Рецептите на Чико от 6 месец

  • 4 505
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Подариха ми книжка с рецепти на Чико,които ще препиша.Дано са от полза на всички вас Hug


[u]Зеленчуково пюре:[/b][/u]

1 средно голям картоф
1 средно голям морков
1/2 ч.л. захар
30 мл кърма или адаптирано мляко
Начина на приготвяне е ясен (миете ,белите,варите до омекване.Прибавя се захарта и мл)

Зеленчуково пюре 2

1 средно голям картоф
2 с.л. броколи
1 ч.л. магданоз
30 мл адапт мл


Пюре от картофи и грах

15 г масло
25 г лук,нарязан на ситно
300 г картофи
50 гр замразен грах
Маслото се разтопява и в него се задушава лука.Добавят се картофите,заливат се с около 300 мл вода.2-3 мин преди да махнете ястието от котлона,обавете граха.


Пюре "Фантазе"

100 гр моркови(спанак,карфиол,тиква )
100 мл адапт мл
5 гр масло


Пюре от моркови и червено цвекло

2 моркова
1/2 глава цвекло
2 с.л. оризова каша

Цвеклото и морковите се задушават до омекване
Смачкайте зеленчуците с малко млеко до получаване на не много гъсто пюре и добавете ориз каша


Пюре от пуешко и зеленчуци

100 гр пуешко филе
1 стръ пресен лук (може и стар)
1 домат на ситно1 картоф
магадноз
1 морков
250 мл вода

Варите до омекване и пасирате


Зеленчуци по градинарски

1 с.л. грах
1 с.л. зелен фасул
1 малка тиквичка
1 картоф
1 морков
Варите,пасирате и добавяте от бульона и АМ


Спаначено пюре

100 гр спанак
1 ч.л.зехтин
2 с.л. оризова каша
Спанака се кисне за 2-3 часа.Махат се дръжките.Вари се докато омекне напълно.Изцежда се добре,добавя се зехтина и кашаата се пасира


Пилешко със зеленчуци

1 бр пил гърди
малко парче целина
1 картоф
1 морков
1 домат
магданоз
масло или зехтин

Варите до пълното омекване на месото и зеленчуците,накрая добавяте магданоза


Пюре от чушки и картофи

1 чушка(опечена и обелена)
1 картоф
1 морков
магданоз
АМ
картофа  моркова с еварят.Изсипват се в дълбок съд и се пасират заедно с чушката.Добавя се АМ,магданозът и маслото .


Пюре с моркови и карфиол


2 моркова
3 розички карфиол
1-2 с.л. оризова каша
АМ


Някои от рецептите са наистина добри.Аз използвам само зехтин.АМ се добавя в количествто ,което определя консистенцията на пюрето.
Не слагайте всички зеленчуци да се варят заедно,а последователно - тези ,които имат нужда от по-дълго варене да са първи и в последствие добавяйте останалите.
Винаги слагайте зеленчуците да се варят в кипяща вода.
Замразените зеленчуци поставайте замразени,а замразеното месо винаги размразено.




# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Благодаря!  Hug
 

# 2
  • Мнения: 1 409
И аз благодаря,че неща в последно време се изчерпах  Hug

# 3
  • Мнения: 1 089
Браво на теб! Кратко, ясно, точно!
Само да имаше и откъде да купувам био-зеленуци....
Сега ползвам за малкия био-зехтин, био-сирене, имам домашни био-картофи и био-телешко, но...другите зеленчуци нямам, поради което оставам на пюренца засега.
Все пак - благодаря за рецептите!!!

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 11:04 от Lenyto

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз!  Hug

# 5
  • БГ
  • Мнения: 735
 Hugмерси

# 6
Рецептите са много хубави, но и аз както Lenyto давам купени пюрета и ще продължа така. Преди 2 седмици направих пюре от цвекло, тиквички, моркови и картоф и детето цялото се изпъпчи. Незнам какво се продава на пазара, но преди това детето  от нищо не се е изпъпчвало, така че призовавам всички много да внимават с купените зеленчуци.

# 7
# 8
  • Мнения: 173
Радвам се,че съм помогнала на някои от вас с идеи.
За биопродуктите,за съжаление ги няма вече никъде.....

# 9
  • Мнения: 408
Благодаря и аз  bouquet

# 10
  • Мнения: 745
хубави са рецептите.имам едно въпросче?от къде купувате месото?от магазина не бих си и помислила да купя пилешко.като знам как го хранят бройлера и с какво го тъпчат да наедрее по бързо.а пуешкото?не съм много по месата,не купувам та за това питам?

# 11
  • София
  • Мнения: 15 216
Месо купувам от магазина. Изхвърлям първата вода, в която е вряло 10-тина минути. Този съвет прочетох навремето тук, във форума-от една майка, която живее в Израел; тамошните педиатри препоръчвали така. В първата вода се отделяли голяма част от нещата, с които са тъпкани животните. В това число-пилетата и пуйките.  Peace

# 12
  • Мнения: 173
Аз си намерих една домашна млада кокошка,която нарязах на дребно в отделни пликчета за всяко готвене.Знам,че не малка част от майките ще реагират остро и ще кажат,че домашно неизследвано не биха дали,но аз съм сигурна в качеството на това месо.Пуешко не съм купула никога и може би ще взимам готово пюре с пуешко.

# 13
  • Мнения: 745
мерси за съвета!  bouquet

# 14
  • Мнения: 337
И аз благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт