смяна на детската градина

  • 685
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте мили дами!
Случи се така,че веднаж след градина,дъщеря ми ми разказа как госпожата завързала две дечица за стола,защото много ставали докато всички се хранели.Направих се ,че не е толкова ..... не!направо онемях и не знаех как да реагирам.Разказах случката на мажа ми и дъщеря ми веднага ме поправи: "не мамо,не с едно въже, а с две-за едното и за другото дете"-нарочно не споменавам имената на дечицата.От него ден нямам мира.От гр.Варна сме,живеем в центъра и сме в най-далечния филиал на градината,която е пред носа ни.Със много връзки ми обещаха преместване в друга градина,чак юни месец.Тогава ставаме на 5год. и се замислям има ли смисъл?Това ли е правилно?Заслужава ли си за една година само наново да свикваме с нови правила,госпожи,деца......Аз,за себе си съм убедена,че трябва обезателно да я преместя от там.Филиалът има още много негативи,но не за тях става дума сега.
 

# 1
  • Мнения: 959
Първо говори с госпожите.Не вярвам детето да си измисля но,все пак и това не е изключено.
Аз,лично не бих местила детето.Струва ми се доста травмиращо от една среда да  се мести в друга за толкова кратък период.Вие най добре знаете плюсовете и минусите на ДГ. Hug

# 2
  • Мнения: 200
Ако е само тази случка и като цяло отношението на госпожите е добро, детето има напредък и има добри условия като допълнителни занимания на децата и т.н. не бих преместила детето. Но ако случилото се не е изолиран случай и има още своеволия от страна на учителките ако използват ''странни'' възпитателни методи то да  бих махнала детето оттам.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Ако е само тази случка и като цяло отношението на госпожите е добро, детето има напредък и има добри условия като допълнителни занимания на децата и т.н. не бих преместила детето. Но ако случилото се не е изолиран случай и има още своеволия от страна на учителките ако използват ''странни'' възпитателни методи то да  бих махнала детето оттам.

Подкрепям това мнение.  Peace

# 4
  • Мнения: 29
това което ме смущава сащо е и факта -лятото имаха за 2седмици заместни4ка вазрастна дама,от която Мони нау4и 6 нови стих4ета и 2 песни4ки,а сега сякаш нищо.Базата им е в окаяно састояние.Намерих моми4е,което да изрисува 4аст от помещението-никакав интерес.Когато стане нещо и аз се скарам,изпада в някаква изтерия с думите"послушна сам мамо,аз сам добра".Като цяло детето ми е послушно и нямам повод за караници.Но след слу4ая с варзването я вигдам променена.И сега трупам само негативи.

# 5
  • Мнения: 4 668
Вътрещното ти усещане не те лъже  Confused Ти най - добре усещаш детето си и след като смяташ , че там не се чувства добре - действай . Няма смисъл да губиш време .
Адаптацията едва ли ще е по - трудна , особено ако новото място е по - добро .

# 6
  • Мнения: 700
Възможно ли е да се вярва на 100 % на деца на тази възраст Blush
И преди да сте ме нападнали - наистина не знам дали на 5 г. може да им се вярва. Знам, че на 2 годишните не може на 100 %.

# 7
  • Мнения: 8 999
Ако наистина не си доволна от градината, премести детето. За него, обаче, няма да е много приятно да сменя обстановката, но кой знае, може пък да й хареса повече на новото място. А това за връзването изобщо не го вярвам. В смисъл, че едва ли е омотала яко ръцете на децата и в стегната примка ги е приковала към столовете - може просто да е преметнала по едно въже за скачане през скутовете им, да е маркирала връзване. Никога не може на 100 % да се довериш на разказа на едно дете.

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ако е истина това ,което разказва детето, бих я преместила възможно най-бързо в друга градина. Разбира се,че ще се промени поведението и от страх да не бъде и тя завързана или нещо подобно. Като цяло съм на мнението на Реринка,довери се на майчината си интуиция Peace

# 9
  • Мнения: 29
Въпросните две деца са с проблеми-едното не говори и не разбира нищо и е много агресивно(по думите на едната госпожа),а другото детенце само разбира какво се говори,но по4ти не изпьлнява.В на4алото дьщеря ми много се стряскаше на сьн и имитираше тези деца.
 Бих се радвала ако има родители 4ийто деца са в ДГ"Ян Бибиян" Варна и дадат някое друго мнение за там.

# 10
  • Мнения: 302
Тъй като темата ти е за смяна на детската градина, а не да се коментира въпросната "учителка" ще кажа как се случи при нас.
Наложи ни се да сменяме градината в трета група. Преместихме се в другия край на града и нямаше начин да не сменим градината. И аз много се притеснявах, защото момичетата свикнаха ужасно трудно в първата градина, въпреки чудесните учителки, които имаха. Бях готова всеки ден да пътуваме през целия град, но да не се травмират децата. Обаче... притесненията ми се оказаха напразни, от първия ден в новата градина си тръгнаха абсолютно спокойни, на третия ден си имаха приятели и нямаше нито едно мрънкане, че не им харесва, нито рев, нито нищо. Една седмица преди да тръгнат ги заведох в градината да се запознаят с госпожите и да разгледат групата и нещата взеха, че се получиха Peace

Общи условия

Активация на акаунт