Връзка - сърдечни тонове и пол на бебо

  • 5 262
  • 11
  •   1
Отговори
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Мами, чували ли сте за  връзката между честотата на сърдечните тонове на бебето и определянето на пола. Доколкото знам нормално е да са 120-160. Но имаше нещо такова, че ако са по близко до долната граница е момче, пък ако са по -учестени е момиче.
 Но съм забравила точно как беше.
Наскоро дори Гала и една акушерка го казаха една сутрин в "На кафе", обаче аз го забравих Embarassed

# 1
  • Мнения: 689
Zdrasti, аз също съм чувала за това, но да ти кажа не знам как беше точно, но ако съдя по това което каза моята акушерка че тоновете са около 140 супер за момче май е обратното на това което си писала, но аз понеже не съм 100 % убедена че ще имам момче не мога да ти кажа със сигурност.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Ама вие вярвате ли на такива неща?! Моят хищник винаги беше на горната граница. Аз дори на УЗ не вярвах 100% до последно, че ще е момче.

# 3
  • Мнения: 844
Цитат на: pepelyashka
Аз дори на УЗ не вярвах 100% до последно, че ще е момче.

И аз така. Ама опитните акушерки познават по това.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
На моето бебе тоновете бяха 156-158 и акушерката, която ми следеше тоновете беше сигурна, че ще е момиче! Е така и се оказа!

# 5
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Баба ми беше акушерка и при първата ми бременност въпреки ,че лекарите бяха видяли на УЗ момиче, единствено тя твърдеше, че тоновете са за момче. Така и се оказа. Thinking

# 6
  • Мнения: 7 106
И  при нас тоновете бяха на горната граница и имам момиче Grinning . Чувала съм го и аз този метод за определяне на пола, но незнам до колко може да се разчита на него.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Гинеколожката, гледайки ме на видеозон, каза че вижда момиче, а акушерката, преслушвайки ме с онази тръбичка, каза, че "чувала" момче, дори каза иронично/ехидно "ще видим коя от двете ни ще познае" (гинеколожката, разбира се, я нямаше в кабинета Grinning ). "Позна" лекарката, не акушерката.  Grinning

# 8
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
На Дени тоновете му винаги бяха около 150. А си е момче, така че май не влиза в това определение. Laughing

# 9
  • Мнения: 218
Аз пък някъде бях чела по книгите за бременни, че по-високите тонове /около 150/ са на момчета. Моето бебе при всикчите измервария беше с тонове над 150 и се оказа момче.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да - чувала съм го, но го смятам за градска легенда!
При мен нямаше тази връзка  Bulb

# 11
  • София
  • Мнения: 250
Моят син според тоновете беше със сигурност до последно момиче Wink
И това е толкова сигурно. колкото и всички други изчисления...

Общи условия

Активация на акаунт