Въпрос за попарата

  • 1 247
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
На колко месеца започнахте да давате попара, как я приготвяхте и по кое време я давахте.

# 1
  • Мнения: 5 940
Не давам. По стандартната българска схема се започва при навършени седем месеца. Попарата не е задължителна, но сиренето и маслото трябва да се въведат в процеса на захранване. Започнах да давам сирене преди две седмици, масло много рядко слагам, предимно в пюретата от оранжево оцветени зеленчуци, заради по-добро усвояване на каротина. Същата работа, обаче върши и зехтина и според доста диетолози е в пъти по-полезен. Въпросът е да намериш качествен.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Тази тема е обсъждана безброй пъти във форума. Ето една малка част от темите, които сме й посветили. С търсачката ще извадиш още няколко пъти по толкова:


ПОПАРАТА
Попара със сирене
За попарата
Докога тази попара ?
За попарата
Каши, попари и кисели! - помагайте
Кога започнахте да давате попарата
Въпросче за попарата
Hе иска попара
Дайте идеи за заместител на попарата
Кажете ми,моля ви , алтернатива на попарата като закуска
Защо попарата с чай, а не с мляко?
Колко време се изкисва сиренето за попара?
Хляб в попарата?
Въпросчета за попарата
Какъв чай използвате за попарата на бебетата?
Направата на попарата
За попарата

Иначе:
Може да се въведе най-рано след навършване на 7м., когато може да се въведе глутенът, който се съдържа в сухарите/хляба.
Приготвях я със сухар, масло, обезсолено сирене и чай.
Давах я за закуска.

Това е любимата закуска на сина ми.  Peace


# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Тамън се превъзбудих, че някой е дал нова, революционна рецепта за попарата и: О, мъка!

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 4
  • Мнения: 27 524
Не съм започвала изобщо. Майка ми в София му я предлагаше около годинката, а и това лято също. Не се прие.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
След 7-ия месец. Правя я с 2 сухара, 120 мл. вода, чай или АМ, обезсолено сирене колкото кибрит, евентуално захар ако решиш и масло колкото лешник.
Това е любимата закуска на моят син.

# 6
  • Мнения: 724
Давам я от скоро но хич нея харесва и спрях да я давам.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   Simple Smile JoyVivi , когато някоя тема се пусне за найсти път и поместиш "разпечатка" от всички досегашни теми се се смея много.Имам чувството, че ти пуши главата когато за стотен път търсиш едно и също Simple Smile Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 5 940
Попарата е вечна, класиката в българското ядене, както Достоевски за световната литература.  Така, че Vivi да не се сърди.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
Попарата е вечна, класиката в българското ядене, както Достоевски за световната литература.  Така, че Vivi да не се сърди.

valerie, не съм Виви, нито адвоката и, но то пък има търсачка, беееее! Пък и пуста попара не е като да правиш суфле!

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Възнамерявам да я пропусна.

# 11
  • Мнения: 520
Не давах, малката така и не я хареса.

# 12
  • Мнения: 887
От тази попара вече съвсем изтрещях  Crazy Crazy Crazy

# 13
  • Мнения: 30 965
Давам рядко попара, но с АМ, защото моята е много слаба и яде само високо калорични неща. Предпочита кус-кус или грис, пак с АМ, сирене и много масло.

# 14
  • Мнения: 8 917
Към 7-8 месец, за закуска сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт