Какво може да е това?Моля погледнете!СПЕШНО!

  • 4 823
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Това се е появило днес по вътрешната страна на бедрата на малката. Не е подсичане. Боли я и едва ходи. Не знам с какво да я намажа. Подуто е, отекло. Педиатърката не вдига. Какво може да е това? Какво да правя? Моля, помогнете!

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 21:49 от Dona Noli

# 1
  • Мнения: 4 447
ох, милото...... Sad

Някакъв обрив от дреха може да е, от нов лосион.... не знам с какво да я намажеш.... ? Може с Хомеоплазмин - хомеопатично е, но съдържа борова киселина.

Сложи я на диета, ако може без червено месо и без житни продукти - глутен. Ограничи и млечните .... ако има как, само АМ-то да остане или обикновено мляко, ако пиете....

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз бих се свързала със Спешна помощ щом педката не вдига

# 3
Да, аз също мисля, че е хубаво още сега да я види някой. Педиатърката ви не е ли оставила координати на друг лекар или поликлиника, клиника или каквото и да е за всеки случай, ако тя няма възможност да се отзове? Нашата, например, беше сключила договор с някакъв център и пациентите й при спешност могат да ходят там 24 часа. Така като гледам не смея да дам съвет. На дъщеря ми преди време и се беше появявало странно зачервяване (по малко от колкото при твоето детенце), но беше много неприятно. Оказа се от смяна на памперса и точно обратно на моите очаквани педи-то каза в никакав случаи да не и слагам от крема за подсичане, за да не се изсуши и влоши кожата още повече. Изписа ни Певизон (някаква паста беше, може да имаше и котрикостероид, но не съм сигурна 100%) и един крем с ланолин, вит.А, Е и нещо от сорта, който се приготвя само в аптеките и струваше около 10 лева. След няколко дни се оправи. Също посъветва да се вземе стерилна урина, защото тези неща не били безобидни. Успех и дано бързо мине  Praynig

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
за мен това е алергична реакция, контактна, тоест нов памперс, ново мазило за дупето, защото е локализирано. Може на първо време да дадеш фенистил капки, калциев глюконат, ериус или каквото противо алергично имаш

# 5
  • Мнения: 750
Ох, милото....
И на мен ми прилича на алергична реакция, щом се е подуло. Веднага в Бърза помощ!

# 6
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
За колко време се е появило - тоест кога го видя да е така зачервено? Сменила ли си памперси или крем? Нова храна?

# 7
  • Мнения: 941
това е алергична реакция, да е пила или хапвала нещо ново, навън да са я почерпили с нащо, води я на лекър, сигурно и пари на малката, сблъсквала съм се с това от съставка в бонбон, така че може да е от всичко, много е гадно, води я да и датат нещо да се успокои, мисля че можеш да я намажеш с алергозан, и тичайте на лекър

# 8
  • Мнения: 686
 И моето мнение е че трябва да я види специалист.Дъщеря ми имаше нещо подобно,което се оказа гъбички от спарването на памперса.Оправи се от Клотримазол.
 И един съвет,след като получиш ,необходимия отговор ,изтрий снимките,че има всякакви психопати.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 092
с нищо не мажи, да не стане по-зле...мии само с водичка ако изобщо миеш с нещо днес и посоши хубаво.... и най-добре да я види някой още сега...
може да е алергично...но аз не съм се сблъсквала за сега с такова нещо, та съвет не мога да дам...дано мине леко и бързо...

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Дъщеря ми получи абсолютното същото през юни месец и от тогава е без памперс.При нея беше от памперса!Не мажи с нищо и ако може да и махнеш поне дневния памперс,ако ходи с такъв,ако е без памперс тогава вече не мога да гадая какво е.Но на външен вид е същото като на Божидара!
Желая бързо да се маха!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 541
посъветвай се с кожен специалист - те най - добре са запознати

# 12
  • Мнения: 3 500
Извинявайте, но ще изтрия вече снимките. Пуснах ги много на бързо, за 10-15 мин., защото ми е много спешно. Звъняхме на една близка приятелка педиатърка, която каза, че е невъзможно да е алергия или хранително отравяне, тъй като те не тръгват от бедрата.Освен това тя пие Зиртек от 1 месец. Каза, че най-вероятно е бактериална инфекция и да я следя за Т. Утре веднага ще я заведем на лекар, защото сега не знам къде да е заведем. Дайте координати за спешен център , където евентуално бих могла да я заведа!

# 13
  • Мнения: 864
Защо не отидете до Пирогов.Там има специалисти.

# 14
  • Мнения: 655
В Токуда. Там няма да те върнат. В Пирогов наистина не бих отишла дори да умирам. Извинявай, de4ko.

Общи условия

Активация на акаунт