ЕГН=Булстат?

  • 4 251
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 077
Тия дни стана ясно, че Агенцията по вписванията публикувала сканирани документи на търговци в сайта си, .... ясно каква глупост е това.
В тоя ред на мисли аз пак питам, щото явно не разбирам кому е необходимо:
Булстат па лице, работещо на своя отговорност, без ЕТ, да  съответства изцяло и напълно на ЕГН. В задачата се пита -

1. Необходимо ли е на фактура, която издавам, да ми седи ЕГН-то?
2. Няма ли друг вид ред символи, които да могат да бъдат вписани?
3. Не е като да не съм питала служителите....
 " - Ооо, що на мен ми задавате тоя въпрос?
    - Ми щото може някой преди мен вече да ви го е задал,
      Вие да сте питали когото трябва от висшестоящите и сега - ха! да ми отговорите!
    - Не знам, госпожа!"

Та, питам кого да питам, така че да ми каже, че не е нормално? Rolling Eyes

Не че не съм вписана вече, ама нейсе.....

# 1
  • Мнения: 526
Тия дни стана ясно, че Агенцията по вписванията публикувала сканирани документи на търговци в сайта си, .... ясно каква глупост е това.
В тоя ред на мисли аз пак питам, щото явно не разбирам кому е необходимо:
Булстат па лице, работещо на своя отговорност, без ЕТ, да  съответства изцяло и напълно на ЕГН. В задачата се пита -

1. Необходимо ли е на фактура, която издавам, да ми седи ЕГН-то?
2. Няма ли друг вид ред символи, които да могат да бъдат вписани?
3. Не е като да не съм питала служителите....
 " - Ооо, що на мен ми задавате тоя въпрос?
    - Ми щото може някой преди мен вече да ви го е задал,

      Вие да сте питали когото трябва от висшестоящите и сега - ха! да ми отговорите!
    - Не знам, госпожа!"

Та, питам кого да питам, така че да ми каже, че не е нормално? Rolling Eyes
Не че не съм вписана вече, ама нейсе.....

Когато някой има издаден БУСТАТ, независимо дали е ЮЛ или работи на свободна професия, първоначално му се дава документ с годност 6 месеца-срока, за който трябва Агенцията да издаде картончето. И вече при всяко плащане и издаване на фактура трябва да излиза номера на БУЛСАТАТА, а ако излиза ЕГН-то, означява, че някой не си е свършил работата.
Аз имам БУЛСТАТ и в НАП ми казаха, че за хората със свободни професии (граждански договор) ЕГН-то е първичния БУЛСТАТ. Но в последствие като си има картончето, важи номера. Успех!  Wink

# 2
  • Мнения: 8 917
 „идентификационен номер" за целите на правилника е:

а) единен идентификационен код по търговския регистър - на вписаните в търговския регистър лица;

б) единният идентификационен код по БУЛСТАТ - на вписаните в регистър БУЛСТАТ лица;

в) единният граждански номер или личният номер на чужденец - на физическите лица, които не са вписани в търговския регистър, съответно в регистър БУЛСТАТ;

г) (предишна втора б. "в" - ДВ, бр. 101 от 2006 г.) служебният номер по чл. 84, an. 3 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс за лицата, различни от тези по букви "а" - "в" и които са задължени лица по Данъчно-осигурителния процесуален кодекс.

Общи условия

Активация на акаунт