Как се работи с гасена вар?

  • 8 028
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Ако някой има опит моля да го сподели.Става дума за тавана в банята.Искам да го изпръскам с вар.

# 1
  • Мнения: 274
Няма нужда да го пръскаш. Купи си кръгла четка с дълъг косъм - баданарка се казва. Разреждаш варта до такава гъстота, че да е удобно за работа. Задължително слагаш ръкавици, забрадка и предпазни очила! Варта гори лошо! Взимаш стълба...и си ти. Не е сложно. Съвет: Изчакай да изсъхне и мини поне три ръце.

# 2
  • Мнения: 90
Благодаря за бързия отговор rali smiles

# 3
# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
само за протокола: защо ще го боядисваш с вар вместо с латекс?

# 5
  • Мнения: 274
само за протокола: защо ще го боядисваш с вар вместо с латекс?

Варовите мазилки са дишащи и поемат водата подобно като гипсовите мазилки и регулират влажността на микроклимата в помещението. Варо-гипсовите мазилки обединяват предимствата на двата вида мазилки. Те имат влагорегулиращо и неутрализиращо действие. Могат да се нанасят еднослойно и многослойно.

А знам, че има и дезинфекциращи свойства варта. Неслучайно се е използвала в болници и външни тоалетни едно време. И при пандемии с това са поръсвали труповете, за да не се разнасят заразите.....

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а латекса не диша ли?

# 7
  • Мнения: 274
Не съм се заслушвала, да ти кажа..... Laughing  Wink
Айде стига, че оспамихме темата.

# 8
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
само за протокола: защо ще го боядисваш с вар вместо с латекс?

Варовите мазилки са дишащи и поемат водата подобно като гипсовите мазилки и регулират влажността на микроклимата в помещението. Варо-гипсовите мазилки обединяват предимствата на двата вида мазилки. Те имат влагорегулиращо и неутрализиращо действие. Могат да се нанасят еднослойно и многослойно.

А знам, че има и дезинфекциращи свойства варта. Неслучайно се е използвала в болници и външни тоалетни едно време. И при пандемии с това са поръсвали труповете, за да не се разнасят заразите.....
Точно и пълно обяснение, латекса , както и фасагена запечатват стената.
Аз съм варосала таваните на пералното, банята и тоалета също. Стана с 2 ръце, варта се разрежда да стане гъста колкото консистенцията на боза(трябва да е по-рядка от кисело мляко, но по-гъста от айрян). На мен ми беше по-лесно с четка за дрехи, но тук е въпрос на удобство.
Спорна работа.

# 9
  • Мнения: 181
А какво имаш предвид под варо-гипсова мазилка? И каква вар трябва да си купя примерно? А в какъв съд се бърка? Предполагам в пластмасова кофа ще стане, нали?
При мен в банята е накаква пръскана мазилка на големи топчета (не знам как да ги нарека). Общо взето изглежда ужасно и след много пръскания с пръскачка още прозира цвета на цимента. Според мен нищо друго освен вар там не може да се сложи. Като се чудех как да я пребоядисам ми хрумна идеята за баданарката. Радвам се, че се потвърди. Grinning

# 10
  • Мнения: 274
Признавам си с ръка на сърцето - това е копнато от чичко Гугъл. За мазилката говоря, иначе другото си е мой  мисловен напън. Wink  А с четка за дрехи наистина е по-удобно, обаче обезателно с дебели ръкавици!
Варта - в леген, кофа...каквото имаш на сърце. Най-добре кофа от фасаген, примерно, и след това направо на боклука. Постели добре пода и покрий всичко, че няма измиване. Излиза с оцет в промишлени количества. А вар продават практически навсякъде, просто питай някой по-възрастен комшия.  Wink

# 11
  • Мнения: 90
Аз да се похваля.Вчера докато децата играха на учителки и ученици,аз успях да мина тавана-три пъти.Стана беличък и чистичък.Стана много добре.Сега са на дневен ред фугите.

Общи условия

Активация на акаунт