Моля за съвет

  • 541
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте момичета,

Моят син е на 4 месеца. Храня го с АМ - Nutrilon. Хапва долу горе по 700 мл на ден, 6 храненки. Чудя се дали да не преминем на 5 пъти дневно по около 150 мл на ядене, защото с тия 6 пъти си е цяла мъка - цока много бавно и докато си изпие млякото то станало време за другото хранене. Та ви моля за съвет - как да процедирам?/със захранването още не сме почнали, смятам да започна тия дни със зеленчуково пюре/

# 1
  • Мнения: 554
На час ли я храниш? Аз не бих махнала едното хранене след като детето не е отказало само. Да не сте с една дупчица на биберона, големичка е вече да се храни толкова бавно  newsm78 Аз на вашата възраст ползвах биберон с 3 дупки.

# 2
  • Мнения: 92
Не знам какво ползваш, но може да си вземеш силиконова биба на НУК за мляко за вашата възраст. Моята бебка беше така с каучуковата на НУК и се хранеше ок 20 мин. Сега за 6-7 мин цоква млякото. А що се отнася до количеството на един прием, не съм сигурна, но питай педито дали не трябва да увеличиш без да намаляваш броя на храненията ако бебчо не иска.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 753
рано е още на бебето ти за 4 хранения, смени биберона

# 4
  • Мнения: 27 524
рано е още на бебето ти за 4 хранения, смени биберона

 Peace
Нормалното и задоволително хранене трае около 20мин.
Синът ми на 4 месеца изпиваше 200мл. Стотина за твоето ми се виждат малко. Предложи 150, да, с друга биба и виж дали ще ги изпие, така или иначе количеството го определят те, освен ако не се касае за неконторлируем апетит, де  Grinning За да е нахранено, в шишето трябва да остава малко мляко.

# 5
Моята бебка е на 4 месеца и се храниме по пет пъти на ден.
Изпива средно между 140 и 180гр. на хранене. Тя е на този
режим от едно известно време и се храниме нормално. Няма точно
определо правило, което да следваш.
Смени бибелона и увеличи млякото,защото ми се струва малко като
количество. Ако това не помогне се консултирай с педито и опитай на пет хранения.

# 6
  • Мнения: 216
Значи да обясня по-подробно. Досега се храним по следния режим - 6 пъти на ден. Правя по 150 мл, но само 2 или 3 пъти си изяжда всичко. Обикновено се пада някъде по 680 - 700 мл на ден.
Мислех дали да не започна с 5 пъти на ден.....?

# 7
  • Мнения: 27 524
И пак да ти кажа - детето си определя. То трябва да започне да пропуска едно хранене и то да увеличи количеството. Следвай него, пробвай, те си знаят най-добре и не грешат  Simple Smile

# 8
Съгласна съм с Блонди Party

# 9
  • Мнения: 216
Благодаря ви момичета,
Ще следвам детето, то само ще си покаже:)))

Лек и усмихнат ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт