Крихте ли до 3 месец?

  • 5 754
  • 174
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 616
Момичета, давайте съвет. Аз  сум в 6 гс и се чудя дали да казвам вече на родителите ии да чакам средата на февриари /тогава ми е следващия преглед / и чак след като видим сърдечна дейност да казваме. Знам че някой крият до 3 месец, на мен ми се вижда трудно да се укрия толова време. И сега не знам как да постъпя. Родителите ги виждаме всяка неделя  та ако се реша да е сега  ще е след няколко дена. те милите много искат внуче и искаме да ги зарадваме обаче пък ме е страх да не излезе някое кухо яйце и да се притеснят излишно. Направо не знам. Вие  как постъпихте? Кога съобщихте хубавата новина?

# 1
  • Мнения: 554
Не, няма по-хубаво нещо от това  Grinning Аз казах веднага на всички.

# 2
# 3
  • Мнения: X
На родителите казах, след като видях сърдечна дейност. В работата след 12 г.с. Не съм криела умишлено, то си ми личеше, който ме е питал съм казвала, но на шефовете след 12-та. Не от суеверие, а за да си спестя обясненията ако стане нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Съобщих веднага, какви ти 3 месеца? Особено щом родителите ви чакат с нетърпение такава новина? Ето ти и една много приятна тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251692.80

# 5
  • Мнения: 8 999
От никого не съм крила - направих си теста сутринта и едвам удържах да стигна до офиса. Първо научиха колегите, а после застанах на телефона и разказах на всички близки приятели. Искаше ми се да споделя с целия свят, но щеше да набъбне много сметката, а и нямаше да ми остане време да работя.
Изобщо не вярвам в суеверия. А, ако се случи нещо лошо, то едва ли причината би била това, че съм казала на всички.

# 6
  • Мнения: 173
Не сме крили,това е една прекрасна новина!!!!!!!!!!!

# 7
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не.

# 8
  • Мнения: 1 586
Казах когато видяхме сърдечна дейност! Flutter

# 9
  • Мнения: 11 003
Не! На родителите си казах веднага, в 6 г.с. На шефовете малко по-късно, в 8 г.с.

# 10
  • Мнения: 325
На близките и шефа казах веднага, от другите не съм крила, просто не споделих толкова рано и аз не знам защо.

# 11
  • Мнения: 3 695
Казахме доста по-късно, но не от суеверие, а въпрос на вътрешно усещане.
Лека бременност и раждане!  Peace

# 12
  • Мнения: 657
Наистина е трудно да не кажеш една толкова хубава новина, но все пак причината да се крие е, че нали тези първи 3 месеца са най-рискови и ако евентуално (не дай си боже) нещо се случи и жената пометне, да не се налага пак да казва на 100 човека за този инцидент, би било още по болезнено и травмиращо за нея. Аз казах след 3тия месец като чух сърдечна дейност.

# 13
  • София
  • Мнения: 169
Аз казах само на родителите ми и на свекърва ми.А според мен не се казва не от суеверие, а защото малко или много до към третия месец все пак има някакъв риск жената да изгуби бебето и затова.Поне така аз мисля.

# 14
  • Мнения: 194
Ние казахме на родителите след като видяхме сърдечната дейност, защото на първия си преглед попаднах на един доктор, който ми каза, че не се вижда нищо и сигурно съм направила спонтанен аборт  #Cussing out А после се оказа, че просто е било прекалено рано. На приятелите казахме след като мина 12 г.с. Не че съм суеверна, но до края на третия месец има най-голям риск, а ако не да си боже стане нещо, после трябва да съобщаваш на всички какво е станало, да те питат и разпитват... абе гадно ми се струва. Но ти си кажи, когато прецениш. Леко бременеене   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт