Токсоплазмоза и бременност

  • 19 820
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте! Бременна съм в началото на 4 -ят месец.Втора бременност ми е.Въпросът ми е свързан с това,че токсоплазмозата ми се оказа положителна 1:280. За сега не ми е назначено лечение, след 20 дни ще ми повторят изследването и ако показателите не растът няма да ми се назначава лечение.Ака се покачват ще ми предпишат антибиотик, поне така ми каза лекарката при която ходих.Ако някой има подобен проблем моля да сподели. Предварително благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 758
На мен гинекологът ми каза, че токсоплазмозата предизвиква спонтанен аборт в 1вото тримесечие. В много редки случаи (само 5 или 7 в света) имало, при които токсоплзмозата била в плацентата. Нямало смисъл да си правя изследвания, защото съм била миналата 1вото тримесечие. Изледвах и себе си и котарака. Слава богу чисти сме.
Изчакай и 2рия тест.
Ветеринарят беше категоричен, че ако съм заразена няма да могат да ми приложат лечение. И да съм стискала палци да не съм болна.

Пожелавам ти късмет и дано всичко е наред.

# 2
  • Мнения: 822
Зависи на кои антитела е титър това? Ако е на IgG, значи си прекарала токсоплазмоза преди, и имаш изграден имунитет към нея. Ако е на IgM, е показателно за прясна инфекция, тогава повтори изследването и виж дали титъра се качва.

# 3
  • Мнения: 80
Благодаря ви много за отговорите.Титъра ми е IgG.Надявам се като се изследвам за IgM всичко да е наред. Ако титъра ми е отрицателен ще пиша. Praynig



# 4
  • Мнения: 55
Аз съм биоложка и мога да ти кажа кои са основните рискове, които трябва да се проследяват. Не случайно в САЩ това изследване е задължително за бременните.
1. Спонтанен аборт;
2. Аномалии на плода- пропоръчва се морфологично изследване на плода в 16.-19. седмица;
3. Недостатъчност на плацентата и изоставане в растежа на плода.
Желая ти успех. Ако имаш нужда от допълнителна информация- пиши ми на лични!

# 5
  • Мнения: 80
Здравейте,мами. Hug Днес си направих повторно тест за токсоплазмоза,но този път изследваха IgM и е отрицателен. Направо камък ми падна от плещите днес и започнах да гледам по положително на бремеността ми,тъй като до този момент бях под напрежение,но вече всичко е наред и го споделям с вас.

# 6
  • Мнения: 41
Здравейте момичета, и аз имам проблем с токсоплазмозата, затова ви пиша с молба за тълкуване на резултатите от изследването, защото съм ужасно притеснена. Бременна съм в 25 г.с.
Първото лабораторно изследване на правих на 28.01.2008 г. в частна МДЛ и резултатът беше РПХА 1:640.
Второто изследване направих на 08.02.2008 г. в друга частна германо-българска лаборатория и резултатите са следните:
Ig M - 0,150
Ig G - 118 IU/ml

Референтните граници са:
Ig M - до 0,49(-) отр., от 0,50 до 0,59 (сива зона), над 0,60(+) пол.
Ig G - до 6,5(-)отр., над 8,0(+)пол.

Информацията която получавам е доста противоречива и самите доктори не са наясно и не могат да ми кажат нищо кокретно.
Другото, което ме притеснява е, ако инфекцията е стара кога все пак е станало заразяването, дали в рамките на тези 6 месеца бременност или преди това и никой не може да ми каже...

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 10:40 от esuna

# 7
  • Мнения: 80
На мен резултатът ми е следният: IgM-0,283(отрицателен) при референтни стойности-0,445-0,543.Правих си теста в София.Но ми казаха,че IgG ми е положителен,защото преди съм карала заболяването и имам изграден имунитет.Ако искаш си направи повторно теста и ако стойностите не ти се покачват ,значи няма страшно.Поне на мен така ми казаха .Пожелавам ти успех и дано всичко да е наред.

# 8
  • Мнения: 41
На мен резултатът ми е следният: IgM-0,283(отрицателен) при референтни стойности-0,445-0,543.Правих си теста в София.Но ми казаха,че IgG ми е положителен,защото преди съм карала заболяването и имам изграден имунитет.Ако искаш си направи повторно теста и ако стойностите не ти се покачват ,значи няма страшно.Поне на мен така ми казаха .Пожелавам ти успех и дано всичко да е наред.
Благодаря! И аз предполагах, че така трябва да направя, но докторите също не са сигурни и нищо кокретно не ми казват...

