Нощно будене на 5-6м бебе?

  • 1 448
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 672
На много места съм чела, че бебето в 6м става по-неспокойно и се буди нощем. При нас е така от около седмица-не е гладен, не е жаден, нито нещо го мъчи-просто се събужда и иска да си играем в 4:00ч.  Shocked Shocked
След като не му обърна внимание след 30мин започва нервничене. Дори да му дам по-рано да яде, в повечето случаи пак не заспива...
Ясно ми е, че това е период и всичко е индивидуално, но моля кажете ми колко продължава...Досега си е спал спокойно и събудеше ли се давах водичка и заспиваше веднага. Никога не сме се гушкали и приспивали на ръце...

# 1
  • Мнения: 5 940
Познато. Синът ми е така от четиримесечен. С тази разлика, че понякога е и гладен. Не мога да те успокоя, при нас вече е режим Laughing

# 2
  • Мнения: 2 714
Както сама си казала всичко е индивидуално,кога ще е,по каква причина и т.н.
При нас това будене отзвуча към 6м.Просто така изведнъж,без причина,ние само се будехме ,до игра не се е стигало.Едва ли някои ще ти даде точна рецепта за това,да спре да се буди

# 3
  • Мнения: 8 999
Не съм чувала това да е нещо обичайно за 6месечните. Моите деца не се будеха нощем. Може би все пак нещо го мъчи.

# 4
  • Мнения: 514
и ние се будим !Може да го болят венците !

# 5
  • Мнения: 636
Дъщеря ми спеше по цяла нощ само когато беше на 2 месеца. Оттогава нощите, в които е спала по цяла нощ се броят на пръстите на едната ми ръка. Единственото, което можеш да направиш е да се въоръжиш с търпение...друг съвет не мога да ти дам Hug.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И ние сме така вече от месец.2-3пъти искаше да си играем и като не му обърнах внимание спря да се лигави и сега като му дам вода пак заспива.

# 7
  • Мнения: 9 973
записваме се в отбора на бодърстващите Mr. Green
за протокола-мисля,че са зъбки..........не ,че имаме основание,ама....

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 17:10 от desi_h_d

# 8
  • София
  • Мнения: 627
При нас буденето започна когато беше на 4,5 месеца. Повечето пъти като се събуди почва да се върти и да мрънка и като и дадем бибата и заспива. Това се случва по 3-4 пъти на нощ. Снощи тъй като заспа по-рано (към 22:45 ч.) се събуди към 12:30 през ноща и се окори с ей такива очи  Shocked Викам си, хайде сега поне 2-2,5 часа игра и бутане с количка ще има докато заспи. Все пак след 30 минути успях да я укротя и да заспи.  Laughing Имаше и случай (за щастие само един) когато се събуди в 3 часа през ноща-почна да пее, да си говори, да си пуска музикалните играчки да и свирят. Ние с мъжа ми  Shocked След 1,5 часа заспа, та и ние с нея. Май трябва да стискаме зъби и да се молим да спят по-спокойно като им изникнат зъбките след 1-2 години  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 672
И аз съм чувала, че до годинката сън няма...ама много далечна ми се вижда Simple Smile
Пък и така прекарваме повече време с децата-"От сън спомен няма"...
Все пак ми се искаше някой да е отговорил, че е само моментно състояние.........

# 10
  • Мнения: 357
буди се, хапва кърма и заспива - понякога и си биба се отърваваме, но много рядко и така 2-3 пъти на нощ -о от как навърши 4 месеца се започна иначе спеше цяла нощ от края на първи месец   baby_neutral

# 11
  • Мнения: 331
Може и да има нещо вярно  newsm78 Откакто стана на 3 месеца, Велина започна да си спи по цяла нощ, даже сутрин не се будеше за ядене, а откарваше до 7-8. От около месец обаче стана съвсем същото - точно в 4:00 се събужда и започва да си бърбори, търси да играе и така. Като я нахраня се успокоява и след малко си заспива, но не и сама - трябва да я гушна. Аз си мисля, че е от захранването и новите храни й мъчат стомахчето, ама може и зъби да са, въпреки че няма никакви признаци...

# 12
  • Мнения: 306
Ние бяхме така няколко седмици в 5ти след това и изникнаха долните две зъбчета след това в 10 пак бяхме така до скоро ,поникнаха и горните ,твърде вероятно да е от зъбите

Общи условия

Активация на акаунт