не си изяжда млякото

  • 571
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
моля ви,имам нужда от помощ! Sad
малката е на 2 месеца и15 дни и имаме проблем с храненето.давам и Аптамил 1,но изпива едва 80-90мл.,а трябва да изяжда ПОНЕ 110мл.на половината количество започва да бута биберона с език,върти главата ит.н.след като я оригна почти винаги повръща,дори и след това,докато заспи в леглото.имаме и запек-изхожда се веднъж на 3 дни.
притеснявам се,че няма да наддаде достатъчно.
иначе е усмихната и не плаче,но защо няма апетит?!

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,  Hug
Да не се касае за рефлукс? Колко повръща и как - малко, много, на фонтан? Мирише ли на кисело или млякото не е пресечено все още? В леглото колко повръща? Сложи матрачето повдигнато в горния край. Аз превантивно бях сложила няколко сгънати хавлии и си спеше леко под наклон, опитай.
Не я насилвай, щом не иска да яде, може да опиташ за даваш по-често, по 90мл. Може да е временно неразположение - колики, дразнене от зъбки. От самото начало ли сте на Аптамил или отскоро? Може да не й понася млякото. При всички положения тярбва да се коснултираш и за двете неща с педиатър.
Аз лично нямам личен опит с тези проблеми, дано се включи някоя мама с повече съвети. Всичко ще е наред, щом е весела и не плаче, значи е добре, това е важното  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 887
Всичко, което те е посъветвала Блонди е вярно, но преди да се посъветваш с педиатър не се притеснявай, а давай на детенце толкова колкото си иска. Моят син също не изпиваше никога определеното за възрастта количество, но след като се разбра, че няма здравословен проблем продължих да му давам колкото си иска.

# 3
  • Мнения: 4 546
според мен също не я насилвай. също имахме /а май и още имаме/ такъв период.
какво е акото - твърдо или нормално? ако е нормално - не  запек. беб също ядеше малко а акаше на няколко дни веднъж и се притеснявах че няма да наддаде. е, беше качил 1500 за моя огромна почуда. сега е на почти 6 месеца, а яде по 120мл, много рядко 150, 180 , но това са изключения.
за повръщането - почти винаги като го оригвах повръщаше, затова престанах. но наистина е добре да се посъветваш с педиатър да не е рефлукс.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Не насилвай - "трябва" е условно понятие, когато говорим за жив организъм. И ние сме все под очакванията на докторята, но си е в норма (бебето, аз съм над нормата!  Mr. Green ) и даже - в (златните) средни стойности!

# 5
  • Мнения: 8
благодаря за отговорите на всички! много сте мили! Hug
днес е по-добре-в смисъл,че изяжда и 100-те мл.и не е повръщала/поне засега/ Simple Smile
говорих с лекарката и тя също ме успокои,както и др.познати.
малко ме гони параноята,но мисля,че всичко е в границите на що-годе нормалното.
дано се пооправят нещата занапред.

# 6
  • Мнения: 520
Дъщеря ми също не изяждаше определеното за възраста и количество. И аз като теб все се притеснявах, в крайна сметка добре си наддава.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 541
това е и наш проблем
ние сме на 3м. а ядем по 70-100 гр.
нормално ли е не знам

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Навремето и аз бях пуснала такава тема тук  Wink Бях се шашнала че не изпива указаните кол.написани на опаковката на АМ  Rolling Eyes
Момичета нямате място за притеснение детенце си преценява колко му е нужно  Peace пък и моя често след като се оригне също е връщал/повръщал понякога  Wink
Най-голямото му кол.изпито АМ до 9 м (тогава отказа АМ)е било 160мл, зорлем 180мл. Crazy
Щом детенце е жизнено и здраво няма място за притеснение  Peace


това е и наш проблем
ние сме на 3м. а ядем по 70-100 гр.
нормално ли е не знам
И при наш беше така ( на 4 м ), моя зорлем стигаше 100 мл. обикновенно изпиваше 60-70  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 506
и двете ми деца са изяждали в най-добрия случай 2/3 от необходимото според опаковките количество,но това никога не ме и притеснявало,или поне не след като виждах,че наддават и са добре.Важно е/според мен/ винаги след като се нахрани / в шишето да е останало мляко,което за мен значи,че е стигнало/при деца ,които преяждат не важи/.
Аз имах една позната,която се водеше от опаковката и правеше това,което пише на нея и понеже на последната възрастова граница там беше за 210мл.вода тя продължаваше и на 1г8м да прави по толкова.
Ако се кърмите не би могла да следиш колко изяжда и би се чувствала добре като виждащ ,че е весело и спокойно.Нека детето определя количеството храна Peace

# 10
  • Мнения: 757
ако детето си надава добре не е проблем да хапва по малко от количеството показано на опаковката

Общи условия

Активация на акаунт