# 9
  • Мнения: 41
Притеснявам се, защото направих теста чак в 25 г.с., понеже миналата зима в средата на януари си бях правила тест в ХЕИ и тогава беше отрицателен, въпреки че това отрицателен нищо не ми говори, защото на бележката, която ми издадоха нямаше обозначени никакви титри, а само един печат "ОТРИЦАТЕЛЕН".
Моят гинеколог каза, че нямало смисъл да пускам такъв тест, аз дори едвам си го "изпросих" - като този от първата лаборатория го получих по направление, а за втория си платих.
Сега пък се оказа, че нямало кой да ми го разтълкува. Обясненията, които получавам са, че този резултат означавал, че заразата не е настъпила през последния месец, но нямало гаранция, че примерно, не съм се заразила по време на бремеността.

# 10
  • Мнения: 41
Здравейте, пиша ви отново с молба за тълкуване на резултатите от изследването за токсоплазмоза.
1. Първото лабораторно изследване направих на 28.01.2008 г. в частна МДЛ и резултатът беше РПХА 1:640.

2. Второто изследване направих на 08.02.2008 г. в друга частна германо-българска лаборатория и резултатите са следните:
Ig M - 0,150
Ig G - 118 IU/ml
Референтните граници са:
Ig M - до 0,49(-) отр., от 0, 50 до 0,59 (сива зона), над 0,60(+) пол.
Ig G - до 6,5(-)отр., над 8,0(+)пол.

3. Трето изследване от 07.03.2008 г. - неясно какво (по клинична пътека).

4. Четвъртото изследване направих на 14.03.2008 г. отново в частната германо-българска лаборатория и резултатите са следните:
Ig M - 0,226
Ig G - 37,3 IU/ml
Референтните граници са:
Ig M - до 0,49(-) отр., от 0, 50 до 0,59 (сива зона), над 0,60(+) пол.
Ig G - до 2,0(-)отр., от 2,0 до 3,0 (сива зона), над 3,0(+)пол.

Моят доктор настоява за рондомицин. Към  момента съм в 30 г.с.
Предварително ви благодаря!

# 11
  • Мнения: 22
Здравейте момичета аз съм еднао много притеснено бъдещо мамче.Утре влизам в 7 седмица но тази вечер изследванията за токсоплазма се оказаха положителни(поне така каза лекарката в лабораторията която правих изследванията).Резултата ми е Ig G 100.28 а референтните стойности са 2.0-отриц. ; 2.0-3.0-гранична>3.0-полож. Какво да мисля от тези резултати.Моля ако накой поне малко разбира да пише.Благодаря ви предварително.

PS: А някой може ли да ми обясни защо в изследванията ми нямам
Ig M.Доколкото разбрах от прочетеното по горе при IgG би трябвало да имам имунитет,нали така?

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 08:23 от Siskata :)

# 12
  • Мнения: 80
Здравей,направи си за IgM,защото и мойтоIgG беше положително,но ми казаха че съм прекарала това заболяване и имам изграден имунитет затова така се получава.Пожелавам ти всичко да е наред.

# 13
  • Мнения: 22
Здравей,направи си за IgM,защото и мойтоIgG беше положително,но ми казаха че съм прекарала това заболяване и имам изграден имунитет затова така се получава.Пожелавам ти всичко да е наред.

kipronka Благодаря ти за отговора.Надявам се найстина да е така и всичко да е наред.Искам да попитам и защо в изследването нямам за Ig M не трябва ли като се правят изследванията да се получат и двата резултата,все пак не е много добре да кажеш ами да положителен е имате токсоплазмоза ,а същост да се окаже че си я изкарал и няма нищо страшно.Моля тези на който им се е налагало да правят такива изследвания да ми кажат дали и двете(Ig G i Ig M) ги е имало на изследването или всяко се прави по отделно?

# 14
  • Мнения: 13
Здравейте на всички Simple Smile Преминах през вируса токсоплазмоза  Sad искам да ви попитам някой може ли да ми каже как да бъда спокойна и да имам дете? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт