хемороидите

  • 1 316
  • 8
  •   1
Отговори
за тях при какъв лекар се ходи? пробвах да ги мажа с един крем, който е уж за тах но голяма разлика не намерих.А виеможете л ида препоръчате нещо?

# 1
  • Мнения: 7 723
Вероятно се ходи хемороидолог Wink
Що не идеш да питаш в здравния?
Да обясниш за крема, за причината
и там ще получиш по- компетентни мнения Hug

# 2
а водят ли до усложнения и може ли просто да си живееш с тях?

# 3
  • Мнения: 7 723
а водят ли до усложнения и може ли просто да си живееш с тях?
Щеш не щеш, ще си живееш.
Твои са си за винаги. Лошото е, когато се възпалят Wink

# 4
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Не прекалявай с лютото и алкохола, защото от тези неща се възпаляват най-много  ooooh!. Иначе отиди при специализиран лекар  - проктолог като внимаваш хубаво какво ще ти каже. Зависи от стадия на развитие и от вида им - вътрешни или външни , има и начини за премахването им. Но за това също трябва да се консултираш с добри специалисти.
http://onclinic-bg.com/proctology.html

# 5
  • Мнения: 1 802
fgbhj ако си в начална фаза беж на лекар за да ти кажат най-ефикасното, което можеш да направиш, че да не се стига до усложнения.  Peace
Казвам ти го като човек изпатил от тях и продължавам да си патя. Тъй като аз не си обърнах на време внимание и сега са ми заклещени отвън и не се прибират никога. Като се възпалят е страшно, много страшно, болките са ужасни и нечовешки  Rolling Eyes При мен обаче от мазила няма полза - прекалено е късно затова. Операцията е единствения начин за справяне със проблема, но ме предупредиха, че тя е много сложна и болезнена и аз се отказах. Така че, нося си ги..., но ти не допускай да стигнеш като мен до такова дередже, а отивай на лекар по скоро!  Peace Желая ти успех във борбата със хемороидите.  Peace

П.П. Гледай да не ядеш люто, хапвай такива храни, които да не спичат, не допускай запек. Не стой дълго време във тоалетната...

# 6
  • Мнения: 116
Около осмия месец на бременоста и на мен се появиха, направо не можех да си намеря място от болка. Мазах се с Проктогливенол без резултат и тогава се допитах до гинеколога и той ми препоръча да се мажа с руски спирт(обезболяващ) при него имало ефект, доста щипе но спряха да ме болят. Каза ми също и за крем Ултрапрокт, но разбрах че не го внасяли вече. От тогава не са се възпалявали.

# 7
то мен не меболят а само ме сърбят доакто с екъпя применро и емного неприятно
това е от доста време, но като че ли бяха затихнали..ако изобщо са хемороиди,ако не ме боли значи ли  че не са хемороиди?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Те и хемороидите не болят Wink,а това че те сърби може да е леко възпаление(подсичане)на кожата около ануса.Пробвай с бани с лайка или смрадлика,а може и с някакъв бебешки продукт против подсичане.Ако не отшуми до няколко дена,потърси лекар-проктолог,за да не се довъзпали и да се образуват гъбички. Peace

Общи условия

Активация на акаунт