за регулирането на кърмата

  • 696
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
здравейте отново,
преди дни много ми помогнахте и се включвам с още въпроси с надеждата отново да получа добри съвети.
аз имам страшно много кърма и четох в този форум че ако спра да се цедя кърмата след определен период от време (мисля беше 24 часа) ще се урегулира сама и ще произвеждам точно колкото бебка има нужда.
въпроса ми е ако имам бучки дали това няма да е проблем...
имам по няколко малки бучки и на двете гърди и последните дни не бях много старателна в цеденето, в резултат на което бучките започнаха да ме болят съвсем малко време след изцеждане...
също да кажа че заради тези бучки пърата седмица след изписването имах 39 градуса температура, пих антибиотици и парацетамол и ходих на физиотерапия...
сега разбира се , се притеснявам цялата ужасна история да не се повтори със мен, но пък ми се иска да имам повече време за бебка... (сега едва ли не деня ми минава само в кърмене и цедене и нямам време ни  за разходки навън, нито за себе си)
моля ви , дайте съвет...

пс забравих да добавя нещо много важно-имам хиперпролактинемия /излишно производство на пролактин от хипофизата дължащо се на доброкачествено образувание/ а именно пролактина е хормона от който зависи произвеждането на млякото.... дали това не значи че каквото и да правя ще си имам много мляко...??? потърсих в библиотеката и не видях нищо писано за този проблем  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз си бях намерила една бучка още преди да забременея, ама от страх да не ми се скарат лекарите къде съм тръгнала на 24 години по доктори за такива неща, и не отидох да ме видят. Сега и мен ме поболяват, или по-точно ме поболяваха в началото, сега вече не. Но когато попитах доктора за това, той ми каза след кърменето да отида да се прегледам, че гърдите много се изменяли в този период... Предполагам няма нищо страшно, но нека и другите си кажат мнението...

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Е,ама ти постепенно намалявай цеденето - не да спреш изведнъж да цедиш за цели 24ч,защото тогава сигурно ще си докараш проблеми.Опитай да пропускаш цеденията - първоначално в часовете,когато кърмата е принципно малко по-малко - т.е. не се изцеждай в 18ч (или там някъде,според зависи как яде бебе).На следващия ден пробвай да не се изцеждаш,а само да кърмиш и при предното кърмене - т.е. не се цедиш към 15ч и към 6ч.и се наблюдавай внимателно,а ако положението стане много зле и те заболи,цедиш,но не до празно,а да спре да те боли и да не е съвсем препълнена гърдата.Сутрин най-вероятно ще ти се налага да се изцеждаш много дълго време по обективни причини - но това не е лошо,можеш да правиш запаси примерно.
Карай полека и търпеливо,не бързай и дай време на гърдите да свикват - тази система е както при отбиването - премахваш изцежданията по едно на няколко дни,за да може да свикнат гърдите и да не станат запушвания или мастит.И така за 10-тина дни или 2 седмици сигурно ще успееш чувствително да намалиш цеденето и да премахнеш изцяло някои изцеждания Grinning

# 3
  • Мнения: 7 106
Към горенаписаното да добавя - ако се доизцеждаш след кърмене, спри да го правиш, защото така още повече стимулираш. Ако кърмиш само от едната гърда на хранене, а другата се препълва прекалено, изцеди малко, колкото да омекне и да намалиш напрежението в нея. И изобщо цеди само, ако гърдите ти прекалено се препълнят между кърменията и то само колкото да намалиш напрежението. Не допускай да стават на бучки, защото може да се запуши каналче и да стане неприятно.
Можеш и да поограничиш малко течностите за няколко дни, докато се регулират нещата, но не да ги спираш съвсем.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: hedra
ако положението стане много зле и те заболи,цедиш,но не до празно,а да спре да те боли и да не е съвсем препълнена гърдата.

така пробвах последните два дни но бучките, които не са съвсем изчезнали дори и след терапията започнаха да ме понаболват Sad  Sad  Sad

# 5
#Milti Мило майче ,обърни се към Банката за майчина кърма ,за да получиш отговори на всички твой въпроси.Телефоните са 23-10-50 и 822-09-30 Stuck Out Tongue  Tada

Общи условия

Активация на акаунт