Постоянно си лапа ръцете!

  • 5 797
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 672
Незнам дали е от зъбките или вече ни стана навик, но моето съкровище непрестанно си лапа ръцете. Педиатърката каза, че венците са спокойни и, че е по-добре да давам залъгалка отколкото постоянно да са му в устата, но той не иска. Купих му на AVENT, Chicco, Nubi-различни големини и форми, но той отказва и дори се дразни като му я давам.
На мен не ми е много при сърце да го насилвам за залъгалка при все,че  не я иска, но не знам какво да направя за да го отуча да си ги лапа. Не е само пръстче, а цялата ръка откъдето може.. И най-вече ги лапа когато се радва или когато се сърди-сякаш така изразява емоциите си...По този начин и заспиваме...
Споделете за вашите мъници и отминава ли това?

# 1
  • Мнения: 173
Дъщеря ми си лапаше ръчичките акто беше 3-4 месец.Педито каза веднага да й дам залъгалка.Малката отказа и не съм я насилвала.Постепенно,след като непрекъснато й ги вадихме от устата ,спря да си ги лапа.Сега е на 8м 14 дни и когато заспива има навика да си лапа ръкава ,който става целия мокър.Така че,спокойно,ще отмине.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Има бебета който не захапват залъгалка.Тери беше от тях.Просто с времето израстна и лапането на ръцете.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Това си е съвсем естествен период от развитието на детенцето!Не му се вживявай,остави го да ги лапа,ще го израсте.Моята дъщеря също отказваше да близне биберон,по едно време на около 4-5 мес. беше започнала да си смуче палеца,но модата му мина много бързо,за 2-3 седмици.

# 4
  • Мнения: 553
Незнам дали е от зъбките или вече ни стана навик, но моето съкровище непрестанно си лапа ръцете. Педиатърката каза, че венците са спокойни и, че е по-добре да давам залъгалка отколкото постоянно да са му в устата, но той не иска. Купих му на AVENT, Chicco, Nubi-различни големини и форми, но той отказва и дори се дразни като му я давам.
На мен не ми е много при сърце да го насилвам за залъгалка при все,че  не я иска, но не знам какво да направя за да го отуча да си ги лапа. Не е само пръстче, а цялата ръка откъдето може.. И най-вече ги лапа когато се радва или когато се сърди-сякаш така изразява емоциите си...По този начин и заспиваме...
Споделете за вашите мъници и отминава ли това?

Баткото си лапаше ръчичките може би главно заради зъбките но не само заради тях. Сам спря когато започна да сяда, да ходи, но най-вече когато се НАУЧИ САМ ДА СЕ ОТПУСКА ДА ЗАСПИ  Hug

Вече има немалко и родители и психолози които не виждат нещо лошо в това, дори напротив- съзнателното лапане на ръчичките когато  малко бебе има нужда да се успокои, заспи и т.н. е  всъщност напредък в развитието и много съществена проява на самостоятелност и независимост - първите опити бебето вместо да плаче и да търси помощ от мама, то опознава света, и се опитва да си помогне само, да разчита на себе си. Да се справи с проблема така да се каже.

Принципно такава нагласа трябва да се не само толерира а поощрява от самото начало. Дали ще лапа биба или пръстче- ако го прави- няма голямо практическо значение, но психологически разликата е огромна и то е изцяло в полза на пръстчето/ръчичката в ранните месеци, когато не може да си вземе бибата само, но може да си сложи ръчичката в устата.

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 15:45 от oceanid

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това си е съвсем естествен период от развитието на детенцето!Не му се вживявай,остави го да ги лапа,ще го израсте.Моята дъщеря също отказваше да близне биберон,по едно време на около 4-5 мес. беше започнала да си смуче палеца,но модата му мина много бързо,за 2-3 седмици.


 Същата ситуация беше и с детето ми.Предпочитам да ли лапа ръцете временно(това е период), отколкото след това да не мога да го отуча от биберона.

# 6
  • Мнения: 864

 
                Повечето бебета минават през такъв период.
                И при нас го имаше,но отмина от само себе си.

# 7
  • София
  • Мнения: 672
Благодаря ви за бързите отговори-аз също не искам да го насилвам да смуче биберон!
И аз съм чела, че по този начин опознават света, но педито бе категорична, че залъгалката е по-добрата алтернатива.

# 8
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
не знам кога ще го надрасне моята Praynigдано да е скоро, но нещо не и се получава Cry

# 9
  • София
  • Мнения: 627
И моето съкровище си лапаше ръцете като беше на около 4 месеца. Педи-то каза по-добре биба отколкото ръцете. Ние постоянни ги дърпахме от устата и давахме залъгалка. Вече се отказа от този навик Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 451
Едва ли му е навик на детенце. Съвсем нормално е, вероятно го дразнят венците. Ще отмине и този период. Мъничко е още бебето.

# 11
  • Мнения: 64
Спокойно и нашият бебок е същият. Изобщо не се мъча да го отказвам. Мисля, че всяко нещо с времето. Ще чакам само да си отмине.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 262
и ние в момента сме точно със същия проблем  Thinking лапа си цялата ръка  Twisted Evil това или ще отмине (надявам се) или ще се превърне в смучене на палец, което определено е по-лошата алтернатива от залъгалката  ooooh! засега, като я видя, махам ръката от устата и слагам бибата ... да видим докъде ще ни доведе това  Praynig

# 13
  • Мнения: 941
и при нас е така, мисля че е нормално за този период от развитието им,
Аз и давам разни играчки да гризе но след малко ги е изпуснала и пак ръцете са в устата, ще го израстнат

# 14
  • Мнения: 6 441
И ние в момента сме в този период.Като започне да ги лапа(не винаги) започвам да м пея,да го карам да пляска с ръчички или му давам дрънкалка,за да отклоня вниманието му.

Общи условия

Активация на акаунт