не повече от половин, вече един час. Не е въпрос дали й имам вяра или не, а какво може да се случи в наше отсъствие. Предпочитам да не е сама. Ако случайно се наложи, гледам да е за кратко.

Тази тема е от серията "периодични" Wink

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Оставяла съм ги за 5-10 минути, за да сляза до мазето или до магазина. До тази есен, когато голямата тръгна на училище и след занималня стои сама у нас. Става дума за 2-2,5 часа. Сама прояви желание да прибира и сестра си /на 4/ от градина, за да не и е скучно. Вече няколко месеца ни дочакват сами вкъщи, докато се приберем от работа. Измислят си занимавки.
За цял ден не са готови още. Всъщност, може би голямата ще изкара деня сама, но ще трябва да си говоря с нея през 10 минути. Малката - категорично не.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Оставяла съм я за малко колкото да прескоча до магазина. За не повече от 15 минути. Страхувам се честно казано. А тя се гордее , че съм и имала доверие да остане за малко сама.

# 13
  • Мнения: 7 201
Не и май няма и до го оставя скоро, пък и той няма да иска да остане сам...
Единствено съм го оставяла,за да изхвърля боклука или да ида до магазина.За не повече от 10 мин.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Да си призная за дълго време не съм оставяла Дияна сама. Ако ми се налага да отида до магазина, а на нея не й се излиза, пускам филмче и отивам. Но това е макс 20 мин, не повече. Лятото я оставях сама навън да играе с децата, ние надзираваме от време на време през прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт