какви изследвания още след мисед?

  • 1 236
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,
вече изстече определеното време на въздържание за бебеправене след мисед.
Искам да питам преживелите това, преди да предприемете отново стъпка към бебеправенето,какви изследвания ви бяха назначили.
При мен -хламидия,посявка, ПКК биохимия,спермограма.Всичко е ок.
Сега мисля да пусна последно и токсоплазмоза.
Има ли нещто на което би трябвало да се обърне внимание,а не съм го направила?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 765
При мен ще пускаме и микоплазма...иначе до сега, цитонамазка и микробиология, следват хламидия и микоплазмата, която вече споменах, а след това и ХПВ, защото ми излезе висока група от цитото...

Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 335
Спермограма не виждам защо, ама хубаво, че има.
Хормони - при мен бяха LH, FSH, Progesteron, Estadiol. Дали точно тези хормони да се изследват е по преценка на лекаря ти, в зависимост от това дали досега си имала хормонални проблеми. Токсото е добре да го направиш. Другото е стандартен гонекологичен преглед - мануален, видеозон за матка и яйчници и микробиология.
Успех! Този път всичко ще е наред  Peace

# 3
  • Мнения: 1 226
Аз си направих и NKа клетки и TSH, защото преди това имах проблем със щитовидната жлеза.

# 4
  • Мнения: 122
Съжелявам за това което ти се е случило ,при мене доки ме посъветва да се пазим 6м и после да възстановим опитите ,а колкото до изследванията ми взе микробиология,цитономазка,и преглед с вагинален ултразвук каза че всичко е наред и не се налага други изследвания ,аз на своя глава си пуснах хормони но щитовидна жлеза и те бяха леко завишени но ендокринолога ми каза че това не е причина за мисед.Общо взето посетих 3ма гинеколози и те ме обедиха че причините за миседа почти не се откриват.Все пак при всеки е строго индивидуално и е най добре да се вслушаш в мнениета на лекар,желая ти успех  Peace

# 5
  • Мнения: 7 718
цитомегаловирус

# 6
  • Мнения: 21
Здравейте момичета, като гледам какви изследвания сте си правили след мисед се стряскам за себе си. Защото аз не съм си правила никакви освен на хормоните TSH и пролактин, тъй като щитовидната ми жлеза е леко увеличена. Те се оказаха напълно в нормите. Тези изследвания вие ли решихте да си ги правите или лекарите са ви посъветвали. От моя мисед минаха почти 2 месеца и какво да правя сега аз да си правя ли тези изследвания които казвате вие. Гинеколога нищо не ми е казвал. А колкото до пазенето при мен имаше проблеми, че месец и нещо не ми спираше кървенето и затова сега трябва да чакам една редовна менструация и после вече ще започнем.

# 7
  • Мнения: 1 335
maria_iordanova, недей се панира  Hug
Ние сме правили на която каквото и е казал лекар. Изследванията зависят от това какво е било състоянието ти преди бременността/миседа. Аз примерно пусках хормони, защото преди това бях на терапия заради ПКЯ, токсоплазмоза заради котарака.
На твое място бих поговорила с доки на следващия преглед преди новия старт за бебе. Ако не иска никакви изследвания, няма и да го мисля.
Успех, мила!

# 8
  • Мнения: 21
arcana, благодаря ти мила  Hug
да ти кажа аз не мисля да си правя други изследвания. мисля да сменям лекарката и живот и здраве  Praynig като забременя пак ще мисля при кой лекар ще ходя. така че каквото стане. Да се надяваме всичко да е ок  Wink

# 9
  • Мнения: 1 335
Правилно, не го мисли излишно. Не ти трябва да си самоназначаваш изследвания  Hug
Всичко ще е наред! Няма начин да не е! И да се похвалиш, чу ли   bouquet

# 10
  • Мнения: 21
Разбира се, че ще се похваля  smile3521 . Ще научите едни от първите. Може да не е в близките 1, 2 месеца, но съм сигурна, че пак ще видя EFP  Praynig
 Hug

# 11
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Момичета, кажете ми нещо повече за микоплазмата и микробиологията. Аз дотук съм с цитонамазка, видеозон и мануален преглед, но за другите нищо не са ми казали. Токсо и листериоза смятам да отида и да си пусна сама, но за другите да настоявам ли?

# 12
  • Мнения: 1 765
Момичета, кажете ми нещо повече за микоплазмата и микробиологията. Аз дотук съм с цитонамазка, видеозон и мануален преглед, но за другите нищо не са ми казали. Токсо и листериоза смятам да отида и да си пусна сама, но за другите да настоявам ли?

Микробиологията, според мен е едно от задължителните излседвания наред с цитонамазката. За микоплазмата ще ти кажа повече, когато се сблъскам челно с него ( това ми предстои, заедно с хламидията ), но настоявай и за микробиология.

Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